Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Tak wszytko robie w aso.

Na szczescie nie mam longlife, zmieniam co 15k kilometrów. :cool:

Dzieki za pomoc :a4fan: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Castrol magnatec Diesel 5w-40 Api cf i wszystko jak najlepszym porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki olej PANOLIN SAE 5W40 [szwajcarska produkcja] Mój znajomy jezdzi tam :a4fan: i to zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem do tej pory na Castrolu 10W40 ale cos z nim nie halo...

Jakis sku...n cos juz kreci,wiec zmienilem na mobila S,tylko tego co sie kupuje poza Polska.

Koszt w sumie nie wiele wiekszy ,po przeliczeniu wychodzi 145pln plus filtr knechta za 27pln.

Wymienilem w niedziele i sie zdziwilem jakby ciszej chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 300V Competizione 15w50 - full synthetic !!!

Przebieg 260 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze A4 z silnikiem 2.0 i w serwisie wlali mi jakies tanie, zanane tylko w Anglii gowno firmy Comma.

Praca silnika na tym oleju wcale mi sie nie podoba i zamierzam w najblizszym czasie zalac Mobilem1, chyba 5-W30 albo 5-W40.

Czy sadzicie ze powinienem siegnac po Mobila1 S, czy bylby lepszy?[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2007, 09:25 _________________________________________________Dodam jeszcze ze na liczniku mam 60.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil napewno lepszy marka mowi sama za siebie ja, od poczatku jezdze na mobilu i nie narzekam, jezdzilem na syntetyku 5W40 ale przy ostatniej zmianie zmienilem na polsyntetyk poniewaz auto ma przejechane ponad 150tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja :audi: była zalana Castrolem 505.01. Niestety miałem trudności ze znalezieniem tego oleju więc zmieniłem na Castrol Edge 505.01 (5l-185PLN). Zrobiłem 2000km i narazie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz mowimy o szczegolach, to Mobil 1 ESP Formula 5W-30 czy Mobil Synt S 5W-40 :tongue:

Oczywiscie wciaz mowimy o jednostce 2.0 benzin, bez turbodoladowania :embarrassed:[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2007, 23:20 _________________________________________________Wybaczcie ze znowu powracam do tematu. Już za tydzień będę wymieniał olej. Dlatego że auto ma przejechane tylko 60.000 zdecydowałem sie na Mobil 1 ESP Formula 5w30.

Pozostaje tylko jedna kwestia; obecnie mam zalany 5w30 półsyntetyk, pytanie brzmi jak zaleje teraz olejem syntetykiem to czy silnikowi może zaszkodzić :confused4: Czy może lepiej pozostać przy półsyntetyku?

Niech moc będzie z :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową mechanika dałem sobie wlać platinuma 10W40 i jestem bardzo niezadowolony :angry: Jak miałem wlanego castrola to silniczek cicho pracował, a po przejechaniu, na tym czymś, 3k km zaczynają cykać zawory :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...