Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu mam zagwozdkę.. To co mamy fabrycznie to kwasówa a aluminizowane już raz przerabiałem... Może ktoś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z wycieciem kata w 1.8t? bedzie metaliczny [polonezowy] dzwiek czy nie? moge wypatroszyc kata i wspawac w srodek rure i zostawic ori puche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem zamiast kata rurę z nierdzewki i jest ok. Nie pierdzi, słychać fajny gwizd, poza tym na razie nic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pójdzie rura zamiast kata to co z sondą, nie ma później problemów, błędów żadnych nie wywala? Może to być normalna rurka stalowa, jaka grubość blachy byłaby ok? 1.8t aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie w benzynie, ale w TDIq nie ma sondy ZA katem ani w kacie więc nie ma też problemu z pozbawieniem auta tego wynalazku. Jest pełno catlessów z Twoim motorem więc da się na pewno ale co z sondą nie wiem, bo nie wiem gdzie jest u Ciebie-zobacz i będiesz wiedział. Grubość rury spokojnie 1,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pany nosze sie z zamiarem wycięcia kata i wspawania w środek rurki i powiedzcie czy można założyć zwykłą rure ze starego wydechu i pospawać to mig-iem? jak z wytrzymałością/rdzewieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, koledzy zastanawiam się nad rozwiązanie do mojego 1.8 ADRa co wstawić zamiast kata rurkę, strumienice dodam ze u mnie jest wygląda to jak dobry ser z dziurkami :) chciałbym żeby było cicho a nie jak w polonezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również zastanawiam się czy nie wyciąć kata, od paru dni coś w nim lata i brzęczy cały czas, a jadąc po dziurach słychać bardzo mocno, do tej pory chodził cichutko wydech, czy po wycięciu będzie dużo głośniej ? benzyna 1.8 + LPG

dodatkowo mam pytanie, zaczęły szaleć mi obroty, jak np. mam auto na luzie to po jakimś czasie zaczyna się dusić, tak jakby miał zgasnąć i sam podnosi obroty do 1200 i potem spadają z powrotem do 900 i tak co jakiś czas się dzieje, czy może to być wina katalizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również zastanawiam się czy nie wyciąć kata, od paru dni coś w nim lata i brzęczy cały czas, a jadąc po dziurach słychać bardzo mocno, do tej pory chodził cichutko wydech, czy po wycięciu będzie dużo głośniej ? benzyna 1.8 + LPG

dodatkowo mam pytanie, zaczęły szaleć mi obroty, jak np. mam auto na luzie to po jakimś czasie zaczyna się dusić, tak jakby miał zgasnąć i sam podnosi obroty do 1200 i potem spadają z powrotem do 900 i tak co jakiś czas się dzieje, czy może to być wina katalizatora?

obroty mogą Ci szaleć :

- albo sonda Ci pada

- albo przepływomierz

ps. zrób adaptacje przepustnicy :) powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile dostanę za kata z 1.8 ADR? :wink: Myślałem nad wymianą całego układu wydechowego na nowy zamiennik bo mój dziurawy jak sito, a za katalizator koszty by się co nieco pomniejszyły :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile dostanę za kata z 1.8 ADR? :wink: Myślałem nad wymianą całego układu wydechowego na nowy zamiennik bo mój dziurawy jak sito, a za katalizator koszty by się co nieco pomniejszyły :grin:

za kata powinnes dostać ( zależy od stanu ) 100-150zł kumpel od 1.9TDI dostał 180zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złomie opylisz po cenie złomu czyli 80gr za 1kg:grin: Lepiej poszukaj kogoś kto to skupuje,lub wystaw na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata mozna na zlomie gdzies opylic ? Czy trzeba latac zeby go sprzedac?

Masz coś takiego jak skup katalizatorów. Ja za swojego dostałem 150 zł . Wszystko zależy w jakim stanie, ile platyny w nim zostało itp. Ogólnie polecam bardzo ten zabieg bo od razu czuć że turbo inaczej oddycha :) i troszkę nawet mocniejszy jest :) a to wszystko bez żadnego programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...