Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Darmowa domowa hamownia DIESEL


IDUAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może komuś się to przyda i bedzie chciał się pobawić. Znalazłem programik KPOWER (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1098412.html) który jest pluginem do VAG-COM. Służy on w przybliżeniu do badania mocy i niutonometrów w autku.

Zeby to zrobić musimy wykonać logi dynamiczne 5 i 6 razem(silnik diesla) wykonyjemy na prostej drodze jadąc na 3 biegu poniżej 1500 obr. Następnie dajemy start log i ruszamy pełnym gazem do 4500 po czym puszczamy gaz i wciskamy sprzęgło. Nie hamujemy musimy potoczyć się chwilke na luzie i po tym wyłączamy log. Właczamy Plugin Kpower(C:/VAG-COM/plugin) i w zakładce masswerte ładujemy nasz log i wychodzi nam wykres. Warunek musi być prosta droag i musimy w pierwszej zakładce wpisać mase samochodu temp i ciśnienia nie ruszamy

Dzisiaj hamowałem mojego firmowego roomstera ma on w serii 105PS i 245 NM a wyszło

http://img547.imageshack.us/img547/6514/ham.png[/img][br]Dopisany: 17 Grudzień 2010, 20:20_________________________________________________Miłej zabawy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy logi 5 i 6 to takie same są u diesla jak i u benzyniaka jeżeli tak to benzyne też sie da albo trzeba znaleść logi odpowiadające im.[br]Dopisany: 17 Grudzień 2010, 21:14_________________________________________________To te logi

logi56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynce tez działa, nie znaczenia tyo zasilania tlko wazne zeby zalogowac odpowiednie grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić to automatem ? Czyli wrzucić N na te kilkanaście sekund mogło by sie coś niedobrego stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec grupe gdzie bedzie predkosc jazdy oraz obroty, najwazniejsze zapisac sobie jakie jest cisnienie atomsferyczne, jaka jest masa auta oraz robic to na wmiare równym odcinku drogi, szczególnie wazne jest to do wyliczania oporów ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bawcie sie temp powietrza bo głupoty wychodzą zostawcie 20 jak jest w programie ja zmieniłem tylko wage samochodu czyli samochód+paliwo+moja osoba i wyszły wyniki bardzo bliskie serii mojego Roomstera. Jak zmieniłem temp to wychodziły głupoty. Dzisiaj jeszcze raz spróbowałem na A4 i wyniki wyszły bardzo podobne do tych które wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...