Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę


Diablo

Rekomendowane odpowiedzi

No po kiegu hu...a mu odjeli 20 KM ... mogli odjać z 10 jak na ekologię ale 20-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po kiegu hu...a mu odjeli 20 KM ... mogli odjać z 10 jak na ekologię ale 20-a

wtryski jak w normalnej 90-tce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu ponad tyś. km. nadal szczena przy ziemi. Spalanie 7-7,5 l/100km. większość po mieście na krótkich odcinkach (przed chipem ok.7,0) więc nic się nie zmieniło oprócz tęperatury na zenątrz. Dodam że jeździłem mało delikatnie :evil: . Wymieniłem już termostat, a przedemną trasa ok. 1400 km. zobaczymy co będzie. Silniczek pracuje jak zegarek odpala od cyknięcia więc programik ma tylko same plusy max prędkość 3 osoby na pokładzie i to bez welkiego wysiłku wzrosła ze 180 na ok 215 km/h i odcięcie. elastyczność wyprzedzanie i przyspieszenie to kosmos. Polecam każdemu kto się jeszcze nie przekonał i oczywiście chip by Rogal którego Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko uwieżyć ale wykres raczej nie kłamie no nawet odejmując 15KM to i tak rewelka. Piękna robota.

W tym aucie jest zamontowana bardzo wydajna pompa wtryskowa oraz końcówki wtrysków 0.216. Ten układ paliwowy wystarczy spokojnie na 170PS. Turbo jest ograniczeniem do takiej mocy oraz mały IC. Ale wysokie ciśnienie wtrysku, świeży silnik oraz nowe końcówki wtrysków robią swoje układ jest dużo wydajniejszy i potrafi w tej samej jednostce czasu wtrysnąć wiecej paliwa niż układ wtryskowy seryjnej 110ki. Wiec... jest możliwość bez dymmnie zrobić wiecej niż z klasycznej 110ki. To jest mniej wiecej tak jak z PD 101PS.... mniej wiecej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumałem, dumałem i nie wytrzymuję już. Doprowadzam swoją niunię do porządku (czyszczenie kierownic, ustawienie kąta wtrysku) i lecę do Rogala...Narzeczona marudzi "po co Ci większa moc...". Jak będę unosił się w nirwanie w mojej OOOO nie będę słuchaj jej biadolenia :P

Witku :

Ile można "bezpiecznie" wyciągnąć z AFN'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona marudzi "po co Ci większa moc...". Jak będę unosił się w nirwanie w mojej OOOO nie będę słuchaj jej biadolenia :P

spadlem z krzesla .... :polew:

Witku :

Ile można "bezpiecznie" wyciągnąć z AFN'a?

pytanie nie do mnie ale .... [jest bardzo duzo AFN-ów na forum dlubnietych przez Witka wraz z wykresami ... ] poszukaj poogladaj i wszystko bedziesz wiedzial ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: o w morde, przyrost mocy bardzo przyjemny, ponad 60 kucykow, cos pieknego :thumbup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na dalsze zmiany :) Po konsultacji z Witkiem wciskam kolektor AWX, turbinkę AWX i FIMC zobaczymy co wyjdzie. Witek przewiduje ok 175 PS

Wyczytałem, że przy takich zmianach wychodzi ok. 175/380 czy przyrost tych 25/40 jest bardzo odczuwlany, czy warto ?

Może macie jakieś uwagi, może warto coś jeszcze zmienić przed korektą programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na dalsze zmiany :) Po konsultacji z Witkiem wciskam kolektor AWX, turbinkę AWX i FIMC zobaczymy co wyjdzie. Witek przewiduje ok 175 PS

Wyczytałem, że przy takich zmianach wychodzi ok. 175/380 czy przyrost tych 25/40 jest bardzo odczuwlany, czy warto ?

Może macie jakieś uwagi, może warto coś jeszcze zmienić przed korektą programu ?

ja przy podbnych gratach złapałem 10km mniej niz to co przewidujesz :gwizdanie: jak sie bawić to na całego ładuj turbo BRD i wtryski 230 +MAP AWX, swoje wtryski pogonisz bez wiekszych problemów :gwizdanie: i masz pewnie 18Xkm, tylko oby sprzęgło wytrzymało :gwizdanie: wtedy odczujesz róznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Z ta wycena to o min 1 tys. sie Piotrek przeliczyles ale wiadomo, ze ceny sa rozne :) Sprzeglo mam od 1Z czyli jednomas, ale nie chce przesadzic z ta moca bo to juz sporo jak na oske. Zalezy mi przedewszystkim na bezdymnej jezdzie i niezaduzym wysileniu podzespolow. Witek zalecil te graty wiec wszystko juz zgromadzone do montazu. Chcialo by sie wiecej ale wtedy koszty przegubow, sprzegla itp. gdy nie wytrzymaja moga byc przesadzone. Zamontuje to co jest zobaczymy co Rogal wyczaruje :) Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci z wlasnego doswiadczenia, ze przegub idzie raz na pol roku :naughty:

policzylem w ten sposob:turbo 1200,fmic 1000,kolektor 100 + zawsze jakies pierodoly dochodza +200zl + korekta + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjepałeś sprawe biorąc AWXa :gwizdanie: a koszty wyjdą podobne do tych wyliczonych przez Piotrka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mnie wyjdzie max. 2,5 tyś. razem z uszczelkami, robocizną itp.

Turbo od kolegi Uciniak z forum 680,- + wymiana z uszczelakmi 200,- po znajomości ,- IC 350,- Orurowanie ze złączkami i opaskami i spawaniem u kolegi 395,- + czteropak, Kolektor 100,- , złączka i zamiennik AGR 200,- no i zostanie korekta softu. Także tu mamy ok 2 tyś. + soft. Myślę że nie jest tak źle, a pewnie gdybym chciał zmienić jeszcze końcówki i kupić większe turbo wyszło by mnie to 1-1,5 tyś więcej, tylko czy warte jest to tych dodatkowych 15-20 PS? bo chyba tyle bym osiągnął :) Kolega Rogal obiecał mi ok 175 PS na tych gratach i podobno dzięki tej pompie którą montuje fabryka jest to realne. Głównym celem jest zminimalizowanie dymienia bo fabryczne turbo troszkę kopci, przyrostu mocy nie spodziewam się oszałamiającego, a nawet nie wiem czy to by było wskazane przy 300 kkm. bo właśnie mi tyle wybiło :) Te 170+ mi powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki :wink4: będziesz miał setup jak u Armistead'a i u mnie, ja szczerze dołożył bym ten tysiac wiecej i zapał te 180km :decayed: map senosor zmień sobie na ten od AWX, bo takto będziesz jeżdził na pograniczu notlaufa(doładowanie 2570mbar to max i tryb awaryjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedz. Program zostawiam Witkowi i zapytam go o ten sensor AWX jeśli on też to zaleci tak zrobię, ale dzięki za info, ja się nie zbyt znam, wiedzę czerpię od Was za co bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...