Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie do właścicieli A4 ADR


CUB@

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio troszkę polatałem po trasie zostałem zaskoczony negatywnie w kabinie jest dość głośno, przy prędkości 120km/h na V biegu obrotomierz wskazuje 3500 obr/min z moich obserwacji to raczej za wysokie obr.,podejrzewam że skrzynia biegów może być z innego silnika.

Prosił bym o sprawdzenie jak jest w waszych ADR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak już jest ze przy 120 km\h trzeba podnieść głos do rozmowy , to nie jest A8 wiec moim zdaniem to normalne ... co do prędkości i obrotów był temat ... ja nie pamiętam jak przy 3500 obr jest ale ja przy 4000 orb\min mam 140 km\h , wiec wydaje mi się ze nikt nie grzebał przy twojej skrzyni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak już jest ze przy 120 km\h trzeba podnieść głos do rozmowy , to nie jest A8 wiec moim zdaniem to normalne ... co do prędkości i obrotów był temat ... ja nie pamiętam jak przy 3500 obr jest ale ja przy 4000 orb\min mam 140 km\h , wiec wydaje mi się ze nikt nie grzebał przy twojej skrzyni :D

no tak przesiadłem się z 100 c4 i czuję się jak w golfie II z IV biegową skrzynią :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przesiadłem z dieseli w zasadzie i tutaj też się czuję, jakby brakowało jeszcze jednego biegu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawidłowa skrzynie u mnie jest podobnie jazda po autostradzie predkosciami 140-150 jest troche męczaca faktycznie brakuje 6 biegu i byłoby cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzuciłem wstępnie temat jaka skrzynka najlepiej załatwi sprawę w dziale napęd - będe kombinował wymianę strasznie jest to denerwujące..

Dzięki za wypowiedzi teraz jestem pewien że skrzynka jest org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem kiedys o to ale nic z tym nie zrobisz :/ jak zalozysz dluzsza skrzynie to sie auto nie bedzie zbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra nie warta świeczki. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEE... To ja myślałem ze to coś z moim ADR jest nie tak, bo jest głośno przy większych prędkościach. A tu niespodzianka i nie tylko o mnie jest ten problem.... Pewnie to choroba ADR-ów :gwizdanie: A co do skrzyni to właśnie by się przydał jeszcze jeden bieg :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić auto z bardziej "wyciągniętymi" przełożeniami jak nie pasują obroty ... nie rozumiem po co kupować samochód skoro nie ma się komfortu z jazdy tym autem :) Wymienić skrzynie ... silnik od razu wymień he sory jak to brzmi cynicznie ale :wallbash:

To są silniki stosunkowo wysokoobrotowe i musi być głośno niestety. Przejedź się Hondą 1.6 czy 1.5 tam dopiero przydałby się 6 a nawet 7 bieg :) czerwone pole ponad 7 tyś obrotów - koleś mnie przewiózł Integrą na obrotach ponad 9 tysięcy to czułem się jakbym motorem jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrzyni to właśnie by się przydał jeszcze jeden bieg :gwizdanie:

Sęk w tym, że pudło by nie chciało na tym jeszcze jednym biegu jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić auto z bardziej "wyciągniętymi" przełożeniami jak nie pasują obroty ... nie rozumiem po co kupować samochód skoro nie ma się komfortu z jazdy tym autem :) Wymienić skrzynie ... silnik od razu wymień he sory jak to brzmi cynicznie ale :wallbash:

To są silniki stosunkowo wysokoobrotowe i musi być głośno niestety. Przejedź się Hondą 1.6 czy 1.5 tam dopiero przydałby się 6 a nawet 7 bieg :) czerwone pole ponad 7 tyś obrotów - koleś mnie przewiózł Integrą na obrotach ponad 9 tysięcy to czułem się jakbym motorem jechał.

nie pytam czy ktoś coś rozumi czy nie - dziwne by było gdyby wszyscy wszystko rozumieli :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić auto z bardziej "wyciągniętymi" przełożeniami jak nie pasują obroty ... nie rozumiem po co kupować samochód skoro nie ma się komfortu z jazdy tym autem :) Wymienić skrzynie ... silnik od razu wymień he sory jak to brzmi cynicznie ale :wallbash:

To są silniki stosunkowo wysokoobrotowe i musi być głośno niestety. Przejedź się Hondą 1.6 czy 1.5 tam dopiero przydałby się 6 a nawet 7 bieg :) czerwone pole ponad 7 tyś obrotów - koleś mnie przewiózł Integrą na obrotach ponad 9 tysięcy to czułem się jakbym motorem jechał.

ja mam w robo Octavie AXR na PD - tam dopiero jest głosno przy 130. ADR przy tej samej pręd. jest cichy jak mysz koscielna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w