Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

50 to chyba trochę mało jak na klapę z tyłu .... rozważałeś coś większego ?

moze byc dłuzsza ale zeby to w miare wygladało:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na klapę 50cm za krótka, Sirio AS100 będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klapę 50cm za krótka, Sirio AS100 będzie ok

Minimum. Ja bym brał sirio ML 145 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny podpis. I to w moim kolorze. Szkoda że nie s-line. :grin:

:naughty::naughty::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli gdzies przeoczylem w postach ew.zmiane czestotliwosci radia to sorry za pytanie.

Mam B6 2003 z USA , jest tam radio 2Din . Czy da sie zmienic a raczej wlaczyc czestotliwoas parzysta czy czeka mnie wymiana jednostki?

W VCDS nie znalazlem takiej opcji.

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli gdzies przeoczylem w postach ew.zmiane czestotliwosci radia to sorry za pytanie.

Mam B6 2003 z USA , jest tam radio 2Din . Czy da sie zmienic a raczej wlaczyc czestotliwoas parzysta czy czeka mnie wymiana jednostki?

W VCDS nie znalazlem takiej opcji.

Z gory dzieki za pomoc.

Ori radio CB 2 DIN? Tu nie ma rozmowy o radiach zwykłych tylko o CB i komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest coś lepszego do Sirio ML-145 do ceny max 220zł? :wink: Podalibyście jakieś linki? ;) Dużo osób poleca mi właśnie tą Sirio.

Szukam dobrej anteny magnesowej (President, Sirio), tak ok. 1,5m (nie wiem czy 2m nie będzie za długa, myślę że będzie kiepsko wyglądała na B5-tce, chyba macie fotki jak to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio ML-145 będzie chyba najlepszym wyborem i pod względem jakości i ceny. Mając dobre radio lepszj anteny nie potrzebujesz. Ja mam taka i wożę ją na tylnej klapie w sedanie B5. Działanie pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu 2m bata? chyba żeby szumy lepiej zbierać jak się niema radia z ASC.150cm to i tak dużo i jak się wozi na dachu to w zupełności wystarczające. No chyba że masz jakies realne argumenty za takim batem. Bo jeżeli chcesz mówić o zasięgu to i tak kluczowe jest tu radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu 2m bata?

zasięg

chyba żeby szumy lepiej zbierać jak się niema radia z ASC.

rozumie że według Ciebie mając automatyczną bramkę szumów w radiu nie zbiera się szumów?

150cm to i tak dużo i jak się wozi na dachu to w zupełności wystarczające.

wystarczające to pojęcie względne, ale faktycznie antena 1.5m zestrojona na dachu bardzo ładnie pracuje, jednak odnosząc się do pytania kolegi D4N13L wszystko powyżej metra na dachu sedana wygląda dziwnie, to znaczy dziwnie wyglądała 'ML-145' jak miałem ją na dachu, za to jak postawiłem na dachu 'Performer 1000' to już wyglądała groźnie - za to osiągi nieporównywalne (stanowczo odradzam 2m na magnesie, chyba że ktoś nie będzie z tym jeździł)

No chyba że masz jakies realne argumenty za takim batem.

zasięg

Bo jeżeli chcesz mówić o zasięgu to i tak kluczowe jest tu radio.

bzdura, dobre radio jest ważne ale z gówna bata nie ukręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu 2m bata?

zasięg

chyba żeby szumy lepiej zbierać jak się niema radia z ASC.

rozumie że według Ciebie mając automatyczną bramkę szumów w radiu nie zbiera się szumów?

150cm to i tak dużo i jak się wozi na dachu to w zupełności wystarczające.

wystarczające to pojęcie względne, ale faktycznie antena 1.5m zestrojona na dachu bardzo ładnie pracuje, jednak odnosząc się do pytania kolegi D4N13L wszystko powyżej metra na dachu sedana wygląda dziwnie, to znaczy dziwnie wyglądała 'ML-145' jak miałem ją na dachu, za to jak postawiłem na dachu 'Performer 1000' to już wyglądała groźnie - za to osiągi nieporównywalne (stanowczo odradzam 2m na magnesie, chyba że ktoś nie będzie z tym jeździł)

No chyba że masz jakies realne argumenty za takim batem.

zasięg

Bo jeżeli chcesz mówić o zasięgu to i tak kluczowe jest tu radio.

bzdura, dobre radio jest ważne ale z gówna bata nie ukręcisz

Oj chyba się nie dogadamy :wink:

1) radio z automatyczna bramka poprostu mniej przeszkadza. W sensie takim że wyłapywany szum jest przynajmniej w części eliminowany.

2) Zasięg to nie wszystko, bo rozmawiać z kimś a słyszeć pourywane słowa 10km dalej to co innego.

3) Ja wożę ML-145 w sedanie z tyłu na klapie i spokojnie idzie rozmawiać nawet z autem 10km dalej jesli ma równie dobry sprzęt.

4) zgadzam się z Toba w 100% że 2m bata na magnesie to nieporozumienie szczególnie przy większych prędkościach.

5) zasięg patrz wyżej

6) jeśli chodzi o odbiór może masz i rację ale nadawanie i tak jest moca radia ograniczone i parametry anten przestają miec tu większe znaczenie. No oczyiście na bacie 1m a 2m jest kolosalna różnica ale juz 1,5m a 2m nie taka wielka.

Zażywszy na moje argumenty i swoja wiedzę twierdzisz że stosowanie bata 2m jest zasadne?

