Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co powiecie na temat radia CB ATENA Lafayette + antena SIRIO ML 145?

to radyjko jest ok. Nie jest to może mistrzostwo świata ale daje radę. Myślę, że w połączeniu z ml 145 będziesz zadowolony

Ja mam radyjko Lafayetta tylko że ZEUSA II i powiem szczerze że tak srednio jestem zadowolony :no: cały czas jakieś szumy, kilka razy strojony z anteną i mimo wszystko nie do końca działa tak jak powinien. Za mniejsze pieniądze spotykałem się juz z lepszymi radiami np UNIDENA tylko ze ten nie posiada homologoacji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no Uniden w odbiorze jest nieco lepszy, Lafayetta ma więcej bajerków. Ale tj mówisz Uniden nie ma homologacji i jest to spory minus. Chociaż masa ludzi śmiga na tym i nie słyszałem żeby komuś zabrali radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też musze kupic do eski coś z mini anteną żeby nie bardzo raziła w oczy i jakieś radio i w sumie też za bardzo nie wiem co wybrac ale Lafayetta radio odpada wiec zostaje Uniden i President :)

Ja się w końcu zdecydowałem na president johnny III i antene sirio AS-100 mag :good:

Trochę za drogi zestaw.

Lepiej dołożyc pare groszy niż później żałować :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w końcu zdecydowałem na president johnny III i antene sirio AS-100 mag :good:

Trochę za drogi zestaw.

Lepiej dołożyc pare groszy niż później żałować :>

Właśnie z takiego założenia wyszłem i stwierdziłem że kupuję sprzęt na lata, więc warto 100zł dołożyć i mieć spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jestem inny, bo mam radyjko Yosan 120 Pro, to jest radyjko bliźniacze z Lafayette Atena i jest to moim zdaniem super radio, które polecam każdemu- bardzo dobre filtry jak na te pieniądze, praktycznie zero zakłóceń. Do tego mam antenę Lemm at1063, choć przy antenie Wilson Little Will- wcześniej z nią to radio pracowało, miałem większy zasięg, bo ta lemmka jest krótka, także z 5-8km max ściąga (nie wspominając już o Sirio ml-145 którą mi ukradli :( ).

Jedyną przewagą Unidena czy Presidenta Harrego II ASC nad Yosanem jest głośny głośnik- w Yosanie jest on cichy i u mnie musi być głośność rozkręcona na 85-100% w zależności czy jeżdżę w trasie czy po mieście ;)

Tato ma u siebie Presidenta Harrego II ASC i to jest jeden wielki szumofon, poza dobrym głośnikiem i małymi gabarytami nie ma w nim nic lepszego od Yosana. Z ASC się nie korzysta, bo nie był poprawiany, więc gdy jest włączony to wszystko ucina ;)

Moim zdaniem nie warto przepłacać ;) Yosan 120Pro w połączeniu z WIlsonem Little Will i mamy super zestaw za niskie pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np na radiu Lafayette mam tak że jak ktoś powie coś z odległości 200-300m to ja nic nie slysze, a ogolnie to tak jak napisales jest jeden wielki szumofon. Widocznie chodiz tutaj o dobor anteny a pozniej zestrojenie tego. Mi stroili dwa razy i niestety do tej pory caly czas szumi czy na auto SQ czy na manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną przewagą Unidena czy Presidenta Harrego II ASC nad Yosanem jest głośny głośnik- w Yosanie jest on cichy i u mnie musi być głośność rozkręcona na 85-100% w zależności czy jeżdżę w trasie czy po mieście ;)

dobrym rozwiązaniem jest głosnik zewnetrzny,kładziesz sobie go tam gdzie Ci pasuje i nie musisz rozkręcać pokrętłem na maxa. Ja u siebie mam własnie taki głośniczek zewnetrzny-rewelacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną przewagą Unidena czy Presidenta Harrego II ASC nad Yosanem jest głośny głośnik- w Yosanie jest on cichy i u mnie musi być głośność rozkręcona na 85-100% w zależności czy jeżdżę w trasie czy po mieście ;)

dobrym rozwiązaniem jest głosnik zewnetrzny,kładziesz sobie go tam gdzie Ci pasuje i nie musisz rozkręcać pokrętłem na maxa. Ja u siebie mam własnie taki głośniczek zewnetrzny-rewelacja :good:

