Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Automat w S80 - 160kkm i niezmieniany olej


ksiadz99

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

zgodnie z polityka volvo moj samochod nie mial przez 160 tys km (11 lat) wymienianego oleju w skrzyni. Czytalem, ze jak po takim czasie zaleje sie swiezy olej to skrzynie szlag trafi :confused4:. Forum volvo niestety jest marnym zrodlem informacji wiec pytam was - co radzicie, zmieniac czym predzej czy poprostu nie katowac i jezdzic? Automat podstawowy 4 biegowy, bez S, bez tiptronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej jest wymienic nie?

ja bym sie nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymieniał , coś nie wierze w te zapewnienia że szlag trafi automata. Ojciec od 1992 roku jeździ automatam ( 2x Kadett i 4 x Vectra ) - ale co 60 tys wymiana oleju i jeszcze żaden nie zawiódł. W mojej ostatniej Vectrze coś zaczynało sobie poszarpywać. Zrobiłem dwie wymiany statyczne w przeciagu 1000 km i skrzynia zaczęła chodzić jak nowa :)

Aha jakieś niepokojące objawy czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jakieś niepokojące objawy czy wszystko jest ok?

wg mnie wszystko jest w porzadku.. ale to moj pierwszy automat, nie potrafie powiedziec czy zmiana biegow odbywa sie książkowo. przy niskich obrotach zmiana biegow jest oczywiscie odczuwalna ale w żaden sposób nie jest uciążliwa. przy wyprzedzaniu na wyzszych obrotach szarpie troche mocniej ale to tez wg mnie nie jest uciazliwe czy niepokojace uczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi mialem i na pewno jeszcze kiedys miec bede - teraz czas na dupowoz czyli volvo :cool1:[br]Dopisany: 22 Grudzień 2010, 11:02_________________________________________________chyba czas zamknac temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...