Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

2,0 TDI BLB skrzynia manual 95 % miasto trasy 5 km 5 % trasa 100 KM srednie spalanie z FISA z ostatnich 4 tys km to 8,8L,

Na trasie przy jezdzie 120-140KM/h 6,2 l na tempomacie;) wychodzi wiec nie jest najgorzej

za tydzien jade trase 300km autobana po niemczech wiec sprawdze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg około 5 tyś/km od zakupu i spalanie na średnio około 8l w tym połowa miasto, połowa trasa (prędkość między 110-160 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj test z trasy 1100km Polska Słowacja czyli góry spalanie od 5.7 do 6.3 srednie z calej trasy to 6.5l predkosci 120-190km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

BRD+Q+DPF+PROGRAM lato 235/40 18 zima 225/45 17

miasto Białystok spokojnie bez korków 8 l

miasto korki lub ostro to 8-9

trasa spokojnie to 6 l nawet mniej czasami i 5,6

trasa ostrzej to 7-8 l

TERAZ MAM ŚREDNIE Z FISA 3500 TYS (ZIMA 7,2)

jak robię tak że po zmianie kół lato zima kasuje fis 2 WSZYSTKIE PODANE WYNIKI POCHODZĄ Z FISA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po usunięciu DPF spalanie spadło o ok. 1.5 l na 100km - na dystrybutorze oczywiście. Od czasu jak usunąłem to każdemu mówię żeby usuwać ale w dwóch przypadkach albo jak się psuje albo jak się dokłada mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-)

dzisiaj mój pierwszy wpis, i czytając to co piszecie cierki h przechodzą ;-( moje audii , jeżeli chodzi o spalanie:

- miasto ( krótkie odcinki 1-2km) spalanie z komputera około 13l

- cykl mieszany ( na 200km - 50km poza miastem ) rzeczywiste spalanie 9,5l...

- nie testowa\lem jeszcze autostrady....jeżdżę nią dopiero miesiąc.

po Waszych pisach trochę się niepokoje! co zauważyłem na komputerze....start na światłach...kilkaset metrów i znowu stop i na postoju spalanie pokazuje raz 2,3 l , raz 8,8 l, dzisiaj jak parkowałem na podjazd pokazywał 44l :slina: ....f*ck o co chodzi?! macie może jakiś pomysł co zrobić?!

średnio rozkminiłem to auto , raz że krótko nim jeżdżę, dwa brak czasu.

co wy na to?

Na postoju pokazywana jest ostatnia wartość spalania jak auto jeszcze jechało, nie ma się co tym sugerować, nasze auta po prostu nie pokazują spalania na postoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj test z trasy 1100km Polska Słowacja czyli góry spalanie od 5.7 do 6.3 srednie z calej trasy to 6.5l predkosci 120-190km/h

Przy takim średnim spalaniu to te 190km/h było chyba tylko raz, i to w dodatku jak jechałeś ze sprej górki :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b7 2.0 TDI BPW 140KM Avant + Quattro i DPF

koła 225/40/18 do tego jeszcze opony zimowe :facepalm: (tak kupiłem i jestem na etapie poszukiwań)

Trasa - autostrada przy tempomacie ustawionym na 110/120 km/h średnie spalanie wyszło 8,9 l

Miasto - bez korków, jazda spokojna średnie dochodzi do 12l

Na pełnym baku zrobiłem ponad 600 km w tym trasa okolo 400km

wydaje mi się że trochę dużo mi pali, ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to wyliczenia twoje- kalkulatorem czy z fisa...?

sprawdź na początek synchronizacje rozrządu.

a tak jak sobie jezdzisz - to patrzysz na spalanie chwilowe pewnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Wr0clawianin;

Na pełnym baku zrobiłem ponad 600 km w tym trasa okolo 400km

Czyli w 10l/100km Ci się mieści :decayed:

To nie jest tak źle :whistling:

Zacznij od zmiany kapci na letnie, zimowe przy takich temperaturach mają duże opory toczenia.

Sześć latek jeżdżę BPW w Q, średnie spalanie z tego okresu to około 9,5l/100, ale prawa noga bardzo ciężka :decayed:

Od zeszłego roku widzę małą tendencję spadkową, zbiegło się to z wyeliminowaniem problemu szarpania przy delikatnym przyspieszaniu w zakresie 1800-2000 obr/min ( wreszcie można tym autem jeździć delikatnie ) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to wyliczenia twoje- kalkulatorem czy z fisa...?

sprawdź na początek synchronizacje rozrządu.

a tak jak sobie jezdzisz - to patrzysz na spalanie chwilowe pewnie...?

Średnie spalanie jest z fisa, ale tak jak napisałem wyżej na pełnym baku zrobiłem 400km na autostradzie i 200km w mieście ani razu nie dając mu buta w podłogę i już świeci rezerwa :(

Czyli w 10l/100km Ci się mieści :decayed:

To nie jest tak źle :whistling:

Zacznij od zmiany kapci na letnie, zimowe przy takich temperaturach mają duże opory toczenia.

Sześć latek jeżdżę BPW w Q, średnie spalanie z tego okresu to około 9,5l/100, ale prawa noga bardzo ciężka :decayed:

Od zeszłego roku widzę małą tendencję spadkową, zbiegło się to z wyeliminowaniem problemu szarpania przy delikatnym przyspieszaniu w zakresie 1800-2000 obr/min ( wreszcie można tym autem jeździć delikatnie ) :naughty:

wydaje mi się że 10l/100km przy takiej jeździe jest to bardzo dużo tym bardziej że większość była na trasie i przy spokojnej równej jeździe.

Kapcie na pewno zmienię, ale czy przez nie była by aż tak wielka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z gazem obchodziłeś się jak z jajkiem, to zdecydowanie ma za duży apetyt na gnojówkę, nawet biorąc poprawkę na zimówki:decayed:

Trzeba by autko dokładnie zVAGować, pod kątem możliwych nieprawidłowości, powodujących zwiększone zużycie ONu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na całym zbiorniku (tylko miasto) raz zrobiłem 720km, potem 740km.

Trasa 110km/h bezproblemowo robie 950-980km.

BPW Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to jest różnie :naughty:, moje minimum przy rekreacyjnej jeździe do 100 km/h to 5,7 l/100, a przy mocnym pałowaniu to 10,8 l/100 :decayed:.

Obydwa wyniki uzyskane na trasie :grin: , nie na darmo ktoś mądry powiedział że regulator spalania znajduje się w prawym bucie kierownika:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na całym zbiorniku (tylko miasto) raz zrobiłem 720km, potem 740km.

Trasa 110km/h bezproblemowo robie 950-980km.

BPW Q.

to ja w chwili obecnej zrobiłbym pewnie nie całe 800 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 BLB skrzynia manual, w sumie cały czas warszawa, delikatna jazda:wink:, kapcie 235/45/17 i łyka spokojnie 9 literków:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wyniki w moim BRD Q na oponach 205/55R16:

miasto jak emeryt: ~ 7,0 l

miasto realnie: 8,0 l

trasa autostrada 130-150 km/h średnio: 7,0 l

trasa pozostałe: 6,0-6,5 l

Sumarycznie wychodzi coś ok 7,6 l.

Dane z fisa, które o dziwo różnią się tylko o ok 0,2-0,5 l względem realiów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj test z trasy 1100km Polska Słowacja czyli góry spalanie od 5.7 do 6.3 srednie z calej trasy to 6.5l predkosci 120-190km/h

Przy takim średnim spalaniu to te 190km/h było chyba tylko raz, i to w dodatku jak jechałeś ze sprej górki :decayed::grin:

Nie mówię że non stop, chwilowy but do oporu (kilakrotnie) czyli łącznie może z takimi prędkościami zrobiłem z 20-30km. Aktualizując teraz latam po 120km w trasie (codziennie) czyli z 10% miasto 90% trasa i prędkości od 70 do 110 wychodzi od 4,9 do 5,8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...