Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

kazdy spec od wycinania katow powinien wiedziec, ze wycina sie w puszcze od gory spora dziure (na prawie calej powierzchni puszki) tak, zeby spod auta nie bylo nic widac, wycina sie katalizator i wspawuje odpowiednia rurke (widzialem zespawana z wydechem 'na zewnatrz' - czyli przed katem i za katem byly spawy) wyglada to jak zwykle wstawienie nowego kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy spec od wycinania katow powinien wiedziec, ze wycina sie w puszcze od gory spora dziure (na prawie calej powierzchni puszki) tak, zeby spod auta nie bylo nic widac

A co jesli bedzie z gory widac :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na przegladzie nie beda wymontowywac wydechu albo wiercic dziury w podlodze zeby sprawdzic czy kat nie jest kombinowany :) od gory przeciez przylega do podlogi, wiec jest niewidoczny. chyba, ze jest umieszczony jakos bardzo blisko komory silnikowej i stamtad mozna go dostrzec ?? u mnie katy sa sporo za i pod autem nic nie widac (a sa powycinane :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pet3r, no walsnie a u mnie bardzo latwo dostrzec kata wiec takie kombinacje nic nie daja. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na przegladzie nie beda wymontowywac wydechu albo wiercic dziury w podlodze zeby sprawdzic czy kat nie jest kombinowany :) od gory przeciez przylega do podlogi, wiec jest niewidoczny. chyba, ze jest umieszczony jakos bardzo blisko komory silnikowej i stamtad mozna go dostrzec ?? u mnie katy sa sporo za i pod autem nic nie widac (a sa powycinane :) ).

Kolego ale w dieslu kat jest inaczej montowany - można powiedzieć w pionie i tak naprawde to nic nie widac od dołu a od góry niemal wszystko jak na dłoni.

O znalzłem (fotka zamieszczona Przez Pikusia w innym wątku): WĄTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem w swoim 1.9 TDI AHU łącznik elastyczny oraz przy okazji wyciąłem katalizator, wstawiając w jego miejsce rure

1) ustąpiły denerwujące metaliczne odgłosy z układu wydechowego i nie drga już tłumik końcowy (wcześniej zwłaszcza po mocniejszej jeździe było to nagminne)

2) auto wydaje się subiektywnie lekko mocniejsze, pewnie to autosugestia, ale moim zdaniem dużo łatwiej wkręca się na obroty

3) nie wiem jak spalanie - sprawdzę za 1-2 tygodnie i dam znać

REASUMUJĄC: POLECAM !!

KOSZTY :( :

łącznik elastyczny 150mm wersja wzmocniona ok 60zł

montaż łącznika i wycięcie kata 80zł (dużo roboty z demontażem)

PRZYCHODY :) :

zużyty katalizator można odsprzedać za ok 50zł

PS przebieg 220 tkm więć katalizator z pewnością zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły piątek wymieniałem plecionkę + usunięcie kata, wstawienie zwykłej rurki. Cała operacja kosztował mnie 180 zł.

Efekty??? NIe zauważyłem różnicy.

Teraz tylko jak dam gazu to słyszę tak jakby tłumik był dziurawy a sprawdzałem - nie jest. Prawie jak Fiat 125p. ?????? I jestem trochę tym zdrzaźniony.

A jak u Was po wycięciu kata też tak dziwnie burczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

a może masz nieszczelność na tej nowej plecionce? Może mechanik nie dokręcił? Poza tym może miałeś już do wymiany dwururkę (ta co wpada do plecionki) i w trakcie roboty plecionki się wysypała kompletnie? U mnie tak było właśnie. Wymieniłem łącznik elastyczny (plecionkę) i dalej coś mi "burczało". Okazało się, że do wymiany też dwururka. Sprawdź ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kaziu_Wichura muszę jednak wejść pod autko. Wczoraj tak tylko patrzyłem i gazowałem to mi wychodziło, że przedostatni ma jakieś lewe wydmuchy. Kurcze jak nie urok to sraczka. Już mnie pochłonęła plecionka i dem. kata i dalej trza wkładać kase. Chyba na razie tak będę jeździł aż się całkiem rozszczelni.

Mimo tego oblukam to dziś dokładnie i może jakiegoś fotexa wrzucę jak wygląda plecionka po wymianie może się komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Dzisiaj bylem na kanale i zauwazylem ze ta "metalowa siatka" ktora jest w czesci z katalizatorem sie rusza i juz troche zuzyta jest , przeszkadza to w czyms, da rade wymienic czy nie trzeba ?? :???:

Jeśli nic nie "burczy" to nie wymieniaj narazie. Dodam, że koszt wymiany to jakieś 70-80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na kanale i zauwazylem ze ta "metalowa siatka" ktora jest w czesci z katalizatorem sie rusza i juz troche zuzyta jest , przeszkadza to w czyms, da rade wymienic czy nie trzeba ?? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie "burczy" to nie wymieniaj narazie. Dodam, że koszt wymiany to jakieś 70-80 zł.

Dokladnie...moja plecionka juz od 1,5 roku jest lekko "rozpleciona" ale nie puszcza jeszcze tyle powietrza zeby syczala itp...wiec na razie nie wymieniam.

Kata wycialem ok 3 tyg. temu wiec teraz po tym okresie moge juz jednoznacznie stwierdzic ze samochodzik jest lekko zwawszy :mrgreen:

Poza tym lepiej mi sie teraz rozpedza na zimnym silniku. Na 5 biegu jest bardziej elastyczny (na nim najbardziej to czuc).

Jesli chodzi o uciekanie powietrza z wydechu to najlepiej wjedz na kanal, zapal silnik i zatkaj reka bardzo dokladnie wydech... niech druga osoba wejdzie pod auto i dokladnie sie przysluchac gdzie ucieka powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata wycialem ok 3 tyg. temu wiec teraz po tym okresie moge juz jednoznacznie stwierdzic ze samochodzik jest lekko zwawszy

Poza tym lepiej mi sie teraz rozpedza na zimnym silniku. Na 5 biegu jest bardziej elastyczny (na nim najbardziej to czuc).

A jak ze spalaniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak obiecałem przesyłam zdjęcia spod autka.

Widok wspawanej rury zamiast kata

c09a9c7a6b76bfc2m.jpg

i plecionki

fad2ace186654000m.jpg

pozostał jeszcze ten nieszczęsny przedostatni tłumik, bo teraz autko chodzi jak duży fiat w większym zakresie obrotów.

bd44511b04fb2865m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak obiecałem przesyłam zdjęcia spod autka.

cos ci ten link nie bangla i nie da sie powiekszyc fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak obiecałem przesyłam zdjęcia spod autka.

Widok wspawanej rury zamiast kata

Obrazek

masz znajomosci w Stacji Kontroli Pojazdow? :)

Jakoś się przejdzie, na którejś ze stacji? Na nowego kata mnie nie stać a tu jeszcze przedostatni pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...