Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Do autka pelen syntetyk ja tylko muwie ze powinines miec olej z norma 505,01 a Mobil S nie ma jej raczej.Ja jezdze na Castrolu GTD 5W40 bez normy 505,01 i jest git.Ale powinien byc 505,01 Wiec mysle ze moze byc choc producent nie zaleca :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapieprzyłem,że zalałem go Mobil S półsyntetykiem.Nie wiedziałem,że ten olej nie spełnia normy 505.01.Na pudełku pisze 505.00 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie jest tak zle ze nie ma normy 505,01 A czemu pol syntetyk :question: Powinienes lac syntetyk dla lepszej ochrony silniczka :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm już kiedyś pisałem ,że jakiś matoł wcześniej wlał do tego silnika olej mineralny przy faktycznym przebiegu około 90 tysięcy. :bicz: Ja zaryzykowałem i zmieniłem 10 kkm temu na półsyntetyk i nic się nie stało.Przejście z mineralnego na pełny syntetyk byłoby wielkim ryzykiem więc wolę nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz kolego racje nieczytalem twojego postu o oleju albo nie pamietam :exclaim: Dobrze zrobiles a teraz bedziesz przechodzic na syntetyk :question: Bo pasowalo by :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co uwazaja Lotos za super olej :rotfl: . Jezdzilem polonezem (1.6 gaz) na oleju Texaco - cud malinka olej. Przeszedlem na olej lotosu... paranoja, wlasciwie nonstop musialem dolewac go mu, tak go zlopal - woda nie olej - oba 10W40. Wrocilem z powrotem do Texaco i bylo w normie, pil ale nie w takich ilosciach.

Pamietaj ze pompowtryski sa bardziej delikatne. Ja bym na twoil miejscu lał jednak olej o normie dla PDekow. Teraz jest oki ale ich zywotnosc mozesz skrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj wymieniłem olej (po raz czwarty) na Mobil 1 -5 W50. Pomomo tego ,że silnik nie jest nowej generacji nie rozszczelnił się i nie zaobserwowalem spalania jego wraz z benzyną. Silnik pracuje na tym oleju bardzo cicho i muszę przyznać ,że dość szybko wchodzi w obroty- jak by miał bardzo małe opory spowodowane warstwą olejową.

Pozdrawiam. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma książke "AUDI A4 I AVANT,sam naprawiam samochód"to odsyłam do strony 63-65,ciekawe rzeczy tam są napisane o normie olejów silnikowych.idzie tam ze do modeli 1999 do silników bezynowych uzywamy oleju 500 00,501 01,502 00 -od modelu 2000 503 00,od 154KW 503 01.Do silników wysokoprężnych do modeli 1999 505 00,505 01-Od modeli 2000 506 00,85KW 506 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Patinium,bo jak nie ma różnicy to po co przepłacać?

Pytasz czy stwierdzasz :question: :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma książke "AUDI A4 I AVANT,sam naprawiam samochód"to odsyłam do strony 63-65,ciekawe rzeczy tam są napisane o normie olejów silnikowych.idzie tam ze do modeli 1999 do silników bezynowych uzywamy oleju 500 00,501 01,502 00 -od modelu 2000 503 00,od 154KW 503 01.Do silników wysokoprężnych do modeli 1999 505 00,505 01-Od modeli 2000 506 00,85KW 506 01.

bardzo ogólnikowo...

tu masz trochę też garść informacji :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4705

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Patinium,bo jak nie ma różnicy to po co przepłacać?

Pytasz czy stwierdzasz :question: :exclaim:

Stwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Helix Plus czy akoś tak zalali na wymianie oleju więc na tkaim śmigam..

Jakiś taki 10W40 czy coś koło tego.. ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...