Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Duże Spalanie ( Z 8 litrów Napewno;/ ) Proszę O Pomoc


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

No to dobrze bo juz myslalem, ze cos jest nie tak :tongue4: dodam ze jak jechalem do Norwegii( gory, pogorki, zjazdy, podjazdy, autostrady, full zaladownay) spalanie zamknelo sie w 5l :> szkoda ze tyle po miescie nie pali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma siły.

W zimie w mieście spali ok 8l :confused4:

W trasie 5-6 i to zależy od buta.

Więc nie widzę tragedii.

A sprawdzałeś na VAG-u silnik?

Może od tego trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...silnik sprawdzałem wielkkrotnie, poszuszajac temat na forum. Ale do dzis nie znalazłem przyczyny;/

BS

STAT

DYN

DYN-BEZ KATALIZATORA

http://mkmateusz.homeip.net/software/mojepliki/AudiA4/Logi/

-WSZYSKIE FILKTRY NOWE

-KAT WYWALONY

-KAT WTRYSKU USTAWIONY NA OK 56(wczesniej było 28)

-EGR ZASLEPIONY

-I Jeszcze kilka innych rzeczy, ale niemoge sobie przypomniec;p

-NOWY TERMOISTAT Z ASO

SPALANIE MIERZONE KILKKROTNIE:

TRASA 70% 30%(miasto, cały czas prosto przez światła)= 7,7l/100km

Taki Codzienne Jezdzenie to boje sie sprawdzic, ale ok 9l napewno;/

Z poprzednich tematow kóre umarły wiem tylko ze auto nie ma pełnego doładowania....;/

Nie przywiozuja sie do niego bo juz psotanowiłem sprzedac go na korzyść młodszego audi, oczywiscie audi i oczywiscie a4:) ale to dopiero w wakacje....

Jednakże jesli nie jakims poważnym kosztem typu wymiana wtyrsków itp to moze udało by sie cos z tym poprawic bo autem wykonuje dzienie 100km, 5x w tygodniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

a ile sie spodziewasz, że spali 5 litrów?

To jest silnik prawie 2 litry i zima...

Z tego co znajomi mają (1,9 w octavii i audicach) to 7 do 8 w zimie dla 1,9 norma po mieście to norma u mnie przy 2,5 tdi (AYM, 155) (średnia prędkość ostatnio 25km) spala koło 9 - 10 litrów. A jak masz troszkę zużyty silnik...no to pod osiem może łykać...

W trasie faktycznie można poniżej 6 l zejść....ale po co wtedy kupować audi :mysli:

No wiesz? Mam ten sam motor co kolega czyli 1.9 TDI 1Z i w trasie (średnia prędkość 90-100km/h) pali mi 4.8/100km (mierzone) a w mieście max 6 - 6,5l/100km. i to w zimie. Latem zapewne spalanie będzie mniejsze. Więc wiesz to raczej nie norma że łyka 8-9l/100km.

pozdro

:audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ostro go pałowałem;/ 140ok. i duzo hamowania i przyspiesznia;/ spalił 8l ropy na 50KM;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ostro go pałowałem;/ 140ok. i duzo hamowania i przyspiesznia;/ spalił 8l ropy na 50KM;/

a jak Ty to mierzysz, na wskaźniku paliwa ? bo ja bym mu nie wierzył, jesli scieżki są wytarte to przekłamuje dosc sporo, mi dwa razy zabrakło paliwa jak miałem pół baku na wskaźniku :bicz2::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wtedy wlałem 10litrow było 30km na rezerwie...

zrobiłem 50km i właczyła sie spowrotem...wiec tak sobie srednio to z 7-8 wzieła....;/

eh;/

zastawam sie nad zakupie N75 bo nie mam gdzie podmienic, a najwyzej sprzedam... bo tez nie mam pełnego doładowanie 1.6 zamias 1.8;/ w logach 011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz prosze po polsku tego posta powyzej... o jakiej Ty rezerwie mowisz? Nie mozesz nalac pelnego baku, przejechac 100km i dolac ponownie zeby zmierzyc ile paliwa poszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 70km na rezerwie brakuje paliwa...

a wtedy wlałem 10litrow było 30km na rezerwie...

zrobiłem 50km i właczyła sie spowrotem...wiec tak sobie srednio to z 7-8 wzieła....;/

eh;/

zastawam sie nad zakupie N75 bo nie mam gdzie podmienic, a najwyzej sprzedam... bo tez nie mam pełnego doładowanie 1.6 zamias 1.8;/ w logach 011

nie sugeruj sie wskaźnikiem !!

co do niedoładowania, n75 nie pomoże, miałem ten sam problem, rozruszaj zawór upustowy turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak poza tematem pisałem... nie ważne...

mimo wszystko autko spala na trasie ok. 8l, sprawdzane to bylo wielokrotnie;/ i nadal nie mogę znaleść powodu;/[br]Dopisany: 19 Luty 2008, 23:50 _________________________________________________

nie sugeruj sie wskaźnikiem !!

co do niedoładowania, n75 nie pomoże, miałem ten sam problem, rozruszaj zawór upustowy turbiny

zawor upustowy turbiny??? tz. nie chodzi o ta magiczna sztangę której ja nie mam w 1Z...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor upustowy turbiny??? tz. nie chodzi o ta magiczna sztangę której ja nie mam w 1Z...

a gdzie ją sobie schowałes ?? :decayed:

sciagnij górna częsć filta powietrza, pod turbiną bedziesz miał miał taką rurkę na ramieniu z gwintem i nakrętkami, psikaj na nią i ruszaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<lol> to sztanga turbiny nie jest tylko w turbinach z zmienna geometria łopatek??? ja mysałem ze ta sztanga steruje łopatkami w turbinie....

eh:P ciekawe rzeczy sie dowiaduje:P jutro bede sprawdzał:P bo mnie ciekawość zżera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym poznac te lejące wtryski ?? bo z mojego strasznie smierdzą spaliny :D u kolegi w garazu jak odpalilem silnik na 10sekund to musialem wylaczac bo myslelismy ze sie udusimy ma to jakis zwiazek z tymi wtryskami? a tak wogole to na przeglądzie spaliny wyszły ok wiec juz sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podjechac do pompiarza, a najprościej grupa 013 na vagu

przy okazji zrób wszystkie logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...