Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Aydaho nie poddawaj sie :wink4: Sprawdz jeszcze wszystkie przewody paliwowe bo rzeczywiscie masz teraz mętlik :)

dzięki - doceniam wsparcie !

Panowie - geneza mojego Webasto wygląda tak :

- montaż -> piecyk startuje momentalnie ale za***iście dymi .. chodzi tak cały czas 10-15 min - zero problmeów poza dymieniem

- pierwsza wymiana rozpylacza na inny z innego piecyka -> po złożeniu piecy startuje bez problemu ale dymi jeszcze bardziej

- sprawdzenie pompki ... leje za dużo (83 ml )

- wymiana pompki (36 ml )... po wymianie Webasto startuje dymi mniej ale ... wyłacza sie po 4 minutach az do zalania i 1406

- wyjęcie wkładu nr.2 - wymiana rozpylacza na zregenerowany - test .... nie startuje wogóle

- wyjęcie wkładu nr.3 - wymiana rozpylacza na ten który działał w piecu Andiego .... nie startuje wogóle ( po trzech próbach jest zalazny już paliwem )

- wymiana świecy - nie startuje ( + kolejna dawka paliwa poszła do środka )

i na tym etapie jestem obecnie ..

silnik raczej nie padł sam z siebie

świeca OK

paliwo podaje ( aż kapie dołem :decayed: )

sterownik - nie padł chyba od odpinania kostek ( pozatym nie zgłasza błędów )

pompka obiegowa - działa

dolot - drożny

wydech - sprawdzony - OK

Akumulator - OK

Poziom paliwa w baku - prawie połowa

:gwizdanie:

Webasto Ebarspracher + zegar + montaż ... 2000 pln .... i chyba taki będzie finał gównianego NORDIC'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś a dlaczego nie osuszyłeś przed złorzeniem ? Przynajmniej z Twojej wypowiedzi tak zrozumiałem ? Może jakiś czujnik nie pozwala odpalić pieca !?

przedmuchałem sprężonym powietrzem ale wiesz jak to z ON .. raczej tzreba by to wypalić a aby to zrobić musiałbym to całkiem z auta zdemontować i wypiąć puche z układu chłodzenia.. nie było aż tyle czasu.

piecyk nie ma takiej kontroli, jedyne czujniki to - płomień i temp. cieczy.. pozatym wew. jest silniczek z kostką i świeca na obudowie.

Czemu nie działa na 3 rozpylaczach ?????????? NIE MAM JUŻ POJĘCIA

jutro sprawdzę jeszcze błędy i zrobie test elementów ... choć to gówno da ale przynajmniej będę spokojniejszy :polew:

A to luzik. Myślałem, że mówiąc zalany miałeś na myśli full paliwa w piecyku którego nie odsączyłeś, ale skoro mówisz że to przedmuchałeś to pewno było ok.

Jeszcze możemy zrobić jedną albo 2 podmianki jak będę wsadzał nowy wkład do swojego pieca. Najpierw sprawdzimy jak się zachowuje na tym co jest teraz u mnie, a najwyżej potem na nowym wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

jutro sprawdzę jeszcze błędy i zrobie test elementów ... choć to gówno da ale przynajmniej będę spokojniejszy :polew:

Przyjedź, sprawdzimy. Przy okazji porównamy głośność pracy silników nawiewu. Skoro świeca działa, rozpylacz zregenerowany ....

Aydaho nie poddawaj sie :wink4: Sprawdz jeszcze wszystkie przewody paliwowe bo rzeczywiscie masz teraz mętlik :)

IMHO sprawa paliwa jest ogarnięta. W trybie testu pompka podała (36-37 ml). Mierzone po odkręceniu wężyka zaraz przy piecyku.

A że się zbyt szybko zniechęcił. Cóż, "mniętka pytka" i tyle :naughty: Sugeruję mu kolejne działania nie pociągające za sobą żadnych finansowych kosztów, które można nazwać szeroko rozumianą diagnostyką, ostatnio nawet za swatkę zacząłem robić bo sam jestem ciekaw WTF a ten tylko nie i nie.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 20:41_________________________________________________

(...)

Webasto Ebarspracher + zegar + montaż ... 2000 pln .... i chyba taki będzie finał gównianego NORDIC'a

:facepalm:

A może 1200 zł w ASO Volvo albo mniej (nówka 100% z ebay z ASO Audi) po wcześniejszej sztuczce z Bogim o której pisałem na PW. BĘDZIESZ MIAŁ PEWNOŚĆ PO TYM EKSPERYMENCIE :!:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 20:44_________________________________________________

(...)

i na tym etapie jestem obecnie ..

