Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sprawie lampek przestzreni nóg /zewnętrznych przy otwieraniu białe lampki/, a dokładniej sprawa przedniej tapicerki i rozpięcia kabelka zasilajacego silniczek szyby = jak go odpiąć bo za nic mi nie poszło. A cięzko wycinać otworek klęcząc przy drzwiach ;)

Proszę o pomoc

Masz tam różowe mocowanie - w górnej cześci obudowy kostki (szarej) jest odstający dzyndzel który blokuje mocowanie. Jak go wciśniesz, mocowanie ładnie puści i będziesz mógł je całkowicie odchylić (równocześnie z odchylaniem kostka częściowo wysunie się z gniazda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz prawie zakonczylem uzupelnianie pakietu oswietlenie zostalo mi teraz tylko podlaczenie + pod skrzynke z bezpiecznikami S2 (maly bezpiecznik)

i potrzebuje pomocy jaki przychodzi tam konektor?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jutro jak znajde chwile pstrykne fote mam taki na zbyciu jakby co :cool1:

znalazłem..

kfW2i.jpg

GmPES.jpg

NcoW9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jutro jak znajde chwile pstrykne fote mam taki na zbyciu jakby co :cool1:

znalazłem..

kfW2i.jpg

GmPES.jpg

NcoW9.jpg

dzieki,

a znasz moze nazwe tego pinu?

ten z oswietlenia drzwi nie pasuje jest za duzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, wyczytalem, ze podsiwetlenie klamek w drzwiach kierowcy podpiales pod przycisk zamka, a w pozostalych drzwiach skąd wziąłeś prąd ?

W pozostałych drzwiach zrobiłem w to zgodzie z fabryką. W tapicerce drzwi kierowcy podłaczyłem się pod zamek centralny bo wtedy nie dysponowałem jeszcze schamtami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jutro jak znajde chwile pstrykne fote mam taki na zbyciu jakby co :cool1:

znalazłem..

kfW2i.jpg

GmPES.jpg

NcoW9.jpg

dzieki,

a znasz moze nazwe tego pinu?

ten z oswietlenia drzwi nie pasuje jest za duzy :(

Jak poszukasz na Allegro uzytkownika "radiofabric", to u niego ten pin bedzie wystepowal pod nazwa Iso , albo miniIso. Piszesz, ze on powinien byc mniejszy od tego z lampki, to bedzie mini Iso.Bo ten w lampce to Iso. Szczerze mowiac to nieco jestm zdziwiony, ze on jest mniejszy, bo w koncu kontakt od bezpiecznika chyba jest co najmniej rozmiaru ISO, jak nie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jutro jak znajde chwile pstrykne fote mam taki na zbyciu jakby co :cool1:

znalazłem..

kfW2i.jpg

GmPES.jpg

NcoW9.jpg

dzieki,

a znasz moze nazwe tego pinu?

ten z oswietlenia drzwi nie pasuje jest za duzy :(

Jak poszukasz na Allegro uzytkownika "radiofabric", to u niego ten pin bedzie wystepowal pod nazwa Iso , albo miniIso. Piszesz, ze on powinien byc mniejszy od tego z lampki, to bedzie mini Iso.Bo ten w lampce to Iso. Szczerze mowiac to nieco jestm zdziwiony, ze on jest mniejszy, bo w koncu kontakt od bezpiecznika chyba jest co najmniej rozmiaru ISO, jak nie wiekszy.

i tu sie mylisz kolego radifabric ma piny iso a ten pin to zupełnie inna bajka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie sie dowiem dlaczego ten pin jest inny niz iso od radiofabrica, bo sam zamierzam zalozyc oswietlenie nog( footwell lights ) i jakis pin do bezpiecznika bede musial podpiac. Wg mnie to pin ISO albo mini ISO powinien zapasowac do skrzynki z bezpiecznikami i tam grzecznie wejsc i sie zaczepic. Jakie sa wiec roznice i dlaczego ISO nie bedzie pasowal. [br]Dopisany: 25 Maj 2010, 12:43_________________________________________________Zdaje sie , ze wiem o co ci chodzi. Pin ISO ma takie skrzydelka, ktore maja go zablokowac w gniezdzie, a Ten Twoj ich nie ma, za to z jednej strony wystaje, zeby ten rozowy/filoetowy badziew w skrzynce, blokujacy piny mial sie o co zahaczyc. O to chodzi?

