Treść opublikowana przez piotrr07
-
Naprawa zatartych wycieraczek
na allegro można kupić nowe mechanizmy po 99zł http://allegro.pl/audi-a4-00-05-mechanizm-wycieraczek-nowy-okazja-i1842536197.html -czy ktoś wie co to warte
-
[ALL B6] Smarowanie prowadnic szyberdachu.
ok. w moim przypadku winą był wyłącznik a objawy podobne .musiałem go rozebrać i podgiąć blaszki
-
[ALL B6] Smarowanie prowadnic szyberdachu.
ja raczej obstawiałbym na nie całkowicie sprawny wyłącznik szyberdachu. a czy w pozycji uchylnej przy otwieraniu i zamykaniu jest wszystko ok?
-
[B6 AWX] Dziwny problem z pracą silnika po deszczu.
stawiam na zalany zawór N18 od sterowania EGR.To chyba częsty problem przy obfitych opadach.Popuść śruby Od prawej lampy ,wysuń ja i zawór masz na wierzchu .zdemontuj go ale przede wszystkim zdejm z niego filterek i bedziesz widział czy jest zalany wodą .
-
[B6 AWX] Silnik gaśnie i kopci po umyciu
zalany ECU dobry pomysł ale proponuje również sprawdzić czy nie jest zalany zawór N18 ten obok filtra powietrza
-
[B7 BLB] Jak dostać się do silniczka klapy nagrzewnicy
myślę że to wina tylko silniczka-chyba dość częsta usterka .aby dostać się tam trzeba odkręcić schowek i po jego zdemontowaniu jest dostęp do pięciu silniczków natomiast jest jeszcze jeden po przeciwnej stronie nagrzewnicy i aby tam zajrzeć trzeba zdemontować dolną osłonę kokpitu pod kierownicą.ogólnie myślę że nie ma wielkiej fizolofji aby tam się dostać.
-
[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...
sprawdż zawór n 18 (to ten przy obudowie filtra powietrza )czy nie jest zalany wodą .tak też miałem i on był przyczyną
-
[B6 AVB] Brak rozruchu
myślę że twój aku zwyczajnie padł,miałem kiedyś też tak a był to środek lipca
-
[B6 AWX] Czy wahacze z B6 pasuja do B5
różnica w grubości sworznia.niby takie same ale niestety
-
[ALL B6] Czy też w zimie non stop musicie mieć nadmuch na szybę ?
miałem taki sam problem ,wymieniłem filtr przeciwpyłkowy i jest ok. myślę że mało kto do tego przywiązuje uwagę że on może być tego przyczyną bo wiele osób ma z tym problem ,dla pewności proponuję wyjąć go i pojeżdzić bez niego tak na próbę.Mam klimę ustawioną cały czas na AUTO i jest ok
-
[B6 AWX] Instrukcja obsługi - gdzie można znaleźć ?
najprościej pod tym adresem http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=instrukcja+a4
-
B6 AWX 1,9 TDI 8E -2001r-słodka laleczka
100% zadowolenia 200% satysfakcji -
-
[ALL B6] Jak wymienić żarówkę 3 światła stopu w Avant ?
podpinam się pod temat, też jestem ciekaw jak ją wymienić
-
[B6 AWX] Wyciek, chyba ropy
na allegro ciężko raczej będzie chociaż zobacz tutaj http://www.allegro.pl/item336878280_audi_a4_01_05r_diesel_130km_kompletny_zbiornik.html normalnie dramat rozcięta na pół, myślę że jak dobrze poszukasz to góra 150,- i raczej nie zwlekaj z wymianą bo nagrzane paliwo,nagrzewa chłodnicę , metal się rozszerza i wtedy dopiero się poci z niej ropka która jak będziesz jeżdził będzie opryskiwać tylne zawieszenie a tam gumy które raczej chyba nie lubią tego. tak na uwadze zdejm osłony po stronie pasażera to dokładnie zlokalizujesz miejsce sączenia się aby mieć pewność
-
[B6 AWX] Wyciek, chyba ropy
myślę że to na 100% chłodnica paliwa.Jest to rurka na powrocie paliwa zgrzana do takiej właśnie blachy perforowanej która znajduje się dokładnie pod pasażerem od spodu auta oczywiście. można próbować kleić ale chyba się nie opłaca . wymiana bardzo prosta ,sporo tylko trzeba śrubek odkręcić gdyż musisz zdemontować całą osłonę po stronie pasażera
-
[ALL B6] Blokada mechaniczna skrzyni biegów (bear lock), gdzie ?
