Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki prostownik wybrać


zdzis

Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestuj raz a konkretnie :) Lepiej dołożyć parę grosików i będziesz zadowolony :przebiegly: Pomyśl nad prostownikiem rozruchowym może takim http://allegro.pl/prostownik-rozruchowy-bt-bc-30-blue-i1932423358.html :> Tylko ta cena :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj raz a konkretnie :) Lepiej dołożyć parę grosików i będziesz zadowolony :przebiegly: Pomyśl nad prostownikiem rozruchowym może takim http://allegro.pl/prostownik-rozruchowy-bt-bc-30-blue-i1932423358.html :> Tylko ta cena :wallbash:

Prostownik może i dobry, ale cena powala, tym bardziej że nie będę z tego korzystał na co dzień. Jeśli ktoś prowadzi jakiś warsztat lub coś w tym stylu to co innego,, a tak to trochę szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już poprawiłem zarówno temat jak i dodałem wpis moze jednak coś porządniejszego.

Co powiecie na prostownik ETS 514 12v 15A

Znalazłem w kuszącej cenie 225 zł.

możesz wklejić linka sklepu w którym znalazłeś za taką cenę EST-514[br]Dopisany: 24 Grudzień 2011, 06:20_________________________________________________Jaka jest różnica pomiędzy est-514 a est-516?

Który jest nowszym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ładuje tylko sporadycznie powiedzmy przed zimą i może czasami w duże mrozy jak autko postoi bez jeżdzenia pod chmurką, dlatego nie chce przepłacać. Kiedyś w testach dobrze wypadł Bosch C3 cena ok 190-200 zł. Czy to dobry wybór? Wiem, że jest chwalony Bosch C7 ale nie chce wydawać tyle kasy.

ŁADOWARKA C3 BOSCH PROSTOWNIK 6/12V WYPRZ! (2839416539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bosch C3 to na moje oko ten sam prostownik co w Lidlu, tylko zapakowany w inną obudowę, jeżeli to prawda to po co przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakoś dwa lata temu prostownik Bosch C7 i jest świetny. W pełni automatyczny, można podłączyć i nie martwić się o przeładowanie. Ma stabilizację napięcia i ładuje zawsze odpowiednim prądem. Kilka razy go użyłem w tym raz na moim akumulatorze po tym jak długo kręciłem po wymianie uszczelnień na PD (w sumie nie trzeba było ale aku trochę dostał w d*pę i chciałem go podładować) i szybko i sprawnie ładuje.

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:10 ----------

Też się zastanawiałem nad jakimś tańszym ale wolałem dołożyć trochę i mieć coś porządnego na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakis tani z Tesco, kupilem za 49 zl, robi robote. Co prawda ma niecale 4 A ladowania, ale styknie, do malego aku dobry, w audi kupilem nowy aku wiec poki co nie mysle nawet ze bede go musial podladowac :) A nawet jakby, to niech to sobie trwa i 12 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem, ale w końcu kupiłem CTEK MXS 7.0. Auto czasem stoi 5 dni pod chmurką, więc będzie na automacie podłączony, by pilnować akumulatora. Ostatnio po dwóch dniach przy - 10 aku miało już poniżej 12 volt. Jednak kręci dobrze. Gdybym miał garaż, to mam samoróbke na diodach i by wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem sobie jeszcze jeden prostownik z Lidla za 69,60zł bo czasem potrzebuję naładować więcej niż jeden akumulator ale łatwo nie było, dopiero w czwartym sklepie jeszcze były a tak to puste półki :wink: Pewnie znowu pojawią się na allegro :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alf Długo się zastanawiałem, ale w końcu kupiłem CTEK MXS 7.0

Bardzo dobry wybór :thumbup1:. Masz pewny, bezpieczny dla akumulatora prostownik na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alf Długo się zastanawiałem, ale w końcu kupiłem CTEK MXS 7.0

Bardzo dobry wybór :thumbup1:. Masz pewny, bezpieczny dla akumulatora prostownik na lata.

Uważasz że ten z Lidla jest niebezpieczny, niepewny czy że zaraz się popsuje? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten z Lidla też posłuży, czas pokaże. Mój ma 5 lat gwarancji, zobaczymy jak się sprawi. Po prostu zaszalałem i tyle ;-) Tylko nie mam co ładować. Auto stało tydzień przy -5 do -15 z włączoną lampką w kabinie i odpaliło jak latem, od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokal

quote_icon.png
Zamieszczone przez
Pretor
viewpost-right.png

alf Długo się zastanawiałem, ale w końcu kupiłem CTEK MXS 7.0

Bardzo dobry wybór
:thumbup1:
. Masz pewny, bezpieczny dla akumulatora prostownik na lata.

Uważasz że ten z Lidla jest niebezpieczny, niepewny czy że zaraz się popsuje?
:decayed:

Za mało jest informacji technicznych żeby coś więcej powiedzieć na temat tego prostownika z LIDLa. Może i będzie długo i dobrze służył, zależy co tam ma w środku i jakie dokładnie posiada funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam ten z lidla i każde tego typu. Miałem go ubiegłej zimy i na szczęście można go zwrócić. Moją 77 Ah bateryjke w a4 ledwo podladowal. A miał na to 20 godzin. Świece zarowe jak grzalem to już kontrolki przygasaly. Kupiłem tranzystorowy 15A i ten to ładuje. Ustawiam na 5-6 A i 12 godzin i akumulator jak nowy. Koszt 140 zł, a i mogę nawet 150 Ah ladowac . A i do różnych prac przy aucie mi pomaga np podłączenie naprawa radio, wzmacniacz i wszystko inne na napięcie 12-14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...