Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Do 1.9 tdi moze i ten mobil jest ok.ale do 2.5 to chyba nie bardzo ja wlalem castrol 0w30 ale niewiem czy ten olej jest naprawde dobry do tego silnika moja specyfikacja to 506 00 506 01.wydaje mi sie ze silnik jakby zaczął glosniej cykac,a innego oleju o tej specyfikacji chyba niema

DSC01345.jpg

[ Dodano: 07-02-2007, 20:02 ]

Staniek.ATYco lejesz do swojej .Twoja to benzyna :audi:

[ Dodano: 08-02-2007, 14:49 ]

Dzisiaj wlasnie bylem w audi salonie zapytac jaki oni leja olej, klijent mowil ze mobil 1 esp formula 5w30 \\takim byla zalewana przez 4 lata //jak pokazalem jemu co ja zalalem\\castrol slx 0w30|| to byl zdziwiony.Chodzi o to ze chcialem dzisiaj zmienic olej na ten co ostatnio lalem\\castrol slx//ale nigdzie go juz niema ,szukalem gdzie moglem i nic,a mieszkam za granica,wiec teraz bede lal tego mobil1 esp co mi go w audi polecili, tylko niewiem czy to dobry pomysl

edit by wojtas-audi :

Prosil kolega wczesniej, prosze sie PRZYWITAC I przeczytac REGULAMIN !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, smigam na Mobil S, ale mam ochote na zmianę nie pytajcie dlaczego bo sam nie wiem, tak poprostu może będzie lepiej...., zastanawiam się pomiędzy Valvoline a Elf - cenowo sa takie same, który byscie polecali, przebieg mam 144 tys. km

a i bez odpowiedzi typu -" wie pan na Elfie to formuła I jeździ" - taka odpowiedź otrzymałem w sklepie i myślalem ze jajo tam zniosę, ach ci fachowcy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to potwierdziliscie moje przypuszczenia, a teraz mam inny problem w związku z tym, a mianowicie: Valvoline jak i Elf zalecają do mojego silnika pełen syntetyk OW-30 a ja od 20 tyś. km leje półsyntetyk 10W-40 i w Niemczech wlasciciel na ostatnim przegladzie w BOSCH Service miał zalany 10W-40 a wcześniej nie wiem czym był zalewany.

Przebieg teraz to 144 tyś.km. i troche się obawiam przejścia na pełen syntetyk aby nie rozszczelnić motoru. Zostać przy 10W-40 i nie kombinowć ? hmm... dodam jeszcze ze popychacze czasami lubia sobie pomlaskać

poradżcie coś... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację, jedynie to można przedobrzyć a nie poprawić, tak więc przechodzę na

bez_nazwy.jpg

jedyny minus tego to to ze Valvoline nie jest tak ogólnodostępny jak Mobil podobnie ma sie rzecz z Motulem, są dostępne w FOTA i Intercasrsie

dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 5W50 od bezposredniego dystrybutora ExxonMobil za cene 140 zł/4L .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały watek od początku. Na temat Lotos-a chyba tylko 2 razy się natknąłm. W sądzie też go nie ma. Nie wiem co sądzić.

Jest tak do kitu, że prawie nikt go nie stosuje?

Już do drugiego auta leję Lotosa. Wcześniej B3, przejąłem jak miała 150tys., ja zrobiłem nią 100tys. na gazie (II generacja) i na mineralnym Lotosa. Oczywiście bez problemów. Teraz do A4 leję 10W, bo taki był lany, ale oczywiscie Lotosa.

Z resztą porównując klasy jakości olejów, to czy wziąć Elf, czy Mobil, to wszystkie mają w/g API SL.

Więc po co przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam 5W/40 505.01 full syntetyk jak na razie bardzo min zużycie oleju mimo przebiegu ponad 260 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

U mnie dokładnie tak jak u spankyego Mobil 1 5W50 :wink: i śmiga luks. Na razie od wymiany 8 tys. zrobione i jak na razie nie widzę zbytnio potrzeby uzupełniania bo na miarce zjechało tylko troszkę poniżej max :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...