Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

No ale czy HID o barwie 4300 K świeci bardziej niebiesko od np. ori xenonów 4300 K ? No chyba nie, wiec sie nie zgodze ze HID-y to lans i niebieskie światło.... wiadomo ze CI którzy chca sie lansować założą 10 K K lub wiecej .....

cuberchodzilo mi o niebieskin swiatlo ktore zaczyna byc widoczne juz powyzej 6000k,nie mowilem ze 4300k jest niebieski?! :hi:

Dlatego ja wkladam 8000k i niech nikt mi nie mowi ze to slabiej widac,ze 4300k to najlepszy wybor ksenow,ze innych bede oslepial,ze takie tam milion powodow...... :disgust:

Moje auto i wkladam co chce :foch:

PS;za godzine jade po moje kseny(HID-y) 8000k :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powyzej 4300K xenony daja mniej swiatla. To nie jest mozliwym by bardziej oslepialy.. :polew:

No chyba ze sa zle ustawione, albo sa zamontowane w nieprzystosowanych do tego reflektorach.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto i wkladam co chce

Pewno nikt inny sie nie liczy...

chodzi Ci o to ze jesli ktoś wstawi HID to odrazu oślepia innych ?

Ykk dobrze napisał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto i wkladam co chce

Pewno nikt inny sie nie liczy...

chodzi Ci o to ze jesli ktoś wstawi HID to odrazu oślepia innych ?

Ykk dobrze napisał.....

Jeden ch*uj czy wstawi HIDy czy ori , jak zle ustawi to kazde beda oslepiac , a o to tu tylko chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ch*uj czy wstawi HIDy czy ori , jak zle ustawi to kazde beda oslepiac , a o to tu tylko chodzi

no wiadome Maxiu przeciez to logiczne .... ale mi sie wydaje ze tutaj jest sugerowane ze Hid jest do d*py i oślepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak panowie ,wczoraj nie mialem troche czasu zeby napisac co i jak z moimi xsenami wiec pisze dzis :)

Xsenon w moim aucie juz swieci :decayed: :decayed: :naughty:

sa to hid-y 8000k jak dla mnie wyglada przepieknie :evil:

Z zalozeniem nie jest tak tragicznie oprocz tago gdzie umiescic przetwornice nie wiem jak z miejscem w innych motorach :audi: ale w 2,8 nie ma za duzo miejsca :wallbash:

(ustawilem je w miare nisko wiec nikogo nie oslepiam :hi: )

Mialem napisac jeszcze czy koles je sprzedaje na Allegro i.t.p. niestety nie,handluje tym amatorsko ma kilka sztuk w miesiacu a skad nie chcial powiedziec :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fk automotive black + hid 6000-7000k

ja właśnie myślę nad tą opcją, tylko widełki 6000-8000 :cool:

Rob polecam 6K K :thumbup: zreszta sam widziałeś .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Z tym oslepianiem innych to nie kwestia koloru (jak wydaje mi się niektórzy piszą) tylko kwestia odpowiedniego poziomowania, soczewek, spryskiwaczy itp

Nikt mnie nie przekona że np 14000K oślepia bardziej niż 4300K w tym samym reflektorze

I oczywiście strasznie przesadzacie z tą widocznością, że jest do bani w 8000K bo za niebieskie..... 12000K dają sporo lepszą widoczność niż Halogeny więc o co chodzi, jakie bezpieczeństwo?? rozumując jak wy to każdy samochód z halogenami (a nie ksenonami) jest jeżdżącym zagrożeniem, bo wydajnośc jego oświetlenia jest porównywalna gdzieś do 18000K HID-a

troche rozsądku, większośc to chyba sie "mądrych" artykułów na necie i w auto świecie (PRO) oczytała i wogóle nie wie jak to w praktyce wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nikt nie powie ze brak spryskiwaczy moze powodowac oslepianie.. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

jak będziesz miał brudne reflektory w czasie jazdy to na brudzie rozprasza się światło..... dopowiedz sobie - fakt niewielki wpływ, ale te kilka % jest, reszta to poziomowanie i ustawienie świateł na stacji diagnostycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał brudne reflektory w czasie jazdy to na brudzie rozprasza się światło..... dopowiedz sobie

No wlasnie takie rzeczy pisza we wspomnianych wczesniej auto swiatach.. :)

Skoro reflektor jest brudny to wtedy jest mniej przejrzysty. A skoro jest mniej przejrzysty zatem daje mniej swiatla. A jak daje mniej swiatla to jak moze oslepiac..? :)

Zatem na posiadaniu spryskow powinno zalezec glownie kierowcy. Bo dzieki nim moze cos wiecej zobaczyc.. :D

A zeby reflektor byl czysty to przydalby sie system oczyszczania podobny do tego zastowowany kiedys w Volvo.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Masz częsciowo rację

Ale zabrudzony reflektor rozprasza światło, a norlanie pada ono nisko (jest przesłona w ksenonie) - światło xenonowe jest bardziej skupione, jak sie rozproszy to bardziej oślepia chociaż pomimo brudu jest go nieco mniej (łatwo to zobaczyć w samochodach mających xenon bez soczeweK), światła tyle samo ale bardziej rozprasza się (nie jest takie kierunkowe) i w związku z tym oslepia (xenon ma wyraźną linię do której świeci - widać to np. jak sie zatrzymasz przed ścianą), spryskiwacze częsciowo usuwają kurz/brud - zgadzam się że te systemy z Volvo robia to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro reflektor jest brudny to wtedy jest mniej przejrzysty. A skoro jest mniej przejrzysty zatem daje mniej swiatla. A jak daje mniej swiatla to jak moze oslepiac..? :)

teraz to chyba głupiego udajesz :disgust: albo za wszelką cene chcesz sie kłócić , nie mając pojęcia o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim HID 6000K, i jak narazie nie narzekam :th:, montowalem u dobrego elektryka, i sa ustawione w miare nisko, takze nie przeszkadzaja tak bardzo innym uzytkownikom dróg, powiedzcie mi jescze jak to bedzie wygladac w reflektorach po lifcie? tam jest soczewka, HIDy beda lepiej swiecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim HID 6000K, i jak narazie nie narzekam :th:, montowalem u dobrego elektryka, i sa ustawione w miare nisko, takze nie przeszkadzaja tak bardzo innym uzytkownikom dróg, powiedzcie mi jescze jak to bedzie wygladac w reflektorach po lifcie? tam jest soczewka, HIDy beda lepiej swiecic?

powiedz przynajmniej, że reflektor od wewnątrz polerowałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jast niestety ze ludzie wkładaja do zwykłych lamp hid-y widzialem to na wlasne oczy jak koles a A4 B5 w zwykłych lampach miał hid-y!!!!! :shocked: Wczoraj tez jak leciałem trasa Szadek-Łódz mijalem sie z trzema autami (civic,passatB5 i golf3)100% stare lampy i miały hid-y :bicz3: :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...