(...)

Możesz opisać kolejne Wasze działania podczas sobotniej próby uruchomienia piecyka po tym za zdjęliście górną osłonę piecyka? Krok po kroku, działanie po działaniu.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 20:47_________________________________________________

(...)

A to luzik. Myślałem, że mówiąc zalany miałeś na myśli full paliwa w piecyku którego nie odsączyłeś, ale skoro mówisz że to przedmuchałeś to pewno było ok.

(...)

On ma poziomy piecyk. Nie zapełnisz u niego paliwem komory spalania, paliwo wycieknie wydechem i dolotem powietrza :naughty::kox:

U nas można próbować to zrobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem błędy - były dwa 1407 i 1406.

Andy mam już swój stary kabel i moge działać.

btw. nie miekka pytka tylko jeżeli w banalnym rownaniu 2+2 otrzymujesz wynik 5 lub 3 to szkoda mi czasu na szaleńczą walkę z wiatrakami.

Wniosek mam jeden - z tego pieca i palnika już nic nie będzie. Złożony jest w 100% poprawnie i powinien działać. Skodro nie działa to znaczy że jakiś element zawodzi. Z racji braku zamienników "brand new" pozostaje podmiana piecyka lub wkładu na nowy.

A więc wypinam dzisiaj kostki i temat Webasto zamykam do czasu zdobycia palnika.

Dziękuję za pomoc Andy / WRC / Mario

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 13:39_________________________________________________

jest jeszcze jadna alternatywa do rozważenia :naughty:

tylko mocowania przespawać

http://allegro.pl/webasto-volvo-diesel-nowe-oryginal-rozne-modele-i2048229545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że muszę zrobić kit instalacyjny do sprawdzania piecyków na stole przed montażem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że muszę zrobić kit instalacyjny do sprawdzania piecyków na stole przed montażem :mysli:

no .. i wydajność pompki przed montażem sprawdzaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy piecyków : )

Widzę, że zaczęła się zima i zaczęły się problemy z ogrzewaniem postojowym.

Ja do teraz cieszę się, że kupiłem od razu cały środek piecyka, bo nie mam żadnych problemów, a webasto używam przy każdym zimnym starcie : )

Także, ogólnie zachęcam do takiego zakupu, ale oczywiście w Volvo. Kasa przynajmniej wydana tylko raz i nie trzeba wykręcać, rozkręcać i montować wielokrotnie, no chyba, że ktoś ma ciepły garaż i dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy piecyków : )

Widzę, że zaczęła się zima i zaczęły się problemy z ogrzewaniem postojowym.

Ja do teraz cieszę się, że kupiłem od razu cały środek piecyka, bo nie mam żadnych problemów, a webasto używam przy każdym zimnym starcie : )

Także, ogólnie zachęcam do takiego zakupu, ale oczywiście w Volvo. Kasa przynajmniej wydana tylko raz i nie trzeba wykręcać, rozkręcać i montować wielokrotnie, no chyba, że ktoś ma ciepły garaż i dużo czasu :)

u mnie po zregenerowaniu rozpylacza nadal wszystko działa jak z fabryki, zero dymu a piecyk chodzi średnio ok 40 minut dzienne od ponad miesiąca, nigdy nie pojawił się żaden błąd

mam jeszcze jedno pytanie

czy jak mam fabrycznie zamontowane ogrzewanie postojowe to musze mieć odbiornik pilota i po prostu niemiec zgubił go czy może być tak że po prostu wersja bez pilota bo nie miałem czasu na rozebranie boczku bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blockout

czy jak mam fabrycznie zamontowane ogrzewanie postojowe to musze mieć odbiornik pilota i po prostu niemiec zgubił go czy może być tak że po prostu wersja bez pilota bo nie miałem czasu na rozebranie boczku bagażnika

Pewnie ci brakuje tylko pilota :) Dla pewności sprawdz czy masz sterownik ( czarny kwadracik z zieloną wtyką i przewodem do żółtego gniazda wzmacniacza antenowego ) w bagazniku po lewej stronie .

wzmakwebasto.jpg

18-aux. heat. => 10 adaptacja => kanał 04 => w oknie wartości wpisujemy 1, wtedy w

lewym górnym okienku pojawia się informacja o uczeniu się pilota, wciskamy przycisk

włączający WEBASTO po czym w tym samym okienku dostajemy info o zapamiętaniu :)

