Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

chce wywalic katalizator i wstawić coś takiego:

http://www.allegro.pl/item479853546_tlumik_ob_katalizator_seat_skoda_audi_vw_honda.html

czy to dobry pomysł?

katalizator trzeba wycinać czy to się wykręca bo nie miałem okazji sie mu przyjrzeć ? ;/

czy wywalenie kata powoduje jakies negatywne skutki typu "check engine" lub problemy z sondą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

chce wywalic katalizator i wstawić coś takiego:

http://www.allegro.pl/item479853546_tlumik_ob_katalizator_seat_skoda_audi_vw_honda.html

czy to dobry pomysł?

katalizator trzeba wycinać czy to się wykręca bo nie miałem okazji sie mu przyjrzeć ? ;/

czy wywalenie kata powoduje jakies negatywne skutki typu "check engine" lub problemy z sondą ?

nie wierz w te bajki i każ tłumikarzowi wspawać kawałek prostej rurki (najlepiej z kwasówki) o przekroju wydechu, tyle już razy było o tym pisane... :wallbash: co prawda cena niewysoka a mniej roboty z wstawianiem rurki w puszkę po kacie ale macher nie powinien mieć z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że sonda w adr 09/97 nie znajduje sie w katalizatorze tylko za lub przed ? :gwizdanie:

przed :tongue4: było 500 razy już :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym, aby poluzować połączenie z katem, aby spaliny mogły wydostawać się swobodnie ? jeżeli poprawi się dynamika auto to wtedy dopiero wyciąć, a jeśli nie to zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam wycięte obydwa i nic się z tego powodu nie dzieje. Przytkany katalizator po prostu blokuje spaliny przez to autko traci moc. Po wycięciu kata emitujesz więcej spalin i wg mnie nic więcej. Czasem przy przeglądzie technicznym mogą się o to czepić ale ja podbijam u znajomego więc nie mam z tym problemów :smile:

Oj kolego i tu się mylisz :gwizdanie:

Ja wyciąłem parę dni temu kata i wstawiłem rurkę + plecionkę (złączka) i od razu odczułem szybszą reakcje na gaz i lepszą dynamikę, reasumując auto jedzie jak by przybyło +20KM :gwizdanie:

Kata wyciąłem przy przebiegu 247000KM i był w dobrym stanie po sprawdzeniu także nic mnie to nie kosztowało po uzgodnieniu z tłumikarzem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym, aby poluzować połączenie z katem, aby spaliny mogły wydostawać się swobodnie ? jeżeli poprawi się dynamika auto to wtedy dopiero wyciąć, a jeśli nie to zostawić ?

a chcesz mieć te spaliny w kabinie? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce miec spalin w kabinie, ale tez nie chce usuwac kata niepotrzebnie. Myślałem, że takie poluzowanie spowoduje, że spaliny faktycznie będą wylatywały swobodnie i jeśli poczuję różnice w mocy i dynamice to wtedy dopiero zdecyduje sie na wyciecie kata.

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce miec spalin w kabinie, ale tez nie chce usuwac kata niepotrzebnie. Myślałem, że takie poluzowanie spowoduje, że spaliny faktycznie będą wylatywały swobodnie i jeśli poczuję różnice w mocy i dynamice to wtedy dopiero zdecyduje sie na wyciecie kata.

Co o tym myślicie ?

ja wycinałem w Adeerze i różnica była odczuwalna , zamiast kata wsadzilem rure 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce miec spalin w kabinie, ale tez nie chce usuwac kata niepotrzebnie. Myślałem, że takie poluzowanie spowoduje, że spaliny faktycznie będą wylatywały swobodnie i jeśli poczuję różnice w mocy i dynamice to wtedy dopiero zdecyduje sie na wyciecie kata.

Co o tym myślicie ?

no więc jeżeli poluzujesz na łączeniach tego kata to będziesz je miał w kabinie na pewno... wywalaj go od razu i wstawiaj rurke :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie wyczaiłem kiedyś taki artykuł na temat właśnie katalizatora i koleś przez kata i własna głupotę zajechali silnik. Niekórzy mówią ze wyciecie kata daje jakiś tam sporadyczny przyros mocy nie wiem bo tego nie praktykowałem:). Ale napewno jak mój kat sie wypali to nie kupie noego poporstu zrobie sobie przelot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie wyczaiłem kiedyś taki artykuł na temat właśnie katalizatora i koleś przez kata i własna głupotę zajechali silnik. Niekórzy mówią ze wyciecie kata daje jakiś tam sporadyczny przyros mocy nie wiem bo tego nie praktykowałem:). Ale napewno jak mój kat sie wypali to nie kupie noego poporstu zrobie sobie przelot:)

i to jest najlepsze rozwiązanie :wink4: ja tak robię zaraz po kupnie każdego samochodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie wyczaiłem kiedyś taki artykuł na temat właśnie katalizatora i koleś przez kata i własna głupotę zajechali silnik. Niekórzy mówią ze wyciecie kata daje jakiś tam sporadyczny przyros mocy nie wiem bo tego nie praktykowałem:). Ale napewno jak mój kat sie wypali to nie kupie noego poporstu zrobie sobie przelot:)

i to jest najlepsze rozwiązanie :wink4: ja tak robię zaraz po kupnie każdego samochodu :wink4:

Wycinanie katalizatora w nowych samochodach chyba nie jest tak łatwą sprawą jak w b5 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ze spalaniem paliwka .Czy nie zwieksza sie po wycięciu kata? :mysli: Ja ostatnio wywaliłem kata i wydaje mi sie ze audik mi wiecej pali ale może to przez 20 stopniowe mrozy . Jak reagowały wasze autka po wycieciu kat. ?? dzieki za odp.[br]Dopisany: 24 Styczeń 2010, 18:28_________________________________________________wydaje mi sie że o wiele wiecej niż 1,5 cięzko mi powiedzieć ale wskazówka paliwa zmalała o wiele szybciej niz zawsze a wczesniej tez były mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzales sobie podczas tankowania calego baku ile Ci wychodzi ?

Ja jak jezdze tylko po miescie to ADR pali ok 10-10,5L a robie jedynie 9km odcinki.

Proponuję zatankuj do pełna i wyjezdzij caly bak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...