Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja normalnie MLkę w bagażniku wożę bez problemów :wink:

też można, ale mam duży kosz w bagażniku i wole ją sobie chować, bo co ładuje do bagażnika to ją wyciągam i kiedyś kumpel który stał obok i mi coś gadał dostał batem od MLki w pape i chodził z pręgą na twarzy pare dni :decayed:

Jak tak sobie poleży kilka dni ,nie jest później wygięta?

nic a nic :) 0 problemów. Pare razy nawet przeżyła podróż w dużym plecaku :decayed: Moja ML skończyła 6 lat, zrobiłem pewnie lekko 200tys. km ( nie licze tego jak jeździła pożyczona na firmówkach i u kolegów, ta antena nic nie odpoczywała :decayed: i wygląda jak nowa, jaram sie tym cały czas że sie jeszcze nie zepsuła, nie ma tylko tego gumowego czubeczka który zgubiłem pierwszego dnia używania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja normalnie MLkę w bagażniku wożę bez problemów :wink:

też można, ale mam duży kosz w bagażniku i wole ją sobie chować, bo co ładuje do bagażnika to ją wyciągam i kiedyś kumpel który stał obok i mi coś gadał dostał batem od MLki w pape i chodził z pręgą na twarzy pare dni :decayed:

Fajnie się bawicie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się bawicie :polew:

Takie rzeczy tylko w łódzkim :decayed:

Mlką można nieźle komuś boleśnie strzelić - także ma też wykorzystanie do samoobrony, zadziwiające jak wiele może mieć zastosowań :decayed:

a taką floridą? można co najwyżej w oko dźgnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się bawicie :polew:

Takie rzeczy tylko w łódzkim :decayed:

Mlką można nieźle komuś boleśnie strzelić - także ma też wykorzystanie do samoobrony, zadziwiające jak wiele może mieć zastosowań :decayed:

a taką floridą? można co najwyżej w oko dźgnąć

Ja też zawsze jak ściągam bata z dachu to ona w pewnym momencie ma strzała z anteny :polew: Kiedyś bym koleżance strzelił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze wkurzało wkładanie ML-ki do bagażnika , dlatego wybrałem krótka antenę.

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę ją tanio sprzedać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wkomponować tediego w półkę pod kierownicą. W miarę bez problemu tam pasuje. Kabel 5m to tak na styk jeśli puszcza go się przez bagażnik wzdłuż progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś jakiejś antenki krótszej od Sirio AS-100 i chce się wymienic na tą Sirio? :) ona ma bodajże 102cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia. Słaba jakość, bo na szybko z tel. Tak to wygląda.

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

Generalnie małe radia jak President Tedy (coś koło 17x12x4cm) mieszczą się w te kieszeń pod kierownicą. Akurat między te dwa "klipsy" z góry.

Jak dla mnie plusy: radio nie wala się po samochodzie, łatwy dostęp do pokręteł.

Minusy: nie zbyt dobrze widać wyświetlacz, kwestia umieszczenia mikrofonu - ja go wrzuciłem na razie w półkę obok.

Radio nie przeszkadza na nogi, bo jest praktycznie całe schowane. Głośnik jest od spodu, ale jest tam ze 2cm od dołu luzu więc dźwięk się dobrze odbija.

Zasilania nie mam na razie wyprowadzonego, więc tymczasowo kabel leci do zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhyMe?, a jak tam Twoje radio? Już naprawione? Jaka była przyczyna? Mikrofon?

Naprawione :hi:Kabel przy antenie się urwał, do tego filtr w radiu padł. Teraz jest dobrze, wszystko śmiga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos z was na codzien? Znam jedna opinie uzytkownika z forum a przyznam ze sam jestem chetny .

SIRIO TRIFLEX 3 systemy SZYBKA WYSYŁKA Ozł (3190682032) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pewnie mojego posta gdzieś czytałeś. Większość ludzi idzie w "moce", "zasięgi". Tak naprawdę to zasięgi rzędu 3-4 km w zupełności wystaczają. I tak większość korespendencji odbywa się w zakresie "widzialności wzrokowej". Sirio daje zasięg do przodu ok 3 km, do tyłu zdecydowanie gorzej ok 1 km. Zalety widać: Nie do odróżnienia od fabrycznej anteny (przed zamontowaniem papierkiem zdarłem napis Sirio). Radio FM próbuje się gubić gdzieś w lasach pod Tucholą i w górskich dolinkach- w reszcie kraju nie zauważyłem problemów. Telefon zawsze pokazuje 100%. Dla mnie same plusy, po tym ja w poprzednim aucie ciągle musiałem zdejmować (żeby nie ukradli) lub składać w krzakach i w garażu. teraz zapommiałem o problemie. Jeżeli jeszcze skamflujesz radyjko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pewnie mojego posta gdzieś czytałeś. Większość ludzi idzie w "moce", "zasięgi". Tak naprawdę to zasięgi rzędu 3-4 km w zupełności wystaczają. I tak większość korespendencji odbywa się w zakresie "widzialności wzrokowej". Sirio daje zasięg do przodu ok 3 km, do tyłu zdecydowanie gorzej ok 1 km. Zalety widać: Nie do odróżnienia od fabrycznej anteny (przed zamontowaniem papierkiem zdarłem napis Sirio). Radio FM próbuje się gubić gdzieś w lasach pod Tucholą i w górskich dolinkach- w reszcie kraju nie zauważyłem problemów. Telefon zawsze pokazuje 100%. Dla mnie same plusy, po tym ja w poprzednim aucie ciągle musiałem zdejmować (żeby nie ukradli) lub składać w krzakach i w garażu. teraz zapommiałem o problemie. Jeżeli jeszcze skamflujesz radyjko ...

Super. Dzięki za jasna odpowiedź. W przyszłym miesiacu zgarniam antenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...