Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystko fajnie ładnie ale co z audiczką B6 co sadzicie o wycięciu kat i wspawaniu rurki ???

można jak najbardziej wycinać nic się nie pogorszy :naughty: Ja też stałem przed wyborem ciąć czy nie i jednak się zdecydowałem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . mysle ze wyciecie nie zaszkodzi zamiennik wezmie wiecej grosza strumiennica da satysfakcje, a atrapa daremny wydatek. wiec rozbebeszyc,rura lub strumiennica.moim skromnym zdaniem to ostatnie jesli masz plany robic cos wiecej z wydechem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko jak w opisie i czy tam sa sondy lambda i jeżeli mam wypalony kat. i przebieg 230tys to co zrobić najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda jest przed katem też mam adr 1997 r awytnij kata i zamień na strumiennice lub na puszke z rurą... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto juz kupiłem ze strumiennicą... więc porównania nie mam ale nie nażekam 125km u mnie bardzo łądnie się zawija jak na serie :):hi:

napewno przy takim przebiego trza uciekać z kata jak już wypalony... :) koszty nie duże a co założysz to już twoja decyzja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja nie dawno wyciąłem katalizator i polecam wszystkim :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w dieslu i w benzynie jest trochę różnica... bo w dieslu kat jest pod autem, bez sondy, a w benzie, przynajlniej 1.8 T od razu za turbo w komorze silnika i ma sonde...

A jak się ma temperatura tubo/kata po wycięciu ? czy ta rurka nie będzie się nagrzewac? Warto od razu zawinąc ją tym specjalnym paskiem termocośtam ??

Myślę nad wywaleniem kata, ale niechciałbym, żeby coś wyszło nie tak...

[br]Dopisany: 11 Maj 2010, 11:34_________________________________________________napisałem maila do jednego z najbardziej znanych tłumikarzy w Poznaniu - Kalińskiego , i dostałem odpowiedź, że w 1.8 T nie polecają wycinania katalizatorów, ze względu na to, że znajduję się on przy turbinie i wycięcie go może spowodować jej uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 000tys. ponad i cos chcialbym zmienic ''ozywic'' troszke auto czy oplaca sie wstawic takie o cos :)

http://www.allegro.pl/item1044104981_strumienica_katalizator_audi_a4_passat_1_8_20v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na hamownie, zrób test, potem wymień kata na ten "gruchot" i ponownie na hamownie. Koszt wyjdzie pewnie ok 400zł łącznie ze spalonym paliwem, a w końcu będzie jakiś namacalny dowód potwierdzający potrzebę takiej wymiany poza autosugestią, że przecież musi jechać lepiej bo był zatkany.

Jestem bardzo ciekawy wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedz co zrobisz jak Ci wloza sonde do wydechu na badaniach kontrolnych ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedz co zrobisz jak Ci wloza sonde do wydechu na badaniach kontrolnych ? :)

Kata mam wywalonego i w to miejsce wstawiony test pipe, diagnosta wkładał sondę do wydechu i nie było problemu, to samo tyczyło się Bmw 525TDS w którym również wywaliłem kata i nie było problemu na przeglądach... ( jeżeli silnik jest w dobrej kondycji to analizę spalin powinien przejść nawet bez katalizatora )

Wywalanie katalizatora ma sens w silnikach turbodoładowanych niezależnie czy to Pb czy ON, ale w jednostkach wolnossących nie zawsze jest to właściwe podejście do tematu, zdarzają się przypadki gdzie przy silniku wolnossącym po wycięciu katalizatora następuje pogorszenie parametrów silnika i wzrost zużycia paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wyciąć kata jak najbardziej ja w swojej niuni rozprułem puszkę i wyciągnąłem monolit a w jego miejsce wstawiłem rurkę w kształcie kolanka i jest znacznie lepiej turbo bierze od samego dołu a dynamika jest minimalnie lepsza. Jedyna wada to że jest troszkę głośniej. Następnie zaspawałem puszkę i pomalowałem całość srebrzanką i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...