Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak będzie do czasu aż ksenony wyprą diody... :kox:

Opublikowano
  • Autor

Diody jeszcze w powijakach. w nowym Auto Świecie jest test reflektorow i zrodel swiatla w nowych autach. Testowano m.in. R8 z ksenonami i LEDami w światłach gł. Ledy wypadaja duzo gorzej...

Opublikowano

Bo LEDy w lampach przednich nadają się tylko do jazdy dziennej. W nocy tylko xenon :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Bo LEDy w lampach przednich nadają się tylko do jazdy dziennej. W nocy tylko xenon :naughty:

na dzien dzisiejszy tak. ale kwestia czasu jest, kiedy beda przewyzszaly xenony...

Opublikowano

Tego nie byłbym pewny. LEDom ciężko będzie zastąpić xenon. Główną zaletą diód jest ich mały pobór energii i żywotność. Jednak nie dają takiego światła żeby dobrze oświetlić drogę. Można zwiększyć ich moc ale dalej nie będą dobrze oświetlały. Dlatego na chwilę obecną patrząc na rozwój tej technologii wątpię w to. Już prędzej wymyślą coś innego.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

odgrzewając kotleta... najnowsze R8 (jakiś podrasowany) będzie tylko i wyłącznie na LEDach... więc chyba już trochę dopracowali.

Opublikowano
  • Autor

odgrzewając kotleta... najnowsze R8 (jakiś podrasowany) będzie tylko i wyłącznie na LEDach... więc chyba już trochę dopracowali.

oczywiscie. LEDy to przyszlosc

Opublikowano

Tego nie byłbym pewny. LEDom ciężko będzie zastąpić xenon. Główną zaletą diód jest ich mały pobór energii i żywotność. Jednak nie dają takiego światła żeby dobrze oświetlić drogę. Można zwiększyć ich moc ale dalej nie będą dobrze oświetlały. Dlatego na chwilę obecną patrząc na rozwój tej technologii wątpię w to. Już prędzej wymyślą coś innego.

A jednak, w nowym R8 przednie światła oparte są na samych LEDach :gwizdanie:

http://germancarscene.com/2008/05/30/first-full-led-headlamp-for-the-audi-r8/

audi_r8_led-light_08.jpg

audi-r8-full-led-headlamp30.jpg

Opublikowano

śliczne że się tak wyrażę te lampki , sam jestem na kupnie ledów do mojego samochodu , ale narazie tylnych w dodatku sprowadzanych z Niemiec bo niestety u nas jest jeszcze conajmniej skromny wybór jeśli chodzi o lampy w technologii LED i na koniec dorzucę kamyczek do ogródka domorosłych miłośników ksenonów , osobiście jeżdzę dużo samochodem , często w godzinach wieczorno nocnych i szczególnie teraz w zimie spotkanie na swojej drodze bolidu z garazowo zamontowanym bez poziomowania zestawem ksenonów (z brudnymi kloszami) to dla mnie gra w ruletkę ponieważ na naszych słabo oświetlonych drogach gdzie nie ma chodników a na poboczu dziury większe niż niejeden garaż wymijanie takiego bolidu z przeświadczeniem że poboczem może iść pieszy (ci też ku...wa uwielbiają czarne ciuchy bez żadnych odblasków pie...ni samobójcy) wymaga pogodzenia się z własnym sumieniem że jest się nieumyślnym mordercą (tutaj puenta) no bo jak bez chociażby mignięcia długimi będąc oślepionym przez takiego bez obrazy tumana zobaczyć samobójcę na poboczu ? (pytanie retoryczne , całość ironiczna ale szczera do bólu)

Opublikowano

Perfidny - ja włączam długie jak ktoś z naprzeciwka oślepia mnie rzeźbionym xenonem. może chamskie, ale co mam zrobić - zatrzymać go i powiedzieć, że jego światła oślepiają? może w końcu idiota zmieni go lub wyreguluje.

Opublikowano

Perfidny - ja włączam długie jak ktoś z naprzeciwka oślepia mnie rzeźbionym xenonem. może chamskie, ale co mam zrobić - zatrzymać go i powiedzieć, że jego światła oślepiają? może w końcu idiota zmieni go lub wyreguluje.

ja wolę nie ryzykować i klnąć pod nosem na buractwo wyminąć delikwenta niż niespodziewanie go oślepić i później wyklinać jak on przestraszony/oślepiony pójdzie ze mną na czołówkę , niestety takie są realia , wszyscy wiemy że za kierownicą w Polsce jest kilka milionów Kubiców i Hołowczyców (nie ubliżając wymienionym dla których szacunek) i ci drajwerzy mocno przeceniają swoje umiejętności i możliwości do tego niewiedza i głupota dają dramatyczne statystyki ale dość już o tym , pozdrawiam wszystkich rozważnych

Opublikowano

Tego nie byłbym pewny. LEDom ciężko będzie zastąpić xenon. Główną zaletą diód jest ich mały pobór energii i żywotność. Jednak nie dają takiego światła żeby dobrze oświetlić drogę. Można zwiększyć ich moc ale dalej nie będą dobrze oświetlały. Dlatego na chwilę obecną patrząc na rozwój tej technologii wątpię w to. Już prędzej wymyślą coś innego.

