Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż fotela przedniego.


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poruszam bo część z nas ma z tym problem i nie wie od której mańki się zabrać.

W tym wypadku jest to fotel kierowcy ale nie ma to zadnego znaczenia.

Pytania typu ja mam auto z 1996, a mam na oku stołek/ki przedni/e z 1998 i czy podejdzie jest bezzasadne B5 to B5 i lift czy polift w tym wypadku nie robi różnicy, problem pojawia się tylko z mocowaniem tylnej kanapy bo trzeba delikatnie pokombinowac, ale było na forum poruszone i wystarczy :szukaj:

Potrzebne

śrubokręt krzyżak

srubokręt płaski do podwadzenia wykładziny- tak było w moim przypadku

kombinerki, ale niekoniecznie

30 min max

browarek

lampka

ODŁĄCZ AKUMULATOR ORAZ KOŚCI POD FOTELEM JAK MASZ GRZANE STOŁKI I AIRBAGI

thx bendzji za przypomnienie o kościach:)

Krzyżak w rękę i odkręcamy śryby od zaslepek na prowadnicach z tyłu fotela i delikatnie je wysuwamy

tylzaslepka1.jpg

tylzaslepka2.jpg

Idziemy do przodu fotela i wyciągamy ten zaznaczony ogranicznik <zasada wsówki> naciskamy z jednej strony i wyciągamy druga, następnie odsuwamy fotel do końca i powinien nam wyskoczyć z prowadnic jeśli nie chce to pewnie blokuje go wykładzina i trzeba ja podgąć troszke siły i stołek jest na zewnątrz

widokfotelaprzd.jpg

Wkładajac fotel pamietaj żeby lekko odsunac ten bolec ze sprezyna i dopasowac pod ramię przesuwania poziomego to nam blokuje fotel jak go przesuwamy do przodu i do tyłu (nr 1). a szyna fotela musi wejsc w tą wąską szczelinkę (2), wkładamy tylne łapy fotela i wszystko sprawdzamy czy jest gitara, możemy sobie przesmarowac jak nie ma smaru i skręcamy w odwrotnej kolejności.

slizg.jpg

GOOD LUCK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra ; ]] a jak zamontować to -- >

:slina:514c40d62482650fm.jpg

:disgust:f0bada558385db94m.jpg

:wallbash:0a20054f2c2a1b97m.jpg

Nie mogę znaleźć tematu z tymi fotelami , więc może ktoś z was mi podpowie .. jak to złapać ? W belce nie ma gwintu .. miałem te same fotele , które kolega rozbiera na zdjęciach ...

W ruch szły już kotwy,podkładki itp. wykluczyłem cięcie i spawanie belki ...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wstawic foto ogólne? Nie bardzo kumam, gdzie to pod fotelem jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat jest :good: Chyba pójdę odkręcić te fotele, przyniosę do domu i wypiorę je :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał że trzeba pamiętać o wtyczkach od poduszki bocznej i podgrzewania foteli ( jeśli są ). Dobrze też jest założyć dwie stare skarpetki na końcówki mocowania fotela z tyłu - zwłaszcza jak się ma jasną tapicerkę i nie chcę się uszkodzić plastików wewnątrz przy wyciąganiu fotela jak się to robi samemu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie odnośnie poduszek bocznych czy odłączenie kostki na czas wyjęcia fotela do prania mogę mieć problemy z poduchami po podłączeniu :mysli:

Jeżeli przy odpiętych poduszkach nie włączysz zapłonu nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym poscie podkreslone jest na czerwono by odlaczyc akumulator po co wlasciwie?

chcialem wymontowac fotele celem wyprania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno masz elektrycznie regulowane fotele - z przodu po zaślepką powinna być śruba z tyłu pod zaślepkami dwie śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: pod fotelem w miejscu gdzie jest zabezpieczenie przed wysunięciem z przodu( ten bolec mały), jest taka guma, która trzyma fotel żeby nie gonił góra/dół, idzie ją gdzieś dokupić? bo zagubiła się przy demontażu fotela:facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są elektryczne :) Ta zaślepka jest przy fotelu czy przy tych szynach z przodu?

@Fintosz:

Ta guma to pewnie ten suwak wewnętrzny. W aso za komplet na fotel dałem niecałe 40zł. Jedno chyba 13zł - odbiór dzień po zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam poprawka dwie śruby z tyłu tak wynika z Elsy , przesuwasz fotel na max do tyłu i do góry , odłącz akumulator , wtyczki od elektryki , zdjąć osłony , odkręcic śruby i wyjąć fotel :)

siedznie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Udało się wyciągnąć :) Rzeczywiście prosto jak się wie co odkręcić. Niemniej po wymianie suwaków bocznych (na środku nie znalazłem) fotel buja się tylko przód tył. Widać wyrobione są całe suwnice :/ Wie ktoś czy są one wymienialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

moglibyście odświeżyć te zdjęcia bo chciałbym u siebie wymienić ślizgi bo pod ciężarem nie blokują mi się fotele w tym problem. Byłym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...