Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Warto wyciąć kata jestem świeżo po wycięciu i mam wstawioną rurę i szczerze powiem ,że auto lepiej się zbiera i w dodatku ten gwizd turbiny ahh.. :> :evil::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wycinać czy nie wycinać o to jest pytanie i co tu wstawić :mysli: środkowy tłumik chyba tez już ma niewyróbkę ogólnie na zimnym silniku obroty mi nagle do 1200 skaczą później już jest normalnie i maja stalą wartość 900 .

Aha i jeszcze jedno czy jakiś zamiennik od tłumiki gruchot dla wersji 1.8 adr 20V będzie pasować dla wersji 1.8 adr 5V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się zastanawiać tylko wycinać kata :) jeszcze nikt po wycięciu nie narzekał, wręcz przeciwnie. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe okazało sie ze kat już był wycięty tylko środkowy tłumik nie wyrabiał teraz po wymianie na nowy cud miód i malina polecam wszystkim wycięcie autko chodzi jak burza,choć ta rura to tam wygląda jakoś niespecjalnie ale autko chodzi teraz zajedwabiscie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznałeś, ze tłumik środkowy jest do wymiany? Hałasował czy też może był jakiś spadek mocy albo błędy na VAGu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadek mocy to raz,strasznie klekotał z tamtych okolic to dwa,nie mówiąc w końcowej fazie jego żywota o strasznym buczeniu i wibracjach w aucie,co do błędów to nie mam pewności,podjechałem tylko w Raciborzu do tłumi karzy, koleś nawet na kanele go nie miał a już powiedzial ze tłumik do wymiany,to są fachowcy od tego :) 250 zl z robocizna i od razu inny samochód :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Audzinka ma juz prawie 10 latek i 129000 przejechane... ktos mi kiedys powiedzial ze dla katalizatorka to 120 000km to juz taki rozsadny "wiek" hehe zeby go wymienic

Ta. Bo wszystkie te auta które mają niby na budziku po 120tyś w realu mają z 220 albo i więcej. U mnie aktualny przebieg 150tyś. (przebieg potwierdzony w ASO) auto z 95 i kat w środku wygląda jak nowy. Grunt to zadbany silnik. Jeśli wszystkie parametry ma takie jak przewidziała to fabryka, świece itp wymieniane na czas, nie przepala oleju to kat wytrzyma o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy moge usunac z oryginalnego katalizatora caly ten jego "wklad" tak zeby zostala mi sama puszka i ja wmontowac spowrotem, mam jedna sonde lambda.

wydaje mi sie ze jak zostawie sama puche po kacie to nie bedzie lipy na przegladzie jakby to bylo z prosta rurka,

a na downpipe'a z kwasowki chwilowo nie mam kasy.

poza tym, czym sie ruzni taki wyspawany downpipe od pustej puchy po kacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy moge usunac z oryginalnego katalizatora caly ten jego "wklad" tak zeby zostala mi sama puszka i ja wmontowac spowrotem, mam jedna sonde lambda.

wydaje mi sie ze jak zostawie sama puche po kacie to nie bedzie lipy na przegladzie jakby to bylo z prosta rurka,

a na downpipe'a z kwasowki chwilowo nie mam kasy.

poza tym, czym sie ruzni taki wyspawany downpipe od pustej puchy po kacie??

ja ci powiem tak że ja mam samą rurke i na przegladzie sie nic nie doczepiaja :> a wyciecie jak najbardziej polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy moge usunac z oryginalnego katalizatora caly ten jego "wklad" tak zeby zostala mi sama puszka i ja wmontowac spowrotem, mam jedna sonde lambda.

wydaje mi sie ze jak zostawie sama puche po kacie to nie bedzie lipy na przegladzie jakby to bylo z prosta rurka,

a na downpipe'a z kwasowki chwilowo nie mam kasy.

poza tym, czym sie ruzni taki wyspawany downpipe od pustej puchy po kacie??

Ja też się obawiam przeglądu mam downpipe przegląd w czerwcu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladow bac sie nie ma co, jak na jednej stacji nie podbija to podbija na innej:)

ciagle nie wiiem jakie sa roznice miedzy downpipe'em, a wybebeszonym zwyklym katem i czy w ogole moge ze zwyklego kata wypruc caly wklad i go zamontowac bez wspawywania zadnych rurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy w ogole moge ze zwyklego kata wypruc caly wklad i go zamontowac bez wspawywania zadnych rurek?

Ja tak mam póki co. Jest nieco głośniej jak się wchodzi ostro na obroty i fajne buczenie dokładnie przy 3tyś przy schodzeniu z obrotów. Innej różnicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy w ogole moge ze zwyklego kata wypruc caly wklad i go zamontowac bez wspawywania zadnych rurek?

Ja tak mam póki co. Jest nieco głośniej jak się wchodzi ostro na obroty i fajne buczenie dokładnie przy 3tyś przy schodzeniu z obrotów. Innej różnicy nie zauważyłem.

ja też tak mam. efektu poldona brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanko z innej beczki jak mozna....

Wiec tak wyciąłem u siebie katalizator bo dzwonil i caly wklad sie w nim odkleil.... wstawiłem rurkę fi 60 czyli jakies 2,5 cala tak jak wyczytalem na forum i od tego momentu jezdze polonezem .:/ spod auta wydobywa sie metaliczny dzwiek....

Teraz chce wstawic srodkowy tlumik przelotowy ale mam dylemat i nie do konca wiem jakie ma byc FI rury w tym tlumiku bo na wyjsciu z plecionki bylo fi 60, a zaraz na wyjsciu z katalizatora fi 55 i redukowalo sie na fi 50 :blink: ....

Wie ktos moje o jakim fi tlumik wstawic w miejsce kata ??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na fakt iż mój afn jakis taki niemarawy to nosze się z zamiarem wywalenia kata. mam przebieg około 240 tys. więc pewnie już nie spełnia swoich wymogów

na allegro znalazłem takie cuda co byście polecili ??

1 26_1270712681.jpg

2 94_1270712660.jpg

3 53_1270712702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na fakt iż mój afn jakis taki niemarawy to nosze się z zamiarem wywalenia kata. mam przebieg około 240 tys. więc pewnie już nie spełnia swoich wymogów

na allegro znalazłem takie cuda co byście polecili ??

1 26_1270712681.jpg

2 94_1270712660.jpg

3 53_1270712702.jpg

zwykła rure niech ci wspawaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...