Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] 18'' SLINE 235/40 czy 225/40 do TDIka


icecool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie... Felgi 18'' oryginalne S line. Do tej pory jezdzilem na 235/40/R18 ale mysle ze do mocy 1.9 TDI sa za szerokie. Mam dylemat, czy kupic na ten sezon 225/40 czy 235/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/40 na s-line i się zastanawiałem nad 235 bo przy 225 felga jest bardzo mało chroniona przez oponę.

A co do mocy to myślę że różnica jest ale chyba mikro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej będzie wyglądała 235 - miałem w ubiegłym roku na 19" 225/35 i co chwila mądrala się wypowiadał iż mam kapcia, wyglądało to fatalenie, przy 235 jest o niebo lepiej.

co do mocy to już nie odczujesz - moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja aktualnie latam na 225/40 18 na s linach et 30 i jest akurat na 235 już cieżej mieściłem sie w koleinach niby centymetr różnicy ale teraz jest lepiej auto mniej pływa jeśli chodzi o moc to nie bedzie wiekszej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na 16/55/205 i w koleinach mnie nosiło ostro teraz mam 17/45/235 i nie nosi juz tak ale mocy by sie przydalo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/40 na s-line i się zastanawiałem nad 235 bo przy 225 felga jest bardzo mało chroniona przez oponę.

A co do mocy to myślę że różnica jest ale chyba mikro

To akurat zależy od modelu opony. Miałem Dunlop SP Maxx, chroniła felgę 8" mniej niż Conti SC2, a teraz mam Vredestein'a Ultrac Sessanta i chroni jeszcze lepiej niż Conti.

Kolega kristof2009 ma również na 8" opony NEXEN N3000 i całe ranty ma na wierzchu, a opona naciągnięta, jakby 205 szerokości miała.

Na kołach miałem również 235/40 Michałki PS2 i wcale źle nie wyglądały. Gdyby nie obawa, że na dużej glebie będzie tarło przy kapciach 235, to wziął bym taki komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wypowiedzieć się w tym temacie warto na początek zapytać jakiej szerokości są felgi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Vredestein Ultrac Sessanta 225/40 na feldze 8":

zdjcie0216h.jpg

By koval81 at 2011-03-28[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 16:39_________________________________________________Jak widać, ładnie chroni rant, ale 235/40 jak na mój gust było by również jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 lepiej by chronilo, tutaj moim zdaniem przy kazdym najechaniu na kraweznik felga bedzie tarla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 lepiej by chronilo, tutaj moim zdaniem przy kazdym najechaniu na kraweznik felga bedzie tarla :)

Lepiej lepiej, to nawet nie podlega dyskusji, ale jak pisałem, Dunlop SP Spor Maxx osłania jeszcze mniej, a Conti pośrednio, między tymi dwoma. 235/40 Michelin PS2 miałem założone na takich samych kołach i było ok wizualnie, ale balonik jednak widocznie większy.

2 lata jeździłem na 225/40 i nigdy nie obtarłem - jedyny przypadek losowy, kiedy musiałem z premedytacją "orać" dwoma kołami po murku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj moim zdaniem przy kazdym najechaniu na kraweznik felga bedzie tarla :)

nie prawda.

jak dla mnie to 235/40 na 8J to za szeroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądają 245-40-18-8j w koleinach fakt prowadza ale 225 też nosi za to komfort lepszy a moc ja nie zauważam jakiejś tam większej różnicy

http://s4.postimage.org/1rli9o49w/Zdj_cie276.jpg

http://s4.postimage.org/1rkq5j7vo/Zdj_cie274.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz ten sam dylemat, jeździłem na 235/40 R18 na 8 calowej feldze i uważam, że to zbyt szeroki kapeć na tą felgę, pomijając kwestie noszenia na koleinach bo pewnie podobnie będzie na 225, ale mimo wszystko opona wygląda na balon i rozmiar 18" nieco się gubi na aucie...

Wiadomo, że felga będzie bardziej odsłonięta, ale bez przesady, da się jeździć, a wygląd dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy 225/40/18 to dużo niższa opona od 235/40/18 czy tylko jest węższa bo muszę kupić komplet i niewiem które teraz mam 235 ,boję się że na 225 będzie bardziej tłuc może ma ktoś fotkę żeby porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy 225/40/18 to dużo niższa opona od 235/40/18 czy tylko jest węższa bo muszę kupić komplet i niewiem które teraz mam 235 ,boję się że na 225 będzie bardziej tłuc może ma ktoś fotkę żeby porównać

Zerknij do mojego watku, przod mam 225/40/18 a tyl 235/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjcie0204.jpg

Po lewej 225/40 R18 - Po prawej 235/40 R18

Różnicę widać i w czasie jazdy i w wielkości koła - miałem zakładać u siebie, ale była obawa, że przytrze na winklu gdzieś na przodzie. Dwóch rozmiarów ze względów logicznych dawać nie chciałem - zamienić już nie można na 2 sezon osiami :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...