Wlasnie sobie przypomnialem, ze jak instalowalem modul haka, to zasilanie do niego pociagnalem z bezpiecznika, ktorego nie bylo. Tzn w zestawie do montazu byl bezpiecznik i kabelek z pinem do wpiecia do skrzynki z bezpiecznikami. Ten pin to byl wlasnie typowy ISO ze skrzydelkami( taki jak ma "radiofabric" w ofercie), co odczulem ostatnio szczegolnie bolesnie, jak dwa tygodnie temu probowalem go z tej skrzynki wyciagnac przy okzji jakiejs innej robotki. Mimo wyjecia rozowego badziewia do blokowania pinow nie dal sie wyciagnac, bo blokowaly go szkrzydelka a nie mam specjalnego ekstraktora to wyciagania tych pinow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grzebałem w skrzynce bezpieczników i są tam piny jak w aukcji poniżej:

http://www.allegro.pl/item1054319334_piny_pin_konektorki_iso_duo_vw_audi_skoda_seat.html

One są podwójne tzn maja dwie pary skrzydełek. Szczerze to w b6 jest tyle rodzajów pinów w kostkach, że trzebaby mieć sklep elektroniczny żeby zaspokoić zapotrzebowanie do rezania.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak piny są podobne do pinów iso ale jak już wcześniej pisałem to nie to samo i raczej nie wejdą we właściwe miejsce lub wejdą ale nie będą sie trzymać

z prawej pin iso z lewej pin do bezpieczników :tongue4:

qyh_0.jpg

co wazne pin iso ma kabelek przy ściance pinu a ten z bezpieczników idzie centralnie

te piny o których pisz kolega wyżej czyli iso duo są do dużych bezpiecznikó (czyli nie o te nam chodzi) a sam szczerze jeszcze ich nie wyciągałem

sorka za jakość foty ale dopiero wieczorkiem jestem w domu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozostałych drzwiach zrobiłem w to zgodzie z fabryką. W tapicerce drzwi kierowcy podłaczyłem się pod zamek centralny bo wtedy nie dysponowałem jeszcze schamtami...

a zgodnie z fabryką tj ? czy jak w nowe boczki z pakietem oświetlenie podepnę pod starą wtyczkę wychodzącą z "samochodu" to będzie od razu działać, czy musiałby dodawac piny od strony "samochodu" do wtyczki i prowadzic kable do jakiegos modulu komfortu. Wiem, ze najprosciej zdjac boczek i sprawdzic, ale od tego zalezy czy w ogole bede sie bawil w wymiane boczkow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozostałych drzwiach zrobiłem w to zgodzie z fabryką. W tapicerce drzwi kierowcy podłaczyłem się pod zamek centralny bo wtedy nie dysponowałem jeszcze schamtami...

a zgodnie z fabryką tj ? czy jak w nowe boczki z pakietem oświetlenie podepnę pod starą wtyczkę wychodzącą z "samochodu" to będzie od razu działać, czy musiałby dodawac piny od strony "samochodu" do wtyczki i prowadzic kable do jakiegos modulu komfortu. Wiem, ze najprosciej zdjac boczek i sprawdzic, ale od tego zalezy czy w ogole bede sie bawil w wymiane boczkow..

Jeśli kupiłeś boczki razem z wiązką to wystarczy wpiąć kostkę do sterownika drzwi - bez rezania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś boczki razem z wiązką to wystarczy wpiąć kostkę do sterownika drzwi - bez rezania czegokolwiek.

takie wlasnie mam. A jak powinna wygladac glowan wtyczka w tylnich drzwiach, bo przody głowna wtyczka to taka szara z zapinka fioletowa, ale w tylnich boczkach mam diwe czrane takie male kostki jedna dwu pinowa i ta pewnie jest od glosnika i druga czarna 4 pinowa. Tył nie ma elektrycznych szyb wiec mzoe dlatego. Orientuje sie ktos czy to ori czy ktos mi glowna kostke poucinal, chociaz nie wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu już będzie gorzej - w przypadku korb oświetlenie jest zasilane bezpośrednio z komfortu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Madbar nie kombinuj...

ja kombinowałem i szukalem po necie dwa tygodnie i nic... pasowalem rożne piny i nic.

kupiłem od kolegi @domin79 i juz jestem po zabiegu - lecz wsadzić go tam to tez niemal wyzwanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tak czytam i czytam może przeoczyłem jak jest z podświetleniem przycisków na kierownicy?

robił już ktoś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski na kierownicy są podświetlane fabrycznie - jeśli nie mają iluminacji, to znak że coś padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...