Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rowerek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zbliża się wiosna więc pora pomyśleć o jakimś rowerku. Jako kompletny laik w tym temacie prosił bym o pomoc w doborze czegoś odpowiedniego mam około 1,5k złotówek. wolał bym rowerek nowy ale używanym nie mówię od razu nie. Czekam na jakieś propozycje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zbliża się wiosna więc pora pomyśleć o jakimś rowerku. Jako kompletny laik w tym temacie prosił bym o pomoc w doborze czegoś odpowiedniego mam około 1,5k złotówek. wolał bym rowerek nowy ale używanym nie mówię od razu nie. Czekam na jakieś propozycje:)

Kolego sprecyzuj sie czego poszukujesz??? Co to ma być za rower bo mozesz kupic coś szosowego, lub zwyklego MTB, lub MTB Full Suspension mysle że te 3 rodzaje ci wystarczą bo oczywiscie jest tego wiecej ale w tej kasie to i tak raczej kupisz zwykłą szosówke lub zwyklego prostego tzw. górala czyli MTB.

Polecam lekture www.bikeboard.pl

Polecam także zakup katalogu rowerowego 2010 ( taka zielona okładka). Katalog ten kosztuje ponizej 20 zł a jest mase w nim przydatnych informacji i rowerów z cenami i charakterystyka techniczna oraz zastosowaniem.

Tutaj masz linka do katalogu za jedyne 10 zł

http://bikeboard.pl/index.php?d=polecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zwykłego MTB bez bajerów typu tarcze (na hydrauliki za mało $$ a zwykłe to podobno szajs) rower ma służyć do zwykłego przemieszczania, bez skoczni innych takich trochę asfalt trochę teren.

To szukaj zwykłego Kellysa, Cubea, lub Gianta... jak znajde chwile to Ci poszukam w katalogu czegoś fajnego w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Unibike'a :wink4: kolega siedzi w interesie rowerowym i bardzo je chwali chociaż sam nimi nie handluje, bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a modele z zeszłego roku bez bajerów na pewno kupisz w kwocie jaką dysponujesz :good:

Gianta z zeszłego sezonu też na bank jakiegoś dorwiesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie w miare dobrego w cenie c.a. 3000..chodzi żeby się wygodnie siedziało..bardziej asfalt ale czasami może jakiś las więc coś wytrzymałego..mam wzrost 188 i ważę ze 100kg..może być używka w b.dobrym stanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Meride Matts 40 a jak możesz dołoży 500 zł to bierz tego...

http://www.bike-center.pl/index.php?p4495,cube-analog-black-n-white-2011[br]Dopisany: 15 Marzec 2011, 02:54_________________________________________________

a co polecacie w miare dobrego w cenie c.a. 3000..chodzi żeby się wygodnie siedziało..bardziej asfalt ale czasami może jakiś las więc coś wytrzymałego..mam wzrost 188 i ważę ze 100kg..może być używka w b.dobrym stanie..

Ojjjj Panie w tej cenie to jest tego w cholere... naprawde polecam zakup Katalogu Rowerowego 2010 i coś wybierzesz na 100%

Wybór w rowerach jest ogromny więc ciężko tak od razu powiedzie który najlepszy... no i też kwestia gustu wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rok temu kupiliśmy dwa takie same rowerki.

Dobrze się sprawują... jak to w mieście i okolicznych parkach...

http://www.ssc.pl/trek2008/3900Disc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie w miare dobrego w cenie c.a. 3000..chodzi żeby się wygodnie siedziało..bardziej asfalt ale czasami może jakiś las więc coś wytrzymałego..mam wzrost 188 i ważę ze 100kg..może być używka w b.dobrym stanie..

http://allegro.pl/rower-cube-attention-white-2011-r-18-w-wa-i1492988138.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie temat dla mnie :naughty:

szczerze to ten rowerek wyżej to strasznie cieniutki (słaby osprzęt). Sam sobie poskładałem MTB i trochę się orientuję :cool1:

Przy zakupie sprzętu odpowiedzcie sobie na pytania:

-ile tym rowerem km rocznie zrobię

-jakie trasy (asfalty/szutry/las) i jak długie te trasy mają być

- no i wreszcie ile chcę wydać

Rowery jakie są można zerknąć na allegro ale ktoś kto jeździ okazyjnie i nie robi tras dłuższych niż 70km moim zdaniem nie powinien brać pod uwagę szosówki.

Treking jest uniwersalny bo i wąskie opony spisują się nieźle na asfalcie (kola 28cali są dosyć szybkie) i po leśnych duktach dają rady. Pozycja za kierownicą zależy jak kto sobie ustawi ale wygodniej niż na góralu, bo siodło szersze i amorek jest pod nim :wink4:

MTB wiadomo, raczej opona szersza więc wolniejsza na asfalcie i "bardziej ciągnie". Jak ktoś lubi i ma gdzie poszaleć to polecam :rolleyes:

Ważne żeby przed kupnem się przejechać i niech sprzedawca ustawi kiere i siodełko jak trzeba.

Dobre firmy zostały już wymienione wyżej. Osobiście polecam też Krossa. Podzespoły są wszędzie takie same, wszyscy pakują shimano.

tak na koniec mała pomoc :cool1:

http://www.rower.com/archiwum.php?art=2831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Pany to ja jako stary wyjadacz chleba powiem Wam że w tej klasie co szukacie to wszyscy producenci maja zbliżpne rowery. Co do tego że wszyscy pakują shimano to po pierwsze jest wiele grup shimano jak np od najsłabszej do najlepsze altus, acera, alivio, deore, deore lx, dore xt, xtr itd.... jeszcze inne dla rowerów szosowych, po drugie wiele producentów korzysta z osprzętu równie dobrych marek np. Sram. Ciężko jednoznacznie powiedzieć kto co ma kupić, z tym jest troche jak z samochodem, każdy rower ma mocne i słabe strony i najlepiej chyba się udać do sklepu rowerowego żeby sprzedawca doradził indywidualnie. Jako wskazówka moge dodać żebyście dobrali odpowiedni rozmiar ramy bo za mala jak i za duza to później męczarnia, i zwracajcie uwagę na wagę- naprawdę lżejszy rower to dużo wieksza przyjemność z jazdy. Jakby ktoś miał jakieś pytania to walić na priv. W swojej karierze miałem kilk rowerów za ponad 10 koła począwszy od bmx przez dual, downhill, freeride kończąc na kolarkach więc chętnie podpowiem coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc polecam tabelki rozmiarów ram :) za tą cenę spokojnie można już liczyć przynajmniej na grupę DEORE. :good: i serio zwróćcie uwagę jakie opony chcą Wam z rowerem sprzedać, zawsze można poprosić o wymianę bo po co do jazdy miejskiej opony typowo do cross-country?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc polecam tabelki rozmiarów ram :) za tą cenę spokojnie można już liczyć przynajmniej na grupę DEORE. :good: i serio zwróćcie uwagę jakie opony chcą Wam z rowerem sprzedać, zawsze można poprosić o wymianę bo po co do jazdy miejskiej opony typowo do cross-country?

Opony pierwszorzędna sprawa jak w samochodzie. Często widzimy monocyklistów z oponami jak od malucha.... Widać że ludzie nie patrza (nie mówię tu o forumowiczach oczywiście, broń boże) na to jak będą używać roweru tylko w którym markecie taniej. A potem narzekają że ciężko się jeździ... Nic dziwnego, skoro, nawet najlżejszy rower z oponami pasującymi szerokością do traktora stawiają taki opór że jechać się nie da. I ludzie się dziwią, że taki rower za tyle a tak tragicznie się na nim jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi oponami to jeszcze zalezy do czego ten rower ma służyć, bo jak typowy miejski to po co w ogóle kupować górski, do tego bardziej nada sie trekingowy na 28" :good: a znowu takim trekingowym na wąskiej oponce wjechać do lasu to udręka, piaszczysta droga i po jeżdzie :thumbdown: wiec mysle ze taka oponka 1,95-2,00 była by najbardziej odpowiednia do jazdy uniwersalnej, zreszta kupujac opony warto zwrócić uwage na wage, bo mało jest naprawde lekkich opon za dobre pieniądze

Kiedys miałem oponke maxxis wormdrive, na ulice jedna z lepszych do górskiego, ale podatna była na przebicia :gwizdanie: obecnie Maxxis hollyrooler 2,4 :kox: na miasto idealna z tym ze rower do streetu :decayed: w normalnym bym nie ząłozył takiego kapcia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pany teraz moja kolej

kasa na wydanie to 3000zł

ma byc MTB i najlepiej KTM bo firma wymiata :decayed:

bez zbędnych wodotrysków i masaży jąder podczas jazdy :kox:

przód amor i wmiare dobre przezutki

co polecacie??

wzrost 173cm

waga 80kg

głównie miasto krawężniki i wypady w teren lasy/korzenie tak żebym się nie zabił przy pierwszym wypadzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jaki super temat :decayed: , dobra ja poproszę propozycje do 1500zł , MTB firma obojętna , trasy głównie miasto i czasem hardkorowy las , warunki jak Criss. Ma być kosior żeby licealistki na osiedlu sikały z zazdrości :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...