Zgadza się te głośniki standardowe są do d*py. Zewnętrzny głośniczek nie kosztuje drogo a dzwięk jest dużo czystszy i głośniejszy (jeżeli potrzeba, ale już sama czystość dźwięku daje spory efekt). Ja u siebie często nie mogłem zrozumieć co inni mówią do momentu gdy nie zainstalowałem zewnętrznego głośniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplecik do powiedzmy 800zł? przegladam to allegro i nie moge sie zdecydowac na nic;/ Chodzi mi o dobre radio + dobra antene. Radio raczej president a antena jak najkrótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat M-TECH LEGEND II? Lepszy od lafayette atena?

To samo co Presio Harry II Classic :) Ogólnie szumofony, jak auto dużo sieje, to jest to uciązliwe. W Focusie II to nie przeszkadza, jest znośnie, w silnikach diesla z wtryskami CR daje się to we znaki. Ale każdy ma inne preferencje, fajnie byłoby sobie porównać z 2-3 radyjka na zywo i wtedy zadecydować co zamówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat M-TECH LEGEND II? Lepszy od lafayette atena?

M-tech lepiej unikaj - jest tępe jak diabli, bierz atene albo yosan pro 120[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 21:33_________________________________________________

Jaki komplecik do powiedzmy 800zł? przegladam to allegro i nie moge sie zdecydowac na nic;/ Chodzi mi o dobre radio + dobra antene. Radio raczej president a antena jak najkrótsza.

zasugeruj warunki w jakich uzytkujesz sprzet ....i trasy jakie pokonujesz : traska/miasto - to cos ciekawego Ci znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplecik do powiedzmy 800zł? przegladam to allegro i nie moge sie zdecydowac na nic;/ Chodzi mi o dobre radio + dobra antene. Radio raczej president a antena jak najkrótsza.

Jak masz do wydania aż 8 stów to może coś takiego...

http://allegro.pl/radio-cb-president-walker-asc-najtaniej-i1818884708.html

Dość dobre radio z ASC

I czemu chcesz pokarać radyjko krótką anteną

http://allegro.pl/antena-cb-president-alaska-nowa-fv-wro-i1810161531.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplecik do powiedzmy 800zł? przegladam to allegro i nie moge sie zdecydowac na nic;/ Chodzi mi o dobre radio + dobra antene. Radio raczej president a antena jak najkrótsza.

Jak masz do wydania aż 8 stów to może coś takiego...

http://allegro.pl/radio-cb-president-walker-asc-najtaniej-i1818884708.html

Dość dobre radio z ASC

I czemu chcesz pokarać radyjko krótką anteną

http://allegro.pl/antena-cb-president-alaska-nowa-fv-wro-i1810161531.html

Radyjko fajne ale antena za długa;/ Nie chce karać radia ale też nie chce karać Eski :naughty: a długa antena nie wygląda na samochodzie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że z 3/4 fukcji walkera byś w ogóle nie korzystał ... fakt radio jest świetne, moj ojciem ma w każdej cieżarówce (w jedej jest jeszcze JMC Supercom). No i pamiętaj o gabarytach Walker jest duzy prawie jak radio samochodowe radio

moja propozycja Harry III ASC + Florida

reszty patyków poniżej metra nie uznaje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może musisz poprawić asc w serwisie, ja mam johny2 z asc i musiałem w serwisie poprawiać, podobno w johny3 było już to poprawione ale różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...