Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie przednich bocznych szyb


qrczak91

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: :hi:

Jak wygląda prawnie przyciemnianie przednich bocznych szyb (kierowca+pasażer)? Jest to dozwolone w ogóle?! Czy jest jakieś ograniczenie % (tak kiedyś słyszałem - chyba 30%). Myślę o ściemie ale nie wiem, czy w ogóle można. Nie chce się pchać na przypał... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi:

Jak wygląda prawnie przyciemnianie przednich bocznych szyb (kierowca+pasażer)? Jest to dozwolone w ogóle?! Czy jest jakieś ograniczenie % (tak kiedyś słyszałem - chyba 30%). Myślę o ściemie ale nie wiem, czy w ogóle można. Nie chce się pchać na przypał... :mysli:

Zgodnie z przepisami, szyba czołowa musi mieć przepuszczalność światła na poziomie 75%, przednie boczne - 70%.

Czyli możesz przyciemnić maksymalnie przednią 25% i przednie boczne 30%, ale z tego, co mi wiadomo, to A4 ma już fabrycznie ściemnione szyby własnie o te 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sie podepne, powie mi ktoś czy A4 ma standardowo takie niebieskawe szyby? U siebie takie mam, nie jest to czysto przeźroczyste szkło tylko takie własnie niebieskie.. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. :hi:

Widziałem w programie" UWAGA PIRAT jak panowie z drogówki zatrzymali kolesie z przyciemnionymi bocznymi szybami...

Więc sprawdzili mu przepustowość światła i miał coś 35%

a powinno być 75% przepustowości ,byłby zabrany dowodzik ale koleś przy Panach policjantach stargał folię ze szyb i uratował dowodzik....

Chodzi tu o szyby boczne w przodzie (kierowcy i pasażera w drzwiach..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku który podałem wyżej jest wszystko opisane... wystarczy poczytać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposob -kupujesz dwie szyby chocy porysowane.

Jak zabiora dowod zakladasz stare porysowane a te z folia odkladasz na bok.Po przegladzie zakladasz szyby z folia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. :hi:

Widziałem w programie" UWAGA PIRAT jak panowie z drogówki zatrzymali kolesie z przyciemnionymi bocznymi szybami...

Więc sprawdzili mu przepustowość światła i miał coś 35%

a powinno być 75% przepustowości ,byłby zabrany dowodzik ale koleś przy Panach policjantach stargał folię ze szyb i uratował dowodzik....

Chodzi tu o szyby boczne w przodzie (kierowcy i pasażera w drzwiach..)

kolego kiedy to ogladales bo 2tyg temu taka sytuacja mi sie we Wroclawiu przydazyla, a z checia bym obejrzal jak wyglada moja A4 w tv :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kiedy to ogladales bo 2tyg temu taka sytuacja mi sie we Wroclawiu przydazyla, a z checia bym obejrzal jak wyglada moja A4 w tv naughty

Witaj .. :hi:Ja to oglądałem nie tak dawno ....program już był w nowej edycji..ale nie myło to :a4fan: ..tak ze wszystko raczej przed Tobą i nami.... : :> Takie filmiki to puszczają ponoć około trzy miesięcznym opóźnieniem... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taką sytuację ( zatrzymała mnie policja i powiedzieli, albo zdrapuję folię, albo dowodzik :wallbash: ) Zdzierałem w domu, ale jes to czasohłonne :thumbdown:. Teraz już nie przyciemniam przednich bocznych i jeżdżę spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest ale w wielu sytuacjach zalezy to o okolicznosci ;)

przez 2 lata jezdzilem z ciemnymi szybkami (wszystkie oprocz czolowej :>) i nigdy nie zdarzylo mi sie aby miec z tym problem...

baaa bylem w niemczech z 4-5 razy z tymi szybkami i na nartkach we wloszech 2 razy :) wiec dla mnei nie ma problemu :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 1,5 roku przyciemnione... jezdziłem po polsce a dziady pod domem mnie zlapały.

jest to niedozwolone... jakakolwiek folia, bo seria ma niedużo mniej niz 30%

wszystko zalezne od ,,Pana'' czy sie doczepi czy nie :good:

a przeglad to wiadomo... jak to w polsce z tym bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jest na to sposob a mianowicie na przeglad mialem takie zdarzenie ze sie doczepili ale nie zabrali dowodu a gdy pojechalem podbic przeglad bo mi wyszedl to opuscilem przednie szyby na maxa i gosc nie zatrybil ze mam przyciemnione moze to nie wyjscie ale zawsze 50%na50% ze podbije dowod bynajmniej mi sie udalo a gosc dosc upirdliwy ale przynajmniej wiesz co ma byc ewentualnie wymienione pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 1,5 roku przyciemnione... jezdziłem po polsce a dziady pod domem mnie zlapały.

jest to niedozwolone... jakakolwiek folia, bo seria ma niedużo mniej niz 30%

wszystko zalezne od ,,Pana'' czy sie doczepi czy nie :good:

a przeglad to wiadomo... jak to w polsce z tym bywa

dokładnie, ori przednie szyby w drzwiach mają 28% przyciemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...