Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego ???? :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

ostatnio wymieniałem na 440ccm auto zrobiło ponad 150 km bez zadnych niespodzianek

zuzycie w normie

w B6 ten numer nie przejdzie-włożyłem 320 i po trasie-około 25-30km wywaliło check'a -vag pokazał za bogatą mieszankę i trzeba było odjąc trochę-po korekcie nic nie wywala,ani błędu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to tez była B6 AVJ

tak jak pisałem powyzej, silnik nie wykazywał nadmiernego zuzycia

sondy miały właściwe wskazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez była B6 AVJ

tak jak pisałem powyzej, silnik nie wykazywał nadmiernego zuzycia

sondy miały właściwe wskazania

U mnie też nic się nie działo jak jechałem 250km do Rogala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego u mnie był check i za bogato? :mysli: korekty miałem ponad 20% na lambdzie[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 21:33_________________________________________________Maniusiek28 ,jak do swojego AVJ-ota wrzucił 320-to mu żarła jak wściekła,to nie wierzę,żeby przy jeszcze większych nic sie nie działo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tym "spalaniem w normie" na wtryskach 440 w seryjnym 1.8T to jakieś brednie. Oczywiście będzie palić jak smok bez mapping-u. Dlatego napisałem po co zawalać sadzą.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą lały jak u nastolatki okres :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt jeszcze Jedno bo trochę mi sie wszystko pokomplikowało :)

Mianowice .. Pacjet to audi 1,8T 150Km

Wsadzam turbo K04 i IC i pompę paliwa nowa na razie bez wtrysków standard 280cc .. czy mogę śmigać na tym co jest ... ?? czy jakieś problemy będą ??

Pytam bo mam "nówkę" silnik i muszę go dotrzeć aby wogule myśleć o hamowni wiec muszę zrobić na ty jakieś 500-1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 2-3 tysiace nie obciązaj zbyt mocno silnika

potem wymien olej na nowy, co wlałes ???

mam nadzieje ze nie jakis "kujawski" ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od docierania, porady dla ciebie:

Jest kilka szkół docierania silnika, ale jedna z najlepszych moim zdaniem szkół docierania silnika to kręcić go w zakresie obrotów 1k Rpm- 5k Rpm, ale nie obciążać silnika znacznie, tylko na lekkim gazie. Czyli coś jakby dziadek wsiadł za kółko, taki co nie jedzie a piłuje :naughty: Nie można zamulać podczas docierania i jeździć z bardzo małymi obrotami silnika non stop, bo to nie jest prawidłowe docieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jezdzic niewiele powyżej max momentu obrotowego i bedzie ok :wink4:

obecnie dokłądnosci pasowania współpracujących elementów są tak wysokie że nie ma potrzeby

wstepnego docierania silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 2-3 tysiace nie obciązaj zbyt mocno silnika

potem wymien olej na nowy, co wlałes ???

mam nadzieje ze nie jakis "kujawski" ?????

OLEJ TO TITAN MADE IN GERMANY :) A PO 500KM WLEWAM moblie :)

jutro albo dzisiaj wrzucę do działu Warsztat - Zrób to sam moje wypociny :) chociaż projekt jeszcze nie kompletny ale sadze ze warto pokazać 3 tyg męczarni :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od docierania, porady dla ciebie:

Jest kilka szkół docierania silnika, ale jedna z najlepszych moim zdaniem szkół docierania silnika to kręcić go w zakresie obrotów 1k Rpm- 5k Rpm, ale nie obciążać silnika znacznie, tylko na lekkim gazie. Czyli coś jakby dziadek wsiadł za kółko, taki co nie jedzie a piłuje :naughty: Nie można zamulać podczas docierania i jeździć z bardzo małymi obrotami silnika non stop, bo to nie jest prawidłowe docieranie.

Chyba jest to tu zawarte ale dodam dla jasnosci, wysoki bieg, male obroty...NIE POLECANE. No i nie docierac przez caly okres na jednym oleju. Wiem filtr niby jest ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zapoznałem się z tematem bo niedługo zaczynam poszukiwania B5 1,8T dla siebie :cool1: Chciałbym podnieść jego moc do ok. 190 km i stąd moje pytanie - sam program pozwoli mi dojść do takiej wartości czy bez K04 nie ma takiej opcji?

Chciałbym również zapytać się o kwestię LPG - czy instalacja wytrzyma taką moc? Nie będzie to męczarnia dla silnika? Trochę poczytałem forum i są ludzie co mają 1,8T po 200 km z LPG i sobie chwalą ale wolę się upewnić :good:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko było na forum wałkowane, trza tylko użyć szukajki, szukanie boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko było na forum wałkowane, trza tylko użyć szukajki, szukanie boli?

Nie boli ale szukam kogoś kto ma właśnie taki zestaw i da mi jednoznaczną odpowiedź :good:

Skoro już zaśmiecasz ten temat to Ci odpowiem że nie ma problemu z lpg w 1.8T po programie, kwestia dobrze dobranej instalacji i odpowiedniej regulacji. Poza tym na forum nie jeden ma taki zestaw i nie raz były takie jednoznaczne odpowiedzi udzielane :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze sprzęgłem po wirusie - seryjne wytrzymuje czy trzeba wymienić na wzmocnione? Poza tym to da radę osiągnąć samym programem moc rzędu 190 km?

owszem da rade, tylko po co tak męczyc turbo

zreszta wtryski tez beda miały cięzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze sprzęgłem po wirusie - seryjne wytrzymuje czy trzeba wymienić na wzmocnione? Poza tym to da radę osiągnąć samym programem moc rzędu 190 km?

owszem da rade, tylko po co tak męczyc turbo

zreszta wtryski tez beda miały cięzko

Rozumiem. Czyli tak realnie i bezpiecznie ile można wyciągnąć samym programem? 180 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...