A jednak, w nowym R8 przednie światła oparte są na samych LEDach :gwizdanie:

http://germancarscene.com/2008/05/30/first-full-led-headlamp-for-the-audi-r8/

audi_r8_led-light_08.jpg

audi-r8-full-led-headlamp30.jpg

A orientuje się może ktoś jak rozwiązano to że w światłach mijania i drogowych LEDy tak dobrze świecą jak żarówki czy żarniki ?

Opublikowano
  • Autor

Pierwsze auto na świecie gdzie źródłem oświeltlenia są tylko diody LED - Audi R8 V10 5.2 FSI Quattro. 525 KM mocy oraz 530 Nm momentu, od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 316.

Detroit 2009

audi_r8_v10_5.2_fsi_detroit_motor_show_01.jpg

audi_r8_v10_5.2_fsi_detroit_motor_show_03.jpg

Opublikowano

Perfidny - ja włączam długie jak ktoś z naprzeciwka oślepia mnie rzeźbionym xenonem. może chamskie, ale co mam zrobić - zatrzymać go i powiedzieć, że jego światła oślepiają? może w końcu idiota zmieni go lub wyreguluje.

A mi włączają długie jak zbliżamy się do szczytu górki, albo na zakręcie dla mnie w prawo. To normalne, że światła wtedy oślepiają :wallbash:
Opublikowano

Odchodząc troche od tematu diod mam jedno pytanie, minowicie czy do lamp angel eyes takich jak np te:

http://www.allegro.pl/item529242790_lampy_przednie_audi_a4_95_99_angel_eyes_chrom_depo.html

bez problemu wloże (w soczewke) HIDy np takie 6000K H7 lub H7R:

http://moto.allegro.pl/item527829429_xenon_hid_slim_ballast_najlepszy_gratis_2_x_led.html ?

Opublikowano

Odchodząc troche od tematu diod mam jedno pytanie, minowicie czy do lamp angel eyes takich jak np te:

http://www.allegro.pl/item529242790_lampy_przednie_audi_a4_95_99_angel_eyes_chrom_depo.html

bez problemu wloże (w soczewke) HIDy np takie 6000K H7 lub H7R:

http://moto.allegro.pl/item527829429_xenon_hid_slim_ballast_najlepszy_gratis_2_x_led.html ?

tak bez problemu wsadzisz HID-y H7

ps. a czy napewno chcesz te lampy angel eyes? nie lepiej kupić Ori Valeo :mysli:

Opublikowano

Odchodząc troche od tematu diod mam jedno pytanie, minowicie czy do lamp angel eyes takich jak np te:

http://www.allegro.pl/item529242790_lampy_przednie_audi_a4_95_99_angel_eyes_chrom_depo.html

bez problemu wloże (w soczewke) HIDy np takie 6000K H7 lub H7R:

http://moto.allegro.pl/item527829429_xenon_hid_slim_ballast_najlepszy_gratis_2_x_led.html ?

Tak szukaj zestawu HID pod H7 szkoda ze nie założyłes lamp zespolonych :gwizdanie:

Opublikowano

dzięki chlopaki :good: Cuber, juz je kupiłem. przyznam się szczerze, ze myslałem nad zespolonymi, ale te jednak bardzoj wpadły mi w oko. Do tego nie ma proplemu z montażem jak w przypadku tych po licie. Suma sumaru prezentują sie calkiem nie źle, przynajmniej dla mnie :)

Opublikowano
  • Autor

dzięki chlopaki :good: Cuber, juz je kupiłem. przyznam się szczerze, ze myslałem nad zespolonymi, ale te jednak bardzoj wpadły mi w oko. Do tego nie ma proplemu z montażem jak w przypadku tych po licie. Susma sumaru prezentują sie calkiem nie źle, przynajmniej dla mnie :)

Mozesz tego za rok żałować. a z montażem nie ma żadnego problemu - <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/b5_reflektory_zespolone_po_ii_lifcie_rezanie_i_montaz-t15032.0.html">TUTAJ</a> masz solucje krok po kroku

Opublikowano

endriuu dlaczego mam tego żałowac? bo to zamienniki a nie ori? myślę, ze nie będę, a reszta wyjdzie "w praniu"

ps. widzałem i czytałem ten wątek...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.