Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

witam mam samochod od roku zalalem castrola gtd 10w 40 wydaje mi sie ze auto jakos glosno pracuje moze by tak na mobila polsyntetyka przejsc .w czerwcu wymiana ,poradzcie dzieki z gory

Mam zalanego mobila S 10w40 silniczek pracuje na nim rowno i i cichutko :wink: Polecam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki 10W40

Półsyntetyk. Dobry wybór na zimę :wink:

Półsyntetyk :)

Czy ten olej nadaje sie na użytek cąłoroczny ? Czy w lecie nie bardzo? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hincó, ja na takiej właśnie oliwce jeżdżę ... i wydaje mi się, że jest bardzo ok, więc na lato też ją zaleję, za miesiąc wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jak poprzednicy na Mobil S 10W40, wymiana co 12 tys i jestem zadowolony

Jaki przebieg :question: :twisted: Ja mam nie cale 240tys i wymieniam co 10tys :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil 5W 50 mija 13 miesiąc od wymiany a tak się złożyło ze przejechałem dopiero 7000 km WYMIENIAC CZY NIE ??? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości na Mobilu 1 0w40 :a4fan:

@piotrpan Ja bym zmienił, olej to ostatnia rzecz na której warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYMIENIAC CZY NIE ???

Oczywiście, że wymieniać!! Albo co 12 miesięcy, albo co 15.000 km!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTOS - półsyntetyk, chyba nie najgorszy wybór...?

Oczywiście że LOTOS nie jest najgorszy. Spełnia normę VW-Audi 505.00 i ma klasę API - SJ, ale np ORLEN PLATINUM 10W40 tak samo spełnia normę 505.00 ale ma wyższą klase: API-SL. Cena jest porównywalna - ok 80 zł za 4L. Jak ktoś chce płacić za firmę oleju to niech kupuje oleje zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości na Mobilu 1 0w40 :a4fan:

ten olej zdaje się nie spełnia norm dla Twojego silnika (505.01 albo 506.01) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości na Mobilu 1 0w40 :a4fan:

ten olej zdaje się nie spełnia norm dla Twojego silnika (505.01 albo 506.01) :rolleyes:

Nie, wszystko gra: polska strona Mobila i amerykanicka strona

Mobil 1 0W-40 is approved against the VW 502.00 specification which is required for the Audi A4 (you should be able to verify this together with your local VW/Audi dealer via your A4 owner's manual). There should be no problem to use Mobil 1 0W-40 in this application. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrzucilem CASTROL Edge i nawet zadowolony jestem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diego,

Nie, wszystko gra: polska strona Mobila i amerykanicka strona

nie chcę gdakać, ale co gra ?

W tych linkach nie jest napisane, że spełnia normy 505.01/506.01. A takie oleje (takie normy) zaleca producent do Twojego auta :cool:

No ale Twój wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak kupilem auto to bylo firmowo zalane tym mobilem, serwisuje go (tzn auto nie olej :wink: ) w aso Bełtowski w w AutoSpecial. W jednym jak i w drugim zawsze stosowali tego mobila. W kazdym razie jak narazie :wink: wszystko jest ok. Ale przedzwonie sobie w poniedziałek i ich popytam. :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedzwonie sobie w poniedziałek i ich popytam

To jak będziesz dzwonił, to wypytaj też co oni widzą w książce dla tego motorka.

Bo ja w swojej widzę to :

17748277ml0.jpg

43811172ks9.jpg

Zobacz tę ramkę czerwoną na drugim obrazku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedzwonie sobie w poniedziałek i ich popytam

To jak będziesz dzwonił, to wypytaj też co oni widzą w książce dla tego motorka.

Bo ja w swojej widzę to :

{.....}

Zobacz tę ramkę czerwoną na drugim obrazku....

Zdaje sie, ze kazdego trzeba sprawdzac na kazdym kroku... Instrukcja mowi o normie VW 505.01 a ten mobil ma 505.00. No szczegół. No to teraz pytanie które każdy sobie zadaje :lol::wink: Jak bardzo wazne jest owo 01 ? Na jaki olej zmienic ? Czy w razie stwierdzenia jakis szkod w silniku mozna pociagnac aso za odpowiedzialnosc ? :twisted: ?

Pocieszajace jest to, ze autko smiga bez zarzutu.

ps. Zajrzałem pod maske przed chwilą, z karteluszka wynika, że jest tam Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40, ale na WWW normy ma takie same jak "zwykły". :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w razie stwierdzenia jakis szkod w silniku mozna pociagnac aso za odpowiedzialnosc

jesli tylko w ASO robisz (a piszesz, że tak), masz na wszystko faktury - to według mnie : tak !

Choć nic szczególnego nie powinno się stać (oby), jednak ja wolę lać taką oliwę, jaką przewidział producent silnika (chodzi właśnie o te normy 505.01, 506.01 dla LL)

Generalnie wybierz cokolwiek co spełnia powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...