Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z bixeonami


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu mialem do sprzedania i sprzedalem bixenony do b6. Przetwornice valeo lad5gl , palniki ori osram z b7 d1s. Podpinalem przed wysylka wszystko aby sprawdzic i dzialalo. Klient po nie wiem tygodniu dzwoni ze nie swieca : ze jedna zapalila sie i zgasla druga wogole nie startuje. :wallbash: Lampy wrocily , sprawdzam i sa ubite przetwornice : nie odpalaja palnikow , palniki na moich przetwornicach dzialaja .

Teraz pytanie : skoro przetwornica jak powinna byc , palnik ori osram taki jak powinien byc to co do jasnej cholery ubilo dwie przetwornice jednoczesnie u goscia w aucie?

Chlopak chce zwrotu kasy a ja wyslalem dobre i czuje sie oszukany , nie wspomne ze bede mial z tego powodu straszne plecy bo sami wiecie ile kosztuja przetwornice :thumbdown:

Najgorsze ze chlopak z forum kupil :thumbdown: Dodatkowo jeden klosz dosc gleboko zarysowal :disgust:

Chlopak mial zwykle lampy halogenowe , moze to ma jakis zwiazek ? Nie wiem trzeba cos przestawic gdzies zanim sie podepnie ksneony :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coz mozna napisac :dontknow: skoro przetwornice byly OK i wszystko dzilalo :mysli:

Przetwornice na pewno wrocily twoje :cool1: bo naprawde dziwne to to jest i jeszcze ta lampa porysowana :thumbdown: tylko wspolczuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na pewno nie powinnien calej kasy z powrotem dostac, bo jednak lampe zarysowal. Kolejna sprawa to powinnienes wykluczyc ze przetwornice nie sa poprzekladane.

W sumie to rzeczy uzywane sprzedaje sie bez gwarancji i ryzyko defektu w przypadku zlego podlaczenia lezy po stronie kupujacego. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice wrocily te same : mam na zdjeciach ich numery. No wlasnie ja mu nie udowodnie ze dostal dobre ani on mi ze dostal zepsute. Ale szklo popierdzieli strasznie az paznokciem sie zawadza : dla mnie lampa zniszczona... Najlepsze ejst to ze nie chce sie dogadac ( naprawa/wymiana przetwornic ) tylko zwrot kasy :/

Ale to nie dzial specjalnie na takie rozmowy : jak myslicie co moglo spowodowac uwalenie przetwornic jednoczesnie ? Jak pisalem wczesniej przetwrnice ori valeo jak powinny byc , palnik ori osram z b7 ( wiec wykluczam ze sie pogryzlo po np kilku startach i zepsulo tym bardziej ze palniki sa dalej ok ) .

w przetwornicy slychac po podaniu napiecia dwa pykniecie ciche jakby probowala wystartowac. Sprawadzalem na innych palnikach tez i dalej nie startuje ani jedna ani druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice wrocily te same : mam na zdjeciach ich numery. No wlasnie ja mu nie udowodnie ze dostal dobre ani on mi ze dostal zepsute. Ale szklo popierdzieli strasznie az paznokciem sie zawadza : dla mnie lampa zniszczona... Najlepsze ejst to ze nie chce sie dogadac ( naprawa/wymiana przetwornic ) tylko zwrot kasy :/

Ale to nie dzial specjalnie na takie rozmowy : jak myslicie co moglo spowodowac uwalenie przetwornic jednoczesnie ? Jak pisalem wczesniej przetwrnice ori valeo jak powinny byc , palnik ori osram z b7 ( wiec wykluczam ze sie pogryzlo po np kilku startach i zepsulo tym bardziej ze palniki sa dalej ok ) .

w przetwornicy slychac po podaniu napiecia dwa pykniecie ciche jakby probowala wystartowac. Sprawadzalem na innych palnikach tez i dalej nie startuje ani jedna ani druga.

Postaraj sie ustalic co sie stalo z przetwornicami. Moze elektryk ustali co sie dokladnie stalo. Wtedy bedziesz musial oddac kase(pomniejszona o zniszczony klosz/lampe - swoja droga jak on to zrobił :mysli: ), lub przekazac mu ze sam je uszkodzil i nici z kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia co. Wiem ze nie startuja a dzialaly :( Tego mu nie mam jak udowodnic ze wyslalem dobre a odeslal zepsute ale klosz akurat udowodnie bo mam dokladne foty przed wysylką.

Przetwornice najtaniej chyba naprawic :mysli: bo inne uzywki to 200 zl sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ma zakodowane lampy :mysli: moze na Skandynawie i przetwornice podczas palenia dostaly po d***ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu żle polaryzacje podłączył do przetwornic. daj uwalona przetwornice dobremu elektrykowi to napewno dojdzie co je zabiło, i naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...