wejdż na stronę producenta http://www.niedzwiedz-lock.pl/kontakt.php i zadaj pytanie gdzie mają najbliżej swojego przedstawiciela twojej miejscowosci z pewnością pomogą Ci. A ceny to myślę zaczynają się od 500 .-(oczywiście z montażem) w zależności jaką masz skrzynie i jaki typ blokady zostanie zastosowany
-
[ALL B6] Problem z wyrobiona srubka od podświetlania rejestracji
faktycznie super pomysł z tym dremelem :th:
-
[ALL B6] Problem z wyrobiona srubka od podświetlania rejestracji
można nawiercić łeb śruby aby zdjąć plastikową osłonę żarówki nast. przy odrobinie szczęścia bardzo dobrymi szczypcami spróbować odkręcić pozostałą część ale jest to trudna sztuczka innym sposobem to poświęcenie plastikowej osłony żarówki i wybicie jej.wtedy bez trudu odkręcisz ale wiadomo trzeba dokupić nowy plastik. wariant najmniej agresywny to demontaż tapicerki tylnej klapy.powodzenia
-
[B6 AWX] dziwny hałas spod maski
miałem niemal identyczną przypadłość ale u mnie padło koło pasowe alternatora razem z napinaczem paska wielorowkowego ale to jest nic w porównaniu z olejem jakim zalałeś swoją niunię
-
[B6 ALL] Jakie gumowe dywaniki wnętrza i jaka wykładzina do bagażnika ?
zdecydowanie zgadzam się z ZeeBee . mam teraz ori z ASO i miałem te ori z ALLEGRO .Nie ma co porównywać .Z ASO perfekcyjnie dopasowane jakość samej gumy dużo lepsza myślę, że nawet ich żywotność będzie dużo większa co w efekcie wyrówna ten niby rachunek ekonomiczny
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
wydaje mi się że tak te modele mają ostatnio siedziałem w nowej a6 i też tak samo komp pokazywałuzupełnij profil,
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
średnie spalanie , czas jazdy , srednią prędkosc oraz mozesz sobie ustawic ogranicznik prekdosci ( czyli po przekroczeniu ustawionej predkosci o 10 zaczyna pikac ) ale ogranicznik prędkości to chyba dla opcji z tempomatem?
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
myślę że raczej nie powinno mieć mieć dużego znaczenia bo jeszcze na szczęście znaczna część pozostała ale gość który to sprzedał powinien o tym nadmienić
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
troszkę zamieszania się zrobiło ale temat wart jest całkowitego rozstrzygnięcia .jak się okazuje jest dużo wersji naszych niuniek bez pełnej opcji wizualizacji danych z kompa. ja też tak miałem i mam przerobione to kosztem samej manetki ( w niemieckim serwisie manetka ok 70 euro) oraz poprzez odblokowanie tej funkcji . jak się to robi tego nie wiem bo nie mam odpowiedniego sprzętu i wiedzy a gość który wykonał mi tą operację nie jest tutejszy.spróbuję dowiedzieć się co się da to napiszę . wiem też że żadnych dodatkowych kabli nie ciągnął. co do tempomatu to nie byłem zainteresowany ale sugerował że jest też taka możliwość aby w podobny sposób go dołożyć.
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
jeżdziłem na tym oleju bez problemu 6 lat audi b4 z silnikiem 1.9 TDI 90KM bardzo dobry olej