Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Antyvirus nie pozwala z-vagować auta.


marcin j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mój antyvirus Zone Alarm security wyłącza mi vaga 311-2. Uruchamiam Vag, klikam na autoscan i vag się wyłącza. Wcześniej tak się nie działo. Miał ktoś podobny problem.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mój antyvirus Zone Alarm security wyłącza mi vaga 311-2. Wcześniej tak się nie działo. Miał ktoś podobny problem.????

Może przestawiło się coś w programie. Zobacz czy czasem nie zaczął blokować VAGa.

Jakieś reguły blokowania, firewall czy coś w tym stylu.

Z programami antywirusowymi to jest różnie i czasami potrafią zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to denerwuje mnie ten Zone alarm security, chyba go wyrzuce i zapodam cos innego , w sytemie próbowalem zmieniać ustawienia i nic. Jak cos próbuje robić , wyskakuje ikona antywirusu z jakims napisem, nie zdążylem go dokładnie przeczytać i koniec zabawy. Może ma ktoś zone i wie co zmienić w ustawieniach. Będe jeszcze sam próbowal i dam znać jak poszło.

Może przestawiło się coś w programie

Zapewne , tylko w tym zagadka co, bo nie moge dojść do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak:

1. Format

2. Instalacja Windy,

3. Instalacja NOD32,

4. Instalacja Ad-Aware,

5. Instalacja Kerio Personal Firewall lub innego dobrego firewalla,

6. Zabezpiecz swoje konto hasłem,

7. Utwórz konto gościa.

Ty logujesz się na Admina (swoje konto) a reszta na Gościa. Powinno być ok :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wyjście: wykiluj antivirusa podczas vagovania (w procesach - ubij gada :bicz:)

Drugie: faktycnie sprawdź w panelu sterowania->windows firewall-> wyjątki i tam sobie odhacz swój programik :)

1. Wylączenie antyvira nie pomaga, chyba , że sie jakoś do konca on nie wyłącza. :kwasny:

2. Robiłem , nie pomaga. :kwasny:

Grzebałem troche w ustawieniach antyvira i chyba mam rozwiązanie , ale jutro próba w aucie, jeżeli się nie uda , to próbuje opcji kolegi Hacka.

BTW , dzieki za odzew. Jutro dam znać , co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to skąd wiesz napewno ze to antywir ci wyłącza tego VAG-a???

Moze masz jakiegoś viruska albo sam VAG jest zainfekowany a moze w Windzie masz jakieś błędy.

Jak wczesniej działał to sproboj przywrocic system do poprzedniego stanu za pomocą narzędzia przywracania systemu.

W najgorszym wypadku odinstaluj antywira.

I zainstaluj VAG-a od nowa w innej lokalizacji najlepiej, i przejedź rejestr jakimś skanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie włączyć msconfig (Start -> Uruchom -> msconfig) i wyłączyć procesy, które zajmują Ci niepotrzebnie pamięć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie włączyć msconfig (Start -> Uruchom -> msconfig) i wyłączyć procesy, które zajmują Ci niepotrzebnie pamięć...

O wlaśnie :hi:, nie moglem sobie przypomnieć co w pisać w start==> uruchom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie problem antywirusa. program antywirusowy albo wyrzuca plik do kwarantanny albo go usuwa.

jeżeli juz to kwestia firewalla. jezeli masz zone alarm to musialbys wejsc w jego ustawienia. mozna natomiast wylaczyc jego prace, wtedy nie powinien blokowac. niektore "vagi z netu" sa zawiruszone. najlepiej sciagac bezp ze strony rosstecha.

poza tym z ta funkcja autoscan vag-a to jest tak ze gdy napotyka na modul z ktorym nie moze sie polaczyc, czasami sie zwyczajnie wiesza i wylacza. lepszym pomyslem jest logowanie sie do poszczegolnych sterownikow samochodu przez select control module. i dalej wybor odpowiedniego modułu

najczesciej podobne zachowanie pojawia sie gdy jest zle ustawione latency i szybkosc portu com obslugujacego vag-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie problem antywirusa. program antywirusowy albo wyrzuca plik do kwarantanny albo go usuwa.

jeżeli juz to kwestia firewalla. jezeli masz zone alarm to musialbys wejsc w jego ustawienia. mozna natomiast wylaczyc jego prace, wtedy nie powinien blokowac. niektore "vagi z netu" sa zawiruszone. najlepiej sciagac bezp ze strony rosstecha.

poza tym z ta funkcja autoscan vag-a to jest tak ze gdy napotyka na modul z ktorym nie moze sie polaczyc, czasami sie zwyczajnie wiesza i wylacza. lepszym pomyslem jest logowanie sie do poszczegolnych sterownikow samochodu przez select control module. i dalej wybor odpowiedniego modułu

najczesciej podobne zachowanie pojawia sie gdy jest zle ustawione latency i szybkosc portu com obslugujacego vag-a.

Vaga mam kilka miesięcy, program dostałem wraz z interfejsem,więc problem "zawirusowanego vaga z netu" odpada,Szybkość portu nie zmieniałem, po za tym cały czas było ok.

Jutro będe próbował powyższych wskazówek. [br]Dopisany: 17 Grudzień 2007, 22:58 _________________________________________________

Możesz ewentualnie włączyć msconfig (Start -> Uruchom -> msconfig) i wyłączyć procesy, które zajmują Ci niepotrzebnie pamięć...

To też nie pomaga, przed formatem, spróbuje odinstalować jeszcze vag-a i zainstalować go jeszcze raz, zobaczymy co z tego wyjdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaga mam kilka miesięcy, program dostałem wraz z interfejsem,więc problem "zawirusowanego vaga z netu" odpada,Szybkość portu nie zmieniałem, po za tym cały czas było ok.

to skąd wiesz co dostałeś.... Już szybciej bym zaufał chyba "czemuś z netu" :)

masz pw, odbierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...