Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie jeżdżę na Castrol Magnatec 10W40 i uważam że jest ok, silniczek ładnie, równo i cicho pracuje. Kiedyś jeździłem na Lotosie 10W40 i powiem że wcale nie był zły, a wręcz dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem olej (Mobil S) cena z filtrem 120,70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM 5W30 longlife pełny syntetyk, tylko autor takiego w ankiecie nie przewidział

Pozdro

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos 10W40 (półsyntetyk)

[ Dodano: 09-04-2007, 10:59 ]

Jak przywiozłem autko z zachodu to miał wlany Mobil1 5W40. Przy zmianie wlałem Lotos 10W40 i nie widze różnicy.

P.S. Różnica jest taka że Lotos jest połowe tańszy od Mobil1. Nie widze sensu płacenia za "nazwe firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu płacenia za "nazwe firmy".
:rotfl:

rozbawiłeś mnie

i weź od takiego kup samochód :twisted:

Nie myśle go sprzedawać a do reszty wcześniej miałem Audi 80 1.8. Zawsze jeździłem na oleju Lotos. Sprzedałem 80-tke z przebiegiem 278.000 km. Auto jeździ do dziś, dalej na Lotosie i ma już 328.000km. Nie wiem czy wiesz ale silnik benzynowy Audi 80 1.8 i 1.8 Od A4 to to samo. Różnicą jest głowica, kolektory i inny osprzęt ale blok i tłoki to to samo.

Nie sądzę aby Lotos zaszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisać, gdzieś Ty dostał Agipa... Ale patrzę w profil i wszystko jasne.

Agip robi dobre oleje, choć nie wiem czy akurat do dizla są ok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to ci moge sprezentowac 4literki.bede w polsce w lipcu.

tylko lepiej lac jednego producenta :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zmieniłem z ELFA na Mobil S i jak dziś wróciłem z pracy i lekko naciskałem na gaz na wolnych obrotach ( ciepły silnik ) to usłyszałem jakiś pojedynczy stuk.Mam się już niepokoić ? Czy wogóle ma to coś wspólnego z wymianą oleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawidlowo to powinienes miec olej z norma 505,01 do PD.W sumie ja takiego nie uzywam a mam PD i nic sie nie dzieje ale twój silnik to nie moj.A tym stukiem to bym sie zabardzo nie przejmowal chyba ze sie powtórzy to wtedy juz raczej trzeba sie tym zajac.Ale zawsze tak jest jak sie cos zmieni to sie potem czeka co sie bedzie dzialo i sie jest przeczulonym :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn,że Mobil S nie jest dobrym olejem do 1,9 Tdi 115 KM czy chodziło Ci o ELFA półsyntetyka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil S

czyli jaki ?

Masz 115PS (więc PD), powinieneś lać olej z normą 505.01 - jak lejesz co innego, to Twoja sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...