Kanal 04

beztytulu63.png

Dopasowanie zdalnego sterowania radiowego do ogrzewania postojowego . Poprzez ten kanał dopasowania do ogrzewania postojowego można dopasować maksymalnie 4 zdalne sterowania radiowe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

czy jak mam fabrycznie zamontowane ogrzewanie postojowe to musze mieć odbiornik pilota i po prostu niemiec zgubił go czy może być tak że po prostu wersja bez pilota bo nie miałem czasu na rozebranie boczku bagażnika

Nie jest to regułą. W manualu do B6 jest napisane, że zdalne sterowanie jest opcją.

Znajdź kogoś kto ma pilot, skombinuj VAGa i spróbuj sparować pilot z kontrolerem piecyka u siebie. Tak sprawdzałem u jednego z forumowiczów. Problem teraz jest taki, że mój pilot odpala jego i mój piecyk :decayed::kox:[br]Dopisany: 22 Styczeń 2012, 19:24_________________________________________________

(...)

Pewnie ci brakuje tylko pilota :) Dla pewności sprawdz czy masz sterownik ( czarny kwadracik z zieloną wtyką i przewodem do żółtej wtyki wzmacniacza antenowego ) w bagazniku po lewej stronie .

(...)

Kabel ma obie wtyczki w kolorze niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nikogo w pobliżu nieznam kto ma pilota ale w tym kanale w adaptacji mam 0, czy to jednoznacznie nie oznacza że niebyło nigdy pilota do mojego webasta ? bo gdyby był to byłoby przynajmniej 1 ??

"1" wpisujesz gdy chcesz sparować kolejny pilot. Po sparowaniu będzie tam "0". Tak jak teraz u mnie, mimo że pilot mam zakodowany.

Skoro nie masz dostępu do pilota to najszybciej sprawdzisz zaglądając pod tapicerkę bagażnika. Wystarczy ją trochę odchylić i zajrzeć. Jeśli zobaczysz tam taką puszkę jak poniżej będzie to znaczyło, że brakuje Ci tylko pilota.

ster122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po usterkach webasto objawiającymi się błędem NO FLAME (kod chyba 1406) pisanym wielokrotnie na wcześniejszych stronach. Okazało się, że pompka dawkująca do wymiany bo stara ori nie miała już sprawności/wydajności, następnie V55 pompka obiegowa również wymiana bo się zawieszała już. Następnie przedmuchanie przewodów paliwowych ciśnieniem aż 3 bar (zasyfione) + wyciągnięcie i wyczyszczenie webasto w środku, czyli tam palnik itp. z nagaru i syfu. (dzięki wrclaguna za konsultacje tel. ;) )

Po tych zabiegach webasto w ogóle nie kopci i chodzi świetnie.

P.S. przy tych mrozach non stop używam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ze doszliśmy do ładu i składu :)

Czyli błąd 1406 No Flame moze być tez spowodowany zatkanymy przewodami paliwowymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, coś nie coś już wiemy. A teraz konkrety odnośnie zasięgu pilota bo nie wiem skąd uruchamiać i o co chodzi z diodą na pilocie jako info zwrotne o przyjętym zgłoszeniu, jak to rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarAgaEBE nie wiem w jakim stanie są twoje ( ile lat mają bateryjki ) czyt. akumulatorki :decayed: U kolegi łapaliśmy dość ze sporej odległości w czystym terenie i ładnie odpalało webasto :) Tu masz małe info zasady działania pilota :wink4:

Lampka kontrolna C miga 3 razy po naciśnięciu przycisku wyłączającego jako kontrola działania.

- Lampka kontrolNa C miga po naciśnięciu przycisku włączającego jako kontrola działania 3 razy szybko i następnie jeszcze przez 30 sek. powoli.

- Zdalne sterowanie radiowe jest nadajnikiem, nie następuje komunikat zwrotny z samochodu :cool1: .

- Zdalne sterowanie radiowe należy podczas uruchamiania przycisków trzymać pionowo.

pilotbateriewebasto.png pilotq.png

A - przycisk włączający

B - przycisk wyłączający

C - lampka kontrolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna, bateryjki mierzone jak najbardziej i są dobre. Natomiast chodzi mi o info zasięgu w metrach bym wiedział gdzie mam stawać do włączania, ale okej... wypróbuje się, myślę że w zabudowanym te 200m mi pociągnie :). Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...