Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja również zastanawiam się czy nie wyciąć kata, od paru dni coś w nim lata i brzęczy cały czas, a jadąc po dziurach słychać bardzo mocno, do tej pory chodził cichutko wydech, czy po wycięciu będzie dużo głośniej ? benzyna 1.8 + LPG

dodatkowo mam pytanie, zaczęły szaleć mi obroty, jak np. mam auto na luzie to po jakimś czasie zaczyna się dusić, tak jakby miał zgasnąć i sam podnosi obroty do 1200 i potem spadają z powrotem do 900 i tak co jakiś czas się dzieje, czy może to być wina katalizatora?

Jak mialem Bore zagazowana to tez jej tak odwalalo problem byl z instalacja gazowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam na sprzedaż katalizator już wycięty.

no to sprzedaj i bedziesz miał kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w przypadku 1.8 ADR? czy wycięcie kata nie będzie powodowało jakiegoś dzikiego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w przypadku 1.8 ADR? czy wycięcie kata nie będzie powodowało jakiegoś dzikiego dźwięku?

raczej tak, ja żałuje że ktoś go kiedyś u mnie wyciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ADR mam pusty katalizator, wymieniłem dwururkę ze złączem na nową, tłumiki wyglądają na dobre, a dźwięk ogólnie dramat... :facepalm:

Chodzi głośno, a przy dodawaniu gazu słychać taki blaszany, pierdzący dzwięk. Jak wywalę ten pusty katalizator i wstawię coś takiego: Strumienica katalizator AUDI A4 PASSAT 1.8 20V ADR (4072429757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to będzie trochę lepiej? Skoro kat i tak jest pusty to chyba mocy mi taka strumienica nie zmniejszy, a zależy mi na tym żeby jakoś to brzmiało bo teraz podejrzewam że mam efekt poloneza o którym dużo osób pisze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to złącze elastyczne też się wycina razem z katem?

Plecionke wymieniasz tylko kiedy jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ADR mam pusty katalizator, wymieniłem dwururkę ze złączem na nową, tłumiki wyglądają na dobre, a dźwięk ogólnie dramat... :facepalm:

Chodzi głośno, a przy dodawaniu gazu słychać taki blaszany, pierdzący dzwięk. Jak wywalę ten pusty katalizator i wstawię coś takiego: Strumienica katalizator AUDI A4 PASSAT 1.8 20V ADR (4072429757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to będzie trochę lepiej? Skoro kat i tak jest pusty to chyba mocy mi taka strumienica nie zmniejszy, a zależy mi na tym żeby jakoś to brzmiało bo teraz podejrzewam że mam efekt poloneza o którym dużo osób pisze :kox:

katalizatory , dpfy, egry to wszystkie wynalazki które zabijają silnik. Stare merce , bmw, audi tego nie miały i te auta z 80-90 lat robiły po milion km z palcem w d.... dlatego wywalić to dziadostwo i się cieszyć że silnik oddycha czystym powietrzem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że mój kat jest pusty, dlatego nie ma mowy o zapchaniu, chodzi tylko o to żeby spaliny jak najlepiej się wydostawały i żeby pozbyć się tego beznadziejnego dzwięku. Jak myślicie, strumienica będzie cichsza odrobinę niż pusty katalizator, czy mniej więcej tak samo?

Ewentualnie ma ktoś namiary na tłumik w miejsce kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że mój kat jest pusty, dlatego nie ma mowy o zapchaniu, chodzi tylko o to żeby spaliny jak najlepiej się wydostawały i żeby pozbyć się tego beznadziejnego dzwięku. Jak myślicie, strumienica będzie cichsza odrobinę niż pusty katalizator, czy mniej więcej tak samo?

Ewentualnie ma ktoś namiary na tłumik w miejsce kata?

jeżeli masz wycięty katalizator to już go nie masz a nie że jest pusty :grin: bo pusta to została sama puchszka po nim . Wytnij ją i dospawaj z takiej samej rury tą odległość która Ci brakuje i będzie święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zwał tak zwał, jest pusta pucha, a katalizator podejrzewam że został po prostu wytłuczony :decayed: A do prostej rury jakoś nie jestem przekonany bo bardzo rzuca się w oczy brak kata. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik przelotowy w obudowie katalizatora i jest spokój.

to zrób tak jak bast poradził i będzie spokój :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś link do aukcji z takim tłumikiem? Czy dostanę go tylko u tłumikarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś link do aukcji z takim tłumikiem? Czy dostanę go tylko u tłumikarza?

Ja kupowałem od tej firmy. Dla potomnych jak aukcja wygaśnie firma Kadex.

Wysyłasz dane wymagane w aukcji i dostajesz tłumik dobrany do auta bez mierzenia długości, średnicy rur itp.

KADEX tłumik strumienica katalizator zwężka STRU (4043603069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś link do aukcji z takim tłumikiem? Czy dostanę go tylko u tłumikarza?

Ja kupowałem od tej firmy. Dla potomnych jak aukcja wygaśnie firma Kadex.

Wysyłasz dane wymagane w aukcji i dostajesz tłumik dobrany do auta bez mierzenia długości, średnicy rur itp.

KADEX tłumik strumienica katalizator zwężka STRU (4043603069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

O, właśnie o coś takiego mi chodziło.

Ten sprzedawca ma jeszcze coś takiego: Zamiennik za katalizator AUDI A4 VW PASSAT 1,8 zam (4047315149) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To by mi bardziej pasowało bo nie trzeba niczego spawać do starej rury tylko wymienia się w całości.

A jak zmienił się u Ciebie dźwięk po wstawieniu tego tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :D

Czy w a4 b5 2000r 1.9tdi ajm , za katalizatoer bedzie takie polaczenie za katalizatorem na sruby ,zeby elegancko odkrecic i wstawic zamiennik czy moze jest przyspawane ?

tak na na foto

P1110286.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znadjz na forum Andrzeja Gruchota i zadzwon do niego robi zamienniki katalizatorow mialem jego wyrob w rekach i jest bardzo dobry wyrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znadjz na forum Andrzeja Gruchota i zadzwon do niego robi zamienniki katalizatorow mialem jego wyrob w rekach i jest bardzo dobry wyrob

smigam juz 2-3 lata na tlumiku przelotowym od gruchota, polecam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...