Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

hmm, jakos nie mam przekonania do tego co piszesz... Dla mnie to kwestia ustawien TV i nic innego . Chyba ze kontrats 100 zeby oczy wyszly z orbit ale to nie kolory ...to pastele :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas Maciek jesteś mało obiektywny i piszesz pod kątem własnych potrzeb...

Dla Ciebie pobór prądu ma małe znaczenie, ale dla innych może nie koniecznie i trzeba takie coś też brać pod uwagę.

Jak to powiadają syty głodnego nie zrozumie :wink4:

Dla mnie rolety to nie pierdoła bo jak je zasłonie to mam całe mieszkanie w ciemni, a żyć w mieszkaniu bez slońce jest raczej dziwna perspektywą...

Poza tym u mnie jeden kanał potrafi być włączony dobre kilka godzin dziennie i pewnie jego logo po jakimś czasie by mi się odbiło w tv...

Plazma ma naprawdę świetny obraz i lcd jej sporo daleko, ale przy wyborze tv i wydatku kilku tyś ( nie każdego stać na takie wydatki zbyt często ) uważam ze dobrze jest przeanalizować wszystko i dobrze się zastanowić czasami nawet niestety kosztem jakości obrazu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek , moze troche masz racji :hi: :hi: Staram sie byc obiektywny ale probujemy pomoc Kamykowi a z tego co widze chce ogladac sport i chce miec to w mozliwe najlepszej jakosci a taka zapewnia TV Plazmowy gdzie stosunek cena jakosc jest nieporownywalny, a obraz nokautuje :cool1: .

Jesli chodzi o rolety to jak zaslonie to nie mam az takiej ciemni bo dobieralem takie ktore przepuszcaja odpowiednia ilosc swiatla i jest gites.

Ale rozumiem ze to moze byc dla kogos problemem :hi: .

Jesli chodzi o statyczny obraz w pelni sie z Toba zgadzam . trzeba uwazac taka prawda, choc najnowsze plazmy przesuwaja obraz statyczny po 15-20min na boki zeby uniemozliwic wypalenie sie loga stacji .

A co do poboru pradu ... tu sprawa jest dosc skomplikowana . Dlaczego ? Z prostej przyczyny - Kupujac dobry TV LCD/LED doplacasz za prad z gory :decayed: na te pare lat do przodu .

Juz o tym pisalem tu ze przeliczalem sobie takie zuzycie i jakbym zakupil LED'a w tym rozmiarze co plazme to za 10lat by mi sie zaczol prad oplacac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do poboru pradu ... tu sprawa jest dosc skomplikowana . Dlaczego ? Z prostej przyczyny - Kupujac dobry TV LCD/LED doplacasz za prad z gory :decayed: na te pare lat do przodu .

Juz o tym pisalem tu ze przeliczalem sobie takie zuzycie i jakbym zakupil LED'a w tym rozmiarze co plazme to za 10lat by mi sie zaczol prad oplacac :wink4:

Widziałem Twoje wyliczenia, ja jednak przy zakupie nie brałem pod uwagę ledów i bardziej się skupiałem na dodatkowych domowych wydatkach wiedząc ile czasu na "chodzie" jest u mnie tv.

Zgodzę sie że plazma jest zdecydowanie lepsza - jakiego modelu by nie kupił Kamyk to będzie zadowolony - niemniej jednak zwracam uwagę na wady jakie mają te tv - słońce, głośna praca, nagrzewanie się, wypalanie, kąty ( w drogich modelach znacznie mniej odczuwalne )...

Jeżeli wady plazmy nie stanowią w domowych warunkach problemu to nie ma się nad czym zastanawiać.

Mój kolega pracuje w serwisie szajsunga i też wybrałby plazme :gwizdanie:

edyta Dopisany: 06 Czerwiec 2011, 21:23

Polecam samsunga 6 generacji na ledach 40 cali 2700 zł

Polecasz bo pewnie ostatnio kupiłeś :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiaja mnie te katy...bo ja takowych problemow nie zaobserwowalem. Obraz skad bym nie patrzyl jest o takim samym nasyceniu i barwie... :mysli:

Slonce zgadza sie ale to kwestia matrycy a raczej jej powloki.

Glosna praca... niektorych modeli , moj tez mial sie drzec i brzeczec...glosniej chodzi lodowka ktora jest z tych cichych :wink4: , TV praktycznie nie slyszalny. A co do nagrzewania tzn? Kaloryfer?jakos tego tez nie bardzo odczulem . :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem LCD czy plazma jakiś rok temu jak byłem na kupnie tv, teraz pewnie niektóre wady plazmy zostały zminimalizowane.

Podejrzewam jednak że jak kupisz tani model to pewnie dalej się na niektóre natkniesz - w droższych modelach raczej niezauważalne.