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

A tutaj jeszcze dowód że mówiąc o zasięgu miałm rację że radio ma duże znaczenie.

W ogóle polecam obejrzenie materiałów nagranych tego serwisu bo można się dowiedzieć wielu mądrych faktów o CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. ;)

Wczoraj widziałem na Toyocie Yaris Midlanda ML-145 Ta długość jest już chyba wystarczająca ale na Yarisce trochę śmiesznie wyglądała :grin:

Chyba jednak zdecyduję się na tą Sirio tylko tyle podróbek jest na rynku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml 145 chyba najbardziej wszechstronna :wink: świetna antenka

jak na moje nie ma sensu pchać na magnes większych anten. O czym rozmawialiśmy pare stron wcześniej :naughty:

ja ostatnio wk***iony ciaglym gadaniem bez sensu na drodze k. nr8 jezdze z floridą :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tajfuna w miejscu anteny radiowej. Plus to to że nikt nie wie że to od cb. Mały minus to zasięg ale daje radę! A do radia mam taką przyklejaną na szybie od środka i nie ma żadnej róznicy w odbiorze. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie radyjko masz?

Ciekawe jak sie sprawuje taki Taifun do Triflexa, zakładam ogólnie że jak florida :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba się nie dogadamy :wink:

1) radio z automatyczna bramka poprostu mniej przeszkadza. W sensie takim że wyłapywany szum jest przynajmniej w części eliminowany.

2) Zasięg to nie wszystko, bo rozmawiać z kimś a słyszeć pourywane słowa 10km dalej to co innego.

3) Ja wożę ML-145 w sedanie z tyłu na klapie i spokojnie idzie rozmawiać nawet z autem 10km dalej jesli ma równie dobry sprzęt.

4) zgadzam się z Toba w 100% że 2m bata na magnesie to nieporozumienie szczególnie przy większych prędkościach.

5) zasięg patrz wyżej

6) jeśli chodzi o odbiór może masz i rację ale nadawanie i tak jest moca radia ograniczone i parametry anten przestają miec tu większe znaczenie. No oczyiście na bacie 1m a 2m jest kolosalna różnica ale juz 1,5m a 2m nie taka wielka.

Zażywszy na moje argumenty i swoja wiedzę twierdzisz że stosowanie bata 2m jest zasadne?

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

A tutaj jeszcze dowód że mówiąc o zasięgu miałm rację że radio ma duże znaczenie.

W ogóle polecam obejrzenie materiałów nagranych tego serwisu bo można się dowiedzieć wielu mądrych faktów o CB.

AD.1.) ASC eliminuje szum w całości. To automatyczny SQ, który działa tak, że poniżej pewnego progu nie wpuszcza nic, powyżej wpuszcza wszystko. Dobre radio bez ASC potrafi działać dużo przyjemniej niż radia z ASC itp. Osobiście nie używam SQ poza FM wcale. Nawet na #19 w godzinach szczytu w Warszawie przy długiej antenie - 2.30m.

AD.2.) Lepiej mieć większy zasięg niż mniejszy. Można go sobie w razie czego zmniejszyć skracając czułość radia. Przy dłuższej antenie dajesz większe szanse tym, których łapiesz słabo lub wcale przy krótszej antenie. Poza tym pourywane słowa to zazwyczaj nic innego jak działanie wspaniałego ASC.

AD.3.) Nie wiem jaki masz tam dobry sprzęt. Na tyle to ja sobie dość spokojnie rozmawiam z helikalnej anteny o długości 90cm. Też na klapie bagażnika w sedanie.

AD.4.) Jak dobry magnes to w przypadku anteny Megawatt 4000 to nie jest problem. Zaznaczam dobry magnes. Neodymowy. Ale to już nie są tanie rzeczy.

AD.5.) Zasięg zasięgiem. Najczęściej się mówi, że długa antena zbiera więcej zakłóceń. Najbardziej dokuczliwe są zakłócenia lokalne. I tu wbrew pozorom jest plus dłuższej anteny. Zakłócenia lokalne wpadają zazwyczaj z podobnym sygnałem niezależnie od długości anteny. Długa antena jednak lepiej wyłapuje sygnał innych nadawców. Przy tym samym poziomie zakłóceń dajesz większe szanse na usłyszenie tego co mówią inni pomimo zakłóceń.

AD.6.) Między 1,5m a 2m jest różnica. Wbrew pozorom dość spora.

Jeśli chodzi o polecanego przeze mnie Megawatta to nie widzę jakichś jego specjalnych minusów względem ML'ki. Cena może ciutek wyższa. Poza tym same plusy. W bagażniku ułoży się praktycznie tak samo, a zasięg lepszy.

Jeśli chodzi o cb, to nie można powiedzieć, że liczy się głównie radio. Liczą się wszystkie elementy. Im lepsze tym lepiej. Oczywiście, na potrzeby #19 nie trzeba kupować diabli wiedzą jakiego sprzętu i za jaką kasę. To sprawa indywidualna. Jedni uwielbiają mieć ciszę i zasięg na 5km. Ja wolę mieć możliwość spokojnej komunikacji na zdecydowanie większe odległości. Radio mam takie, że w trasie zakłóceń praktycznie nie ma . W mieście trochę łapie, ale wciskam sobie przycisk "Loc" i niech wszelakie ASC się uczą jak powinno radio działać w zaszumionej aglomeracji miejskiej w godzinach szczytu.

A Saxon... można sobie pooglądać. Co do ich fachowości mam spore zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...