Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak sprawdzić poduszki skrzyni i silnika??


dreamburn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak sprawdzić poduszki skrzyni biegów i silnika , bo być może buczenie , które mam w samochodzie robi walnięta poduszka, dodam ze to z prawej strony, da sie to jakoś sprawdzić, czy jest któraś walnięta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mi tez buczalo, i tez sie wzialem za wymiane poduszek a niepotrzebnie bo buczal tlumik.

po prostu otwory w gumach tlumika sie wyrobily i caly tlumik przez to wpadal w rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki jak chcesz sprawdzić to zrób tak:zaciąg ręczny włącz jedynkę i puszczaj sprzęgło tak jak byś chciał ruszyć gwałtownie a druga osoba patrzy na silnik ja jak miałem wyrwane poduszki to mi się silnik dźwigał 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie baw się w podróby bo będziesz zmieniał kilka razy szukaj lemfordera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie a raczej rozwinę temat;

poduchy pod silnikiem są olejowe. Minanowicie w moim audiku jedna z nich od spodu jest mocno ufajdana czarną mazią czyli pewnie tym olejem (druga tylko trochę). Czy taki wyciek kwalifikuje poduszkę do wymiany? :mysli:

Objawy w aucie są takie, że na biegu jałowym raz na jakiś czas zaczyna telepać autem - i silnikiem i wydechem. Czuć to na kierownicy i lewarku. Wymieniłem już wszystkie gumowe wieszaki na wydechu, chciałem wymieniać plecionkę ale mój mechanik po jej oględzinach mi odradził więc nadeszła pora obwinić za to poduchę ... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie a raczej rozwinę temat;

poduchy pod silnikiem są olejowe. Minanowicie w moim audiku jedna z nich od spodu jest mocno ufajdana czarną mazią czyli pewnie tym olejem (druga tylko trochę). Czy taki wyciek kwalifikuje poduszkę do wymiany? :mysli:

Objawy w aucie są takie, że na biegu jałowym raz na jakiś czas zaczyna telepać autem - i silnikiem i wydechem. Czuć to na kierownicy i lewarku. Wymieniłem już wszystkie gumowe wieszaki na wydechu, chciałem wymieniać plecionkę ale mój mechanik po jej oględzinach mi odradził więc nadeszła pora obwinić za to poduchę ... :gwizdanie:

Uszkodzona plecionka to efekt niesprawnych poduszek i nie wykluczone, ze po ich wymianie będziesz musiał również wymienić plecionkę, która zewnętrznie może wyglądać OK. Ponadto złącze można uszkodzić w przypadku gdy zawadzi się układem wydechowym wówczas wymienia się samą plecionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dwumasem u Ciebie? Pytam, bo miałem to samo b5 i jak schodziły obroty, na jałowym to myslalem ze mi bude rozwali, drązek zmiany biegów szalał, że hej. Najpierw wymiana wszystkich gum trzymających tlumik, poduchy i niby troche pomoglo ale nie do konca, bo za chwile to samo. Na koncu okazalo sie, ze to dwumas tak szalał i przechodziły te wszystkie drgania na bude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dwumasem u Ciebie?

Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ?? :mysli:

Jedną poduche napewno wymienię bo ufajdana jest olejem, nawet jak jeszcze trzyma to już nie na długo :thumbdown:

Zobaczymy jak się dalej będzie sprawował :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem też z buczeniem, a mianowicie, buczy jak schodzi z obrotów tak między 2800-2000 obr/min, tłumik ruszałem i nie czuć luzów

ma ktoś jakieś pomysły na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dwumasem u Ciebie?

Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ?? :mysli:

Jak ruszałem to na półsprzęgle strasznie szarpać zaczynał, a jak jechałem i np dotykałem lekko sprzegla nogą to taką pulsacje czulem w pedale. Dziwne objawy ale takie były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dwumasem u Ciebie?

Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ?? :mysli:

Jedną poduche napewno wymienię bo ufajdana jest olejem, nawet jak jeszcze trzyma to już nie na długo :thumbdown:

Zobaczymy jak się dalej będzie sprawował :przebiegly:

Problem z drganiami jest powiązany kompleksowo z trzema elementami kołem dwumasowym, zawieszeniem i plecionką. Elementy te zużywają się równomiernie i np jeżeli dwumas wykazuje drgania to drgania w pierwszym etapie pochłaniają poduszki, które również z czasem przestają to robić i uszkodzeniu ulega złącze dlatego wymiana pojedynczych elementów często nic nie daje ponieważ świeżo wymienione części szybko się zużywają. Osobiście zaczynałem ten problem eliminować od plecionki, następnie wymiana kompletu sprzęgła i całe zawieszenie silnika. Było to błędem ponieważ po jej wymianie po upływie kilku miesięcy zauważyłem, że problem zaczyna powracać i świeżo wymieniona plecionka dostała wycisk zanim wymieniłem poduszki które zewnętrznie wyglądały OK.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dwumasem u Ciebie?

Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ?? :mysli:

Jak ruszałem to na półsprzęgle strasznie szarpać zaczynał, a jak jechałem i np dotykałem lekko sprzegla nogą to taką pulsacje czulem w pedale. Dziwne objawy ale takie były...

No to u mojej audicy nie ma takich objawów, jedynie co to raz na jakiś czas na biegu jałowym wydech zaczyna drżeć (ostatnio jakoś rzadziej), jak z tyłu przycisnę nogą rurę przy zderzaku i puszczę to przestaje, jak kopnę to znowu zaczyna ... i takie klocki :mysli:

Jak z dwumasem u Ciebie?

Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ?? :mysli:

Jedną poduche napewno wymienię bo ufajdana jest olejem, nawet jak jeszcze trzyma to już nie na długo :thumbdown:

Zobaczymy jak się dalej będzie sprawował :przebiegly:

Problem z drganiami jest powiązany kompleksowo z trzema elementami kołem dwumasowym, zawieszeniem i plecionką. Elementy te zużywają się równomiernie i np jeżeli dwumas wykazuje drgania to drgania w pierwszym etapie pochłaniają poduszki, które również z czasem przestają to robić i uszkodzeniu ulega złącze dlatego wymiana pojedynczych elementów często nic nie daje ponieważ świeżo wymienione części szybko się zużywają. Osobiście zaczynałem ten problem eliminować od plecionki, następnie wymiana kompletu sprzęgła i całe zawieszenie silnika. Było to błędem ponieważ po jej wymianie po upływie kilku miesięcy zauważyłem, że problem zaczyna powracać i świeżo wymieniona plecionka dostała wycisk zanim wymieniłem poduszki które zewnętrznie wyglądały OK.

a suma sumarum co było powodem ? dwumas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka silnika prawa Nr 8D0199382L 200ZL LEMFORDER

poduszka silnika lewa Nr 8D0199379J 180ZŁ LEMFORDER

poduszka silnika przednia Nr 8d0199339F 18ZŁ LEMFORDER

poduszka skrzyni begów prawa Nr 8d0399151J 87ZŁ LEMFORDER

poduszka skrzyni biegów lewa Nr 8D0399151H 100ZŁ LEMFORDER

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzane sa te ceny za niby LEMFORDERa......

Jak i tak nie jest to orginał....

Ja u siebie wymienilem jedna poduszke pod silnikiem, ale za dosłownie 4 dni poleciała druga pod silnikiem i jesczze doszła pod skrzynią...

Ma sie to szczescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u kolegi TOM77'a za prawą przednią pod silnik FEBI'ego dałem 190plnów. Owszem nie są to oryginały ale najbliższe oryginałom a oryginał zapewne grubo powyżej 200 plnów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam maly problem,

jadąc ze stałą prędkością czuć czasem takie lekkie drgania przenoszące się na karoserie, a podczas przyspieszania tego efektu nie ma. :kwasny:

Czy według was poduszki mówią papa? :mysli:

Sprzęglo wymieniałem 30tyś km temu i dwumas był w dobrym stanie, dlatego go raczej wykluczam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...