Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Światła przeciwmgielne - jak wykonać samemu instalację ?


bulinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko przeciwmgielne przednie, jak wykonac samemu instalacje by swiecilo cosik :) (nie mam w wiazsce kabla do przeciwmgielnych) ... Na moj rozumek to kabel od jednej lapmy od drugiej lampy podlaczyc rownolegle do przelacznika tylnych przeciwmgielnych ... lub z jednej zarowki i z drugiej poprowadzic przez bezpiecznik i na przycisk zalaczajacy ... - czy musi byc przekaznik ? czy nie wystarczy zwykly przycisk, lub wykorzystac przycisk i zalaczac jednoczesnie i przod i tyl przeciwmgielnych ...

Dzieki z gory za inf

pozdrawiam ... jutro biore sie za instalacje i bede kombinowal ... moze cosik zdzialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to cos pomoze, to ja mam przeciwmgielne zintegrowane z reflektorami i mam 2 osobne przyciski - jeden wlacza sam przod, drugi przod + tyl.

nawiasem mowiac, fajnie wyglada autko na postojowkach + przeciwmgielnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyglada autko na postojowkach + przeciwmgielnych

tylko wtedy 1.9 TDI pali 10l/100km :lol: prawda cuber :cool:

sorki za OT ale nie moglem sie powstrzymac :razz:

przeciwmgielne rzeczywiscie zwiekszaja spalanie :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy dodatkowy pobor pradu zwieksza minimalnie spalanie.

to moje OT dotyczylo problemu cubera...TDI pali mu 10/100km i nie wiadomo zabardzo dlaczego. non stop jezdzi na przeciwmgielnych i smialismy sie na zlocie ze to wlasnie przez to :lol:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy dodatkowy pobor pradu zwieksza minimalnie spalanie.

to moje OT dotyczylo problemu cubera...TDI pali mu 10/100km i nie wiadomo zabardzo dlaczego. non stop jezdzi na przeciwmgielnych i smialismy sie na zlocie ze to wlasnie przez to :lol:

:wink:

Troche OT, ale nie cierpie kolesi co jeżdżą na przeciwmgielnych wtedy kiedy to nie potrzebne.

I nie pomoże czy klubowicz czy nie, bo wszyscy są tak samo przeze mnie traktowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapytania bulinka to dobrze sprawdz czy nie masz poprowadzonej instalacji a tymbardziej lamp z halogenami chyba żę masz auto po 1999r. Rozumiem że wewnatrz masz przycisk tylko od tylniej lampy przeciwmgłowej. Musisz dodać przycisk od halogenów i do przyciska tego musza dochdzić dwa zasilania jedno z akku (pozwala na załączenie samych halogenów) drugie (zza) włącznika tylniej lampy, gdyż audi ma tak że załanczajac tylnią lapę przeciwmgłową automatycznie zalaczają sie halogeny. Proste nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapytania bulinka to dobrze sprawdz czy nie masz poprowadzonej instalacji a tymbardziej lamp z halogenami chyba żę masz auto po 1999r. Rozumiem że wewnatrz masz przycisk tylko od tylniej lampy przeciwmgłowej. Musisz dodać przycisk od halogenów i do przyciska tego musza dochdzić dwa zasilania jedno z akku (pozwala na załączenie samych halogenów) drugie (zza) włącznika tylniej lampy, gdyż audi ma tak że załanczajac tylnią lapę przeciwmgłową automatycznie zalaczają sie halogeny. Proste nie ;)

qrde mam tylko instalacje pod zwykle lampy mialem valeo ale sie zbily :) i zamienilem na boscha tzn kupilem od andrzeas i sa git tylko u mnie brak kabli do tych swiatel i przelacznika :) na szrotach tez nie maja :) hehe qrde ale chyba wystarczy jak podepne jedno zasilanie z akumulatora poprzez jakis bezpiecznik bo qrde dodatkowo od tylu hmm zaczyna sie robic skomplikowane a mialo byc tak pieknie :) w ostatecznosci ELEKTRYK da rade ... tylko po co becalowac jak mozna samemu zrobic ...

PS. jakie wchodza lamy chodzi o model do krotkich , dlugich, halogenow i postojowe mam ... bo qrna w sklepach robia duze oczy jak poprosze o Zarowki do audi (lampy boscha) :) pozdrawiam i thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co się orientuję nie można podpinać świateł przeciwmgnielnych przednich pod tylne. Tak zrobiona instalacja nie przechodzi przeglądu. Musisz mieć oddzielny przekaźnik, włącznik i wiązkę zarówno do przednich, jak i tylnych świateł przeciwmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jakie wchodza lamy chodzi o model do krotkich , dlugich, halogenow i postojowe mam ... bo qrna w sklepach robia duze oczy jak poprosze o Zarowki do audi (lampy boscha) :) pozdrawiam i thx

Lampy Bosch H7+H7+H1

Już poprawiłem. Ach te cyferki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, ale Valeo tez byly ze zintegrowanym halogenem.

nioo takie mialem poprzednio ... teraz mam boscha i kabel w srodku teraz tylko musze jakos podlaczyc to wszystko do kupy :) swiecic swieca ale pod sam przelacznik niebezpiecznie ... gdzies trzeba przekaznik i przelacznik dac hmm i tu maly problem bo nie wiem jak to zrobic ... pozdr

PS. bylem w GLIWICACH na gieldzie i qrde nie uwierzycie ale samego przycisku do przeciwmgielnych przednich nie dostalem ?:) qrde tyle tysiecy czesci przelacznika brak...

kpmplet zarowek kupilem ... w 100zł sie zamknalem :) teraz reszta instalacji , wie ktos jak to pociagnac ?

POTRZEBUJE PRZELACZNIKA I PRZEKAZNIKA DO PRZECIWMGIELNYCH przednich, jesli macie jakis namiar dajcice cynka :) pozdrawiam i thx

[ Dodano: 2006-09-04, 22:37 ]

POTRZEBUJE PRZELACZNIKA I PRZEKAZNIKA DO PRZECIWMGIELNYCH przednich, jesli macie jakis namiar dajcice cynka :) pozdrawiam i thx

W SERWISIE bez problemu przelacznik 70 zł nowka i instalacja z przekaznikiem 50 zł :) dzialaja spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładania halogenów z poliftowej wersji bym nie polecał ale popatrz na auto angeli - ma takie ciekawe helli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bedę montował coś takiego http://moto.allegro.pl/item556511746_halogeny_przeciwmgielne_soczewkowe_h3_12v55w_atest.html, podoba mi się furka jak ma halogeny z przodu dlatego montuje, kupiłem też Ori włącznik przeciwmgielnych przód :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko czekam własnie na paczkę, i w nastepnym tygodniu bedę je rezał, jak tylko na nich pojeżdżę to CI napisiszę co i jak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...