Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz się dowiedzieć ile by chciali za kata o nr 3B0 131 089 AX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przebity kat. i wydaje mi sie ze auto jest bardziej dynamiczne ale przy obrotach 1900 do 2100 wpada w jakis dziwny rezonans i chyba wlasnie to przebicie jest pododem wiec trzeba zalozyc rurke

U mnie objawy to narazie rezonans na biegu jałowym i podejrzewam że to początek końca katalizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się dowiedzieć ile by chciali za kata o nr 3B0 131 089 AX

Masz tu linka i pytaj o co chcesz, jeśli ceny będą ci odpowiadać a nie będą chcieli wysłać to daj znać to pomogę :wink:

http://www.bimot.pl/main.php?fid=188&pg=4

[ Dodano: 2006-08-30, 10:00 ]

Ja mam przebity kat. i wydaje mi sie ze auto jest bardziej dynamiczne ale przy obrotach 1900 do 2100 wpada w jakis dziwny rezonans i chyba wlasnie to przebicie jest pododem wiec trzeba zalozyc rurke

Rurka podobno nie bardzo , powinien być tłumik rozprężny. Dla tego pewnie jak się wytłucze kata to jest za duża pucha i spaliny nie bardzo mogą wyjść przez zawirowania i brzęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

dzisiaj na 13.00 mam być w warsztacie i mam wywalić katalizator a ciągle mam jakieś opory :roll: czytałem w necie, że wycięcie katalizatora ma często i negatywne skutki takie jak: zwiększone spalanie i zamulenie silnika. Czy to prawdopodobne, że dopadną mnie wymienione negatyne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz u siebie ale jesli nie masz sondy za katem lub gdzieś przed samym kat. to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kat wycięty :cool:

róznice

hmm

jedyna jaką zauwazyłem to słychać prace turbiny (mi się podoba) :mrgreen:

Co wstawiłeś, rurę czy strumienicę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wstawiłeś, rurę czy strumienicę :?:

nie wierze w takie wynalazki (sama nic nie daje) :cool: - rura przelotowa

Zdeniu a autko moe stało się odrobinę żywsze??

tak mi się wydaje ale może to tylko sugestia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Kaziu to ty jeszcz nie wyciąłeś katalizatora?? Chyba jak dobrze pamiętam juz byłeś umówiony na wyciecie??

byłem byłem... ale przyznam się szczerze, że spanikowałem :mrgreen: wolałem poczekać aż ktoś z klubu to zrobi i napisze skutki. Kolega Murzyn mi podesłał parę cennych wskazówek i informacji (za co bardzo mu dziękuję) co oddaliło wszystkie przeciw. Niedługo może podjadę wyciąć, ale znim to zrobię niech najpierw sprawdzą jego drożność, jeśli będzie ok to narazie nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja podobnie, zdaje się że czeka mnie wycięcie (może wymiana) kata bo wydech wpada w lekki rezonan - fachowiec mowi żę z powodu przytkanego kata. Może bym sie już zdecydowal ale zaśpiewali mi 350zł za tą przyjemność (łącznie z wymianą plecionki). Ile was kosztowała tak przyjemność?

Czy ktoś wie jak się sprawdza katalizalizator, czy jeszcze dycha, czy umarł oraz czy ma jeszcze dobrą przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Ile was kosztowała tak przyjemność?

Czy ktoś wie jak się sprawdza katalizalizator, czy jeszcze dycha, czy umarł oraz czy ma jeszcze dobrą przepustowość.

Plecionka - czyli łącznik elastyczny kosztowała mnie sama około 70-90 zł jak dobrze pamiętam.

Z tego co dzwoniłem do warsztatu za wycięcie i wstawienie rurki chciał 70 zł + ewentualnie 20 zł jeżeli sonda jest za katalizatorem.

Katalizator sprawdza się, z tego co mi wiadomo, organoleptycznie. Czyli trzeba rozprężyć wydech i pozaglądać. Sprawdzanie spalin nic nie da, no bo przecież mieszanka będzie w normie a katalizator nie ma na nią wpływu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ta przyjemność powinna kosztować 150-200zł? Dodam że gościu zamierzał oryginalnego kata "wystukać i tam zapodać rurkę aby choć wizualnie to wyglądało na katalizator, ale to przecież nie jest skąplikowana robota.

Może jakaś instrukcja sprawdzenia kata, bo nie mam pomysłu jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wystukać i tam zapodać rurkę aby choć wizualnie to wyglądało na katalizator, ale to przecież nie jest skąplikowana robota.

adadur, ja tu gdzies w nizszym watku zapodalem zdjecie kata i raczej wybicie i wstawienie rurki w niego to jest nie mozliwe. Co najwyzej rozciac go i wstawic rurke i zaspawac to sie zgodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...