Plazma się nagrzewa stąd też wentylatory chłodzące które mogą być głośne. Jak jest małe pomieszczenie i duży tv to może być problem, ale jak juz pisałem wcześniej raczej w tanich modelach. Kąty na pewno lepsze ma LCD, a bynajmniej tak było rok temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nagrzewania plazmy to się zgodzę, mój Panaś to dodatkowy kaloryfer, kąty nie zauważyłem a na słońce mam rolety zaciemniające, co do głośniej pracy to też nie zauważyłem takowej, dekoder Nki głośniej działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe aż podszedłem i sprawdziłem na swoim tv :kox:

Rok temu jak kupowałem tv to tak rozpoznawałem czy plazma czy lcd, patrzyłem na katy :wink4:

co do nagrzewania plazmy to się zgodzę, mój Panaś to dodatkowy kaloryfer, kąty nie zauważyłem a na słońce mam rolety zaciemniające, co do głośniej pracy to też nie zauważyłem takowej, dekoder Nki głośniej działa

A tu masz przykład że różne wady ujawniają się w różnych modelach.

Co nie znaczy że każda plazma musi je mieć wszystkie na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie wiem jak dziękować za tą dyskusję i wszelkie porady

choć wiem, że dla niektórych to może być irytujące, to ta wymiana poglądów naprawdę sporo mi pomaga (a z drugiej strony, w sumie to nikt nie musi tego czytać, co nie - przecież tyle jest wątków na forum :gwizdanie: )

jeszcze jeden ciekawy temat - w euro w weekend widzieliśmy jakiegoś 42 calowego plazmowca panas za chyba niecałe 1800 zł

wybór jest tak olbrzymi, że można dostać kręćka

a do tego te płyty z których obraz jest żyleta, jak to będzie działać po instalacji w domu, no nie wie nikt

jest nad czym myśleć, po prostu ...

dzięki jeszcze raz, czytam dalej

tytułem uzupełnienia - w pokoju są roletki, a słońce w zasadzie wcale nie pada na scianę ze sprzętem

i uzupełnienie nr 2 - liga angielska rusza w połowie sierpnia, więc ciśnienia na kupno w stylu JUŻ/TERAZ/DZIŚ nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytułem uzupełnienia - w pokoju są roletki, a słońce w zasadzie wcale nie pada na scianę ze sprzętem

Kupuj plazmę bez zastanowienia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=jarko :thumbup: :thumbup:]

tytułem uzupełnienia - w pokoju są roletki, a słońce w zasadzie wcale nie pada na scianę ze sprzętem

Kupuj plazmę bez zastanowienia :good:

:thumbup: :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jestem tego zdania, tylko chciałem zwrócić uwagę na pewne mankamenty :wink4:

Kupi tanią to pewnie będzie grzała, prądu naciągnie ( porównywałem plazmę z lcd i crt ) i trza będzie na wypalanie uważać :wink4:

Ale ten obraz :kox::slina:

Ciemny pokój/ściana to bajka dla takiego tv :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jestem tego zdania, tylko chciałem zwrócić uwagę na pewne mankamenty :wink4:

Kupi tanią to pewnie będzie grzała, prądu naciągnie ( porównywałem plazmę z lcd i crt ) i trza będzie na wypalanie uważać :wink4:

Ale ten obraz :kox::slina:

Ciemny pokój/ściana to bajka dla takiego tv :good:

dokladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jestem tego zdania, tylko chciałem zwrócić uwagę na pewne mankamenty :wink4:

Kupi tanią to pewnie będzie grzała, prądu naciągnie ( porównywałem plazmę z lcd i crt ) i trza będzie na wypalanie uważać :wink4:

Ale ten obraz :kox::slina:

Ciemny pokój/ściana to bajka dla takiego tv :good:

dokladnie :)

TX-P46U20E

dobry wybór ?

2400 niecałe i do wzięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma wejścia na USB to odpada

chodzi o filmy które można czytać z gwizdka, ta ?? :cool1:

a wisieć ma w miejsce tego: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=45.msg2449247#msg2449247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi trafiła sie okazja i wczoraj wymieniłem swoją 40 sony bravia na 46 samsung C530, w media market są po 1999zł , Tv jak dla mnie ma to czego oczekiwałem full hd, odtwarzanei filmów z USB,nawet dzwięk w DTS odtwarza, jedynie mógłby miec 100hz a ma niestety 50 hz ale jak dla mnie niezauważalne z bliskich odległości, wiem wiem myslałem o C650 ale one sa po 3 tys zł a ja chciałem tanim kosztem zmienić przedewszystkim ekran na większy i jestem zadowolony z zakupu.jeszcze nie podłączyłem programów hd z cyfry a mam taki pakiet tylko szukam dekodera pod spliter. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...