Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pomyłka na Allegro- kolejny podobny temat.


Tas2die4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanie- dzis wystawialem koledze 3 auta na swoim koncie na Allegro.

Troche sie spieszylem i niestety, przy pierwszym aucie,zamiast 22 tys, wpisalem tylko 22 (w myslach majac 22 000 :kwasny:), po kilku minutach ktos kliknal kup teraz i dopiero zauwazylem ze bylo 22 zl cena kup teraz.

Pozostale auta wystawilem juz prawidlowo.

Zaraz po zakonczeniu tej pierwszej aukcji napisalem do kupujacego maila,ze nastapila pomylka,ze cena to oczywiscie 22 tys zl itp itd i wystawilem aukcje jeszcze raz, tym razem juz tak jak trzeba.

Dodam tylko,ze w opisie aukcji cene napisalem poprawnie, tzn "Cena to 22 tys zl".

Gosc odpisal mi w mailu,ze "w takim razie sprawe kieruje do swojego pelnomocnika".

Chwile pozniej patrze na komentarze klienta (ma ich az 12),ze ostatni pozytyw jest za Golfa IV ( w pelni sprawnego), ktorego kupil za.. 10.50 zl :blink:

Wiec moim zdaniem chyba jakis naciagacz i "hiena", ktora poluje na takie bledy. (Tylko dziwi ten pozytyw,ale nie wnikam)

Co w takiej sytuacji powinienem zrobic??

Czekac na rozwoj sytuacji (nie zdziwie sie,jak napisze zebym mu przelal z 500 zl na konto w ramach "ugody),czy gdzies to wyjasniac (Allegro i tak umyje rece pewnie i napisze jakims cytatem z regulaminu,jak zwykle w kazdej sprawie,choc napisalem do Nich i tak)?

Dzieki za odp.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był już podobny temat, allegro zmieniło regulamin, że człowiek może się pomylić i żadnych konsekwencji nie poniesie, trzeba o tym poprostu poinformować kupującego co już zrobiłeś, więc gościu może się bujać i nie daj się zastraszyć.

w skrócie tak jak wyżej olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak wyżej nie ma się co przejmować, napisz do allegro o tej sprawie i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki koledzy, bo juz mialem stresa ze przez nieuwage bede jakies sądy odwiedzal.

:drinks:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś w aukcji napisaną dobrą cenę to może ci ....... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu ze wygrał pierwszeństwo w obejrzeniu auta i zapraszasz go na oględziny w celu zakupu auta we właściwej cenie :decayed:

aaa i jak by odmówił tych ogledzin to ma negatywa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu ze wygrał pierwszeństwo w obejrzeniu auta i zapraszasz go na oględziny w celu zakupu auta we właściwej cenie :decayed:

:decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za hiena :evil:

Olej pacjenta sikiem prostym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej pacjenta sikiem prostym :good:

ja bym podkręcił :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak dobrze rozumiem wystawiałeś na swoim kącie auto kumpla pamiętam że kiedyś allegro od razu wywalała takie aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby przyszedł do mnie kumpel, który nie ma neta i chciałby wystawić ..no dajmy na to spodnie, to nie moge bo nie są moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby przyszedł do mnie kumpel, który nie ma neta i chciałby wystawić ..no dajmy na to spodnie, to nie moge bo nie są moje...

Spodnie nie mają dowodu rejestracyjnego :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mają :tongue4:

ale skąd ktoś może wiedzieć że wystawione auto nie jest moje?

I czy wogóle jest taka wzmianka w reg allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza dopisek „aukcja grzecznościowa” w opisie przedmiotu?

Czym jest aukcja grzecznościowa?

Jest to aukcja wystawiona przez Sprzedającego na życzenie kogoś z rodziny lub znajomych. Dopisek „aukcja grzecznościowa” oznacza, że:

* sprzedaż prowadzona jest w imieniu innej osoby,

* przedmiot aukcji nie należy do Sprzedającego,

* informacje o przedmiocie można uzyskać u jego właściciela, którego dane kontaktowe znajdują się zazwyczaj w opisie aukcji.

Jak bezpiecznie kupować na aukcji grzecznościowej?

Aby zakup na aukcji grzecznościowej był bezpieczny, upewnij się, że Sprzedający jest upoważniony do zawarcia i zrealizowania transakcji w imieniu innej osoby. Nie kupuj towaru poza aukcją ani od Sprzedającego, ani od właściciela przedmiotu. Taki zakup jest nie tylko niezgodny z zasadami serwisu, ale może również być ryzykowny. Pamiętaj, że zakupy poza Allegro nie są objęte ubezpieczeniem POK.

Jakie prawa ma Kupujący na aukcji grzecznościowej?

Takie same, jak w przypadku każdej innej aukcji. Sprzedający, który wystawia aukcję grzecznościową, potwierdza, że jest uprawniony do przekazania tytułu własności każdemu, kto nabędzie przedmiot. Dlatego po wygraniu takiej aukcji masz pełne prawo domagać się sprzedaży przedmiotu za ustaloną cenę.

:wink4:

nie wiem tylko czy Tas napisal to w aukcji, bo nie widzialem jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...