Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Meetingi KUJAWSKO-POMORSKIE


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jedrekx

    5090

  • Reniu

    3605

  • Artur82

    2597

  • WIŚNIA

    2451

Top użytkownicy w tym temacie

No koleżanki i koledzy!

rozwińcie swoje skrzydła (nie fantazję) i pomóżcie odpowiedzieć na moje pytanie.

Temat: " brak mocy, po wcześniejszym rozkręceniu silnika do wysokich obrotów".

Już wyjaśniam, co się dzieje.

Jak zaczynam troszkę wyżej wkręcać silnik np. przy wyprzedzaniu, to na kolejnych biegach (3-5), brakuje mu mocy. Objaw taki, jakby turbina nie doładowywała. Rozpędza się już powoli, spalanie pokazuje ogromne (ok. 12-18 litrów), a obroty do 2000-2200.

Ciekawym pozostaje fakt, że jak na chwilkę tylko zgaszę silnik i odpalę na nowo, wszystko jest ok.

Pytanie me brzmi: gdzie szukać przyczyny?

Tylko proszę, nie piszcie, że pod maską. Do tego już sam doszedłem :decayed:

Sprawa jak najbardziej typowa :naughty: Silnik przechodzi Ci w tryb awaryjny.

Możliwe najczęstsze powody:

- nieszczelność w dolocie

- zapiekające się kierownice turbiny

- przepływomierz

Poszukaj na forum notlauf, przeładowanie turbiny itp.

Powodem może być uprawianie PSJ :cool1:

Reniu a AHU ma zmienna geometrie? czy tam jest to samo co w 1z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahu nie ma zmiennej geometrii turbiny chyba , tylko AHH z 90cio konnych disli to ma :mysli:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 20:11_________________________________________________Arturo :> mielismy nie poruszać tego tematu ... to nie poruszamy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki ,że zawracam głowę ale znacie może to autko ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13468627

juz pomogłem trochę koledze w tej kwestii :gwizdanie:

a mi czujnik cisnienia oleju pierd... f*ck :confused4:

dobra panowie, mówiłem juz kiedyś :tongue4: takie pogaduchy po jednym zdaniu to na GG :polew:

interesuje mnie wasze zdanie na temat spotu :naughty:

sobota czy niedziela :cool1: zacznijcie się okreslać!!!

pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pisze na niedzile...z tego co wiem to Tomiczka tez na niedziele :kox:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 20:24_________________________________________________aha majki tu jest nasz GG :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie z tego co wiem tylko konkret mnie interesuje :mysli:

wybierzemy jakąś opcje optymalną wtedy i tyle

mi jest to obojetne

artur - niedziela

tomiczka - niedziela

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie porozmawiamy wszyscy w jednym miejscu , o jakiś duperelach ? o jakiś sprawach bieżących ? gdzie sie pośmiejemy ?

Majki wszyscy spamują , to dlaczego my mamy być gorsi ? :naughty:

:hi:

SPAM jest :kox:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 20:30_________________________________________________

artur - niedziela

tomiczka - niedziela

kierownik - niedizela (50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie porozmawiamy wszyscy w jednym miejscu , o jakiś duperelach ? o jakiś sprawach bieżących ? gdzie sie pośmiejemy ?

Majki wszyscy spamują , to dlaczego my mamy być gorsi ? :naughty:

:hi:

SPAM jest :kox:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 20:30_________________________________________________

artur - niedziela

tomiczka - niedziela

kierownik - niedizela (50%)

.

.

nie filozofuj tylko sie okreslaj teraz :tongue4:( niedizela??? ) :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahu na 100% nie ma zmiennej geometri turbiny, to tylko nowsza odmiana "mrówki" 1z :decayed:

tak tez mi sie wydawalo, takze tomiczka raczej zapiekające się kierownice turbiny mozesz wykluczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu a AHU ma zmienna geometrie? czy tam jest to samo co w 1z?

Podałem ogólne przyczyny takiego stanu na własnym przykładzie.

FAQ forum "Silniki Diesla"

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_przeladowanie_notlauf-t5465.0.html;

http://www.a4-klub.pl/smf/jak_sprawdzic_czy_poprawnie_dziala_n75-t6509.0.html;

http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_oznakowanie_silnikow-t29694.0.html;msg354161#msg354161

http://www.a4-klub.pl/smf/a4_b5_co_trzeba_do_zmiany_turbiny_z_afn_do_ahu-t17313.0.html;msg202132#msg202132[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 20:41_________________________________________________[br]

Do podanych wcześniej przyczyn można dorzucić zapchany katalizator :dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropson...Tomiczka zapomnial dopisac ze jemu chodzi o A6 1.9Tdi 110km (chyba AFN)

a no to jak afn to spoko to tak jak reniu pisal, myslalem ze o to co ma w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu.Miałem na vagu błąd G62.Jak rano zapalałem to fiksowały obroty na jakieś 950.a temp.stała na 60 stopni.Dzis kupiłem czujnik cieczy chłodzacej(118 zł w ASO) i go wymieniłem i jest super.Zero błedów na silniku :gwizdanie: .Dzis mieliśmy mały spocik u mnie garażu(Majki.Damian i ja).ja piłem :drinks: a koledzy nie bo jeszcze jechali dalej :kwasny: Może kiedys nadrobimy tę kwestie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu.Miałem na vagu błąd G62.Jak rano zapalałem to fiksowały obroty na jakieś 950.a temp.stała na 60 stopni.Dzis kupiłem czujnik cieczy chłodzacej(118 zł w ASO) i go wymieniłem i jest super.Zero błedów na silniku :gwizdanie: .Dzis mieliśmy mały spocik u mnie garażu(Majki.Damian i ja).ja piłem :drinks: a koledzy nie bo jeszcze jechali dalej :kwasny: Może kiedys nadrobimy tę kwestie :polew:

dobrze że wszystko ok, kwestie :drinks: napewno nadrobimy :>

Ghana - Niemcy 0:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drinks:

smigam w kimono :)

jutro musze czujnik cisnienia oleju ogarnąć :confused4: nie wiem czy mnie nie przerosnie czasem ta wymiana :tongue4: w takim miejscu u mnie jest ten czujnik że... :sick3:

pozdrowionka.

p.s mam nadzieję że jutro nie bedziecie pier**lic cały dzień o duperelech tylko okreslicie sie na temat spotu w toruniu, bo widze że spontany w bydgoszczy potrafia byc omawiane od połowy tygodnia :polew: a gdy rzuciłem dzis temat to raptem 2 osoby się zaoferowały i to te osoby że sie domyslałem :naughty:

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak mówiłem odpadam w ten weekend niezależnie czy sobota czy niedziela.. niestety statystykę trzeba ogarnąć żeby zdać za pierwszym podejściem (co będzie bardzo trudne). a my dziś z Tomkiem mieliśmy mini spot w Fordonie na myjni w CAR MANIE ;) moje autko już było czyste, a Tomka się robiło :P a co do pisania pierdół to jestem za, zobaczcie ile w Poznaniu albo w Wawie piszą dziennie - musimy ich gonić :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...