Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

wycialem u siebie jakis czat temu , wspawana rurka, z tym ze plecionka jeszcze byla do wymiany ... dzis ja wymienilem , fakt faktem auto duzo lepiej wkreca sie na obroty, ogolnie zwawze duzo , za to brzeczy strasznie co mnie bardzo drazni takze :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycialem u siebie jakis czat temu , wspawana rurka, z tym ze plecionka jeszcze byla do wymiany ... dzis ja wymienilem , fakt faktem auto duzo lepiej wkreca sie na obroty, ogolnie zwawze duzo , za to brzeczy strasznie co mnie bardzo drazni takze :thumbdown:

też tak miałem strumienica zniweluje ten dzwięk :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niestety mam to brzęczenie/pierdzenie. Strumiennice niby odradzają. Myślałem o jakimś przelocie w to miejsce. Macie jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA testuje teraz tłumik przelotowy zamiast kata, jest cisza, ale jeszcze musze sprawdzić moc na hamowni bo auta wolnossące muszą miec kat lub coś co spodowuje ze cisnienie spalin sie nie zmieni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam panowie to brzęczenie.... może znajdziemy jakiś złoty środek dla naszych ADR?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zdrowego kata, potem niestety odkleił się cały monolit więc musiałem go wywalić i pewien czas jeździłem z pustą puszką po kacie. Różnicy między katem a pustą puszką praktycznie nie było. Potem wstawiłem rurkę i jest duży różnica na plus jeśli chodzi o wkręcanie się na obroty, szczególnie wyżej. Minus to niestety to pierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 101KM - zamontowany tłumik zastępujący katalizator firmy AWG - moc 92KM , 137Nm (przebieg 300tys km, prawdopodobnie AF kuleje), jutro sprawdzę ile mocy ma z dobrym katalizatorem bo może auto porostu ma muła ogólnie. Wykresy też wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 101KM - zamontowany tłumik zastępujący katalizator firmy AWG - moc 92KM , 137Nm (przebieg 300tys km, prawdopodobnie AF kuleje), jutro sprawdzę ile mocy ma z dobrym katalizatorem bo może auto porostu ma muła ogólnie. Wykresy też wrzucę.

ok czekamy na wykresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ham.jpg

Silnik 1.6 101KM 140Nm (przebieg 330tys km)

Czerwona linia : 93,1KM 141,8Nm z fabrycznym katalizatorem

Niebieska linia: 92KM 137,3Nm z tłumikiem AWG (zamiennik katalizatora)

Moc lekko zaniżona ze względu na padający MAF w zakresie wysokich obrotów!

Ale widać ze lekko obniża się dostępny moment obrotowy. na rurce było jeszcze gorzej nie miałem wykresu ale nadal to obniżenie nie było kolosalne co za tym idzie wyczuwalne na drodze...

Jak tylko czas pozwoli zrobię wykresy 1.8T i 1.8 z i bez kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli w ropniaku 1.9 B5 też jest to pierdzenie? U mnie już dwa razy była czyszczona suszara w przeciągu 2 lat także coś zbyt często i w tym miesiącu mam zamiar wstawić rurę przelotową...ALE-czy wywalenie kata nie wpływa na szybsze rdzewienie wydechu (przejmuje wyższe temperatury) i co z tym pierdzeniem? Poza tym spaliny nie będą zawalać wydechu zamiast kata?

Czy jest coś takiego po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem kata w 1.9 tdi 110KM AVG i tylko pięknie gwizdka żadnego pierdzenia. No i auto jest trochę żywsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wybebeszony katalizator w moim 1.6 i tak jeżdze z bananem na twarzy już od dwóch lat prawie.różnica jest odczuwalna praktycznie odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wywaliłem miesiac temu katalizator bo mialem uskzodzona plecionke.kupiłem u ''gruchota'' cały tłumik z plecionka i zamiennikiem katalizatora.Samochod od razu lepiej sie zbiera i wchodzi na obroty :) Powiedział bym że nawet ciszej chodzi bo mi sie tlukla plecionka...Sprzedac mozna katalizator i za to ma sie caly zamiennik z plecionka :) moge dac namiary na tego goscia jak ktos chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2863818301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tu masz link jak to wyglada. Daj na wiecej aukcji i masz tam wiecej rodzajow do danego auta.Nic nie pierdzi,nie tłucze itp... Ja tez sie obawiałem ze tak bedzie głosniej itp.Kilku uzytkownikow ma takie cos i kazdy jest zadowolony.Jak bedziesz dzwonil do tego goscia to powiedz mu ze chcesz plecionke taka jak goscie z forum a4 chca i on bedzie wiedzial o co chodzi( wstawi ci mocniejsza plecionke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co pasuje to beż żadnych przeróbek? Poza tym w tej grubszej części jest kat czy t sama przelotówka? Kiedyś kupiłem wydech aluminiowany czy cośtam, i po pół roku już go rudy konsumował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Tylko przykrecasz srubami przy turbie i na łączeniu za katalizatorem... To jest wykonane z jakiegos aluminium chyba... MI narazie nie rdzewieje bo mam to ok miesiaca.Ale jestem zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor nalezy do ciebie.. Troche tlumi dzwiek ten zamiennik katalizatora... tu masz za 210 z wysylka.a po za allegro moze i jeszcze taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...