Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Co sie dzieje ze skrzynia to nie wiem... slyszalem natomiast ze z tym zmniejszeniem spalania podczas jazdy na biegu z gorki napewno dotyczy sie diesel'ow ale nie wiem czy tak samo jest z benzyna ...choc wytlumaczenie kolegi pre_pl dalo mi duzo do myslenie...

czyli reasumujac ... dochodze do wniosku ze bez wzgledu czy diesel czy benzynka o wiele lepiej dla Audzinki jak sie nie jezdzi na "luzie" ... czy tak :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor tematu chyba gadał z kierowcą ciężarówki:)

sam jezdze tym zawodowo i wiem ze w skrzyniach biegów samochodów ciezarowych ułożyskowanie wałków jest smarowane dzięki pompie napędzanej od wałka bodaj głownego, który obraca sie tylko jeśli mamy zapięty bieg, stad tez teza,że jadąc na luzie mamy słabe smarowanie skrzyni i taka jazda na dłuższą metę powoduje przyspieeszone jej zużycie...

tak mi się wydaje ze ktoś przeniósł ten przypadek na samochody osobowe, tam jednak smarowanie wszelkich łożysk i powierzchni wspołpracujących odbywa się po prostu rozbryzgowo( oczywiście z wyjątkiem automatów)

ale sie wymądrzyłem:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, tak sobie przypomniałem kilka minut temu, był swego czasu na TVN Turbo w Top Gear test Audi A6 TDI dot. max liczby km możliwych do przejechania bez tankowania i sugerowano tam, że lepiej i oszczędniej jest toczyć się z górki ze zdjętą z gazu nogą.

koniec końców od dziś nie jeżdże na luzie i już! hehh.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, tak sobie przypomniałem kilka minut temu, był swego czasu na TVN Turbo w Top Gear test Audi A6 TDI dot. max liczby km możliwych do przejechania bez tankowania i sugerowano tam, że lepiej i oszczędniej jest toczyć się z górki ze zdjętą z gazu nogą.

koniec końców od dziś nie jeżdże na luzie i już! hehh.. :lol:

Tak w woli ścisłości - Clarkson jechał A8 4,2 TDi (biturbo) quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 160km/h na 2 bieg to faktycznie by zaszkodzilo skrzyni
pewnie ze by zaszkodzilo nawet benzynie chodzi mi o to ze lubia wysokie obroty np jechac autostrada nonstop 160-170 lub przyspieszajac krecic go do wyzszych obrotow to zaden problem dla tego silnika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstaiwam log ze spalaniem dla niedowiarkow, ze dieslem jadac na biegu i nie dotykajac pedalu gazu nie spala sie nawet grama. :mrgreen:

spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy pokrytkę

szkoda że brakuje wrzucenia na luz w tym logu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że brakuje wrzucenia na luz w tym logu

No o tym nie pomyslalem, moze w niedalekiej przyszlosci zrobie tak. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Auto Świecie kiedys pisali o 0 spalaniu jadac na biegu bez gazu.

Ale napiszcie jak to możliwe - jadąc z górki na biegu bez gazu kilka minut (długi zjazd niezbyt stromy) silnik nie gaśnie skoro nie pobiera nic paliwa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale silnik jst na chodzi to zawsze cos tam pobiera jakies znikome ilosci :mrgreen: nooo zalezy jeszcze komu eheh jak ktos ma Biturbo to wiecie ehehhe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewczenko7, Ty nie widzisz, czy co :?: :?: Przeciez wrzucilem wartosci co i jak wiec co Ci trzeba jeszcze przedstawic zebys uwierzyl :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, co do oszczędności na paliwie to już wszystko wiadomo. Ale z wrodzonej ciekawości - a czy toczenie się ze zdjętą z gazu nogą na biegu, co rozumiem jest równoznaczne z hamowaniem silnikiem, wpływa na trwałość i żywotność części silnika?

Ps. pewnie pojawią się odpowiedzi, że jak tak, to najlepiej wcale nie jeździć... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie pojawią się odpowiedzi, że jak tak, to najlepiej wcale nie jeździć

cholera ! a jednak ktośmnie ubiegł, bo to zamierzałem napisać

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wam te logi, Benzyna też nie bierze palwia, jeśli obroty są wyższe niż 2k i puści się nogę z gazu. Wystarczy zerknąć na FIS i już wiadomo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...