Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Bierze olej


kondri

Rekomendowane odpowiedzi

Po sprowadzeniu samochodu miał wlany 0W40, przy wymianie wlali 5W30 ostatnio zauważyłem dość duży spadek oleju. Na 500 km muszę dolewać 250-350ml. Nigdzie nie widzę wycieku. Kilka osób doradza mi przejście na półsyntetyk 10W40. Obecny przebieg 178 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odme, czy nie leje w dolot za bardzo, zobacz czy nie ma wycieków z silnika. Jeśli nie, to zmien uszczelniacze zaworowe. Przy LPG musisz liczyć się ze zwiększonym zuzyciem oleju - gaz jest suchy, no ale nie az tak..

Co do oleju, zmien na mobil super S / mobil 2000. Jest zgodny z normami zalecanymi przez AUDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest mniej więcej norma pobierania oleju przy gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest mniej więcej norma pobierania oleju przy gazie.

Nie ma wcale. Nie słuchaj głupot :wallbash: :wallbash: :wallbash:

W przypadku gazu nie występuje efekt przeciekania niespalonej benzyny do oleju i olej jest czyty jak łza a nie czarnawy jak na Pb.

Kolego przy następnej wymienie zastosuj olej pełen syntetyk taki jak miałes i zobacz jaki będzie efekt. Czasem silniki róznie reaguja na zmiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest mniej więcej norma pobierania oleju przy gazie.

Witam

W książce piszą że zużycie nie powinno przekraczać 1dm3 na 1000 km :gwizdanie:

Przy zwiększonym zużyciu powinien kopcić z wydechu?

Zmierz ciśnienie w cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia marki oleju. Ja mam 1.8 na gazie i mam wlany jakiś Mobil 10W40 i mi też zaczął brać olej. Znajomy ma ten sam problem na mobilu. A castrola magnateca sobie koledzy chwalą. Zbliża się wymiana i też zaleję Magnateca i zobaczę czy jest różnica. Wycieków nie mam a przebieg 158 tys oryginalny, a oleju ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem po zmianie oleju na 10w40 mobil1 zaczął brać tyle samo oleju.wymieniłem odme ale nadal nic.Żeby tyle brał a nie widać wycieku i nie kopci!!!!jeżeli dojdziesz do tego co było powodem to proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprowadzeniu samochodu miał wlany 0W40, przy wymianie wlali 5W30 ostatnio zauważyłem dość duży spadek oleju. Na 500 km muszę dolewać 250-350ml. Nigdzie nie widzę wycieku. Kilka osób doradza mi przejście na półsyntetyk 10W40. Obecny przebieg 178 tys.

Producent zaleca 5W40 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię na 10W40 bo już zakupiłem. A jeszcze zastanawiam się nad tym czy zmiana z 0w40 na 5W30 mogła spowodować to że zaczął brać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlane było 3,5 litra przy zmianie i po przejechaniu ponad 5000 km prawie juz nie ma nic. autko na gaz, czy to jest normalne pobieranie oleju?Olej Mobil półsyntetyk ale dokładnie nie wiem jaki

to lepiej szybko dolej bo zatrzesz i 10k nie twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlane było 3,5 litra przy zmianie i po przejechaniu ponad 5000 km prawie juz nie ma nic. autko na gaz, czy to jest normalne pobieranie oleju?Olej Mobil półsyntetyk ale dokładnie nie wiem jaki

Czyli łyknął Ci jakieś 1,5 litr olweju jak na bagnecie nie pokazuje to jakies 300ml na 1000 to jeszcze nie ma takiej tragedii nie powinien zostawic niebieskiej chmury ewentualnie podczas odpalania.

Trzeba by zmierzyć ciśnienie spręzania i zobaczyc w jakim stanie uszczelniacze popychaczy.

Mi na 13kkm łyka jakies 300-400 ml 0w/40 mobila lub 5w/40 motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na półsyntetyk pomogło. Zrobiłem 1500km i jak na razie nie bierze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam taki problem ze zrobilem 8 tysiecy km i wlalem juz 3 l oleju castrol magnatec 10w40 . nie wiem czy sie cieszyc czy plakac :/ narazie sie pytam

jedni mi mowia ze silnik do remontu wiec wole zapytac tutaj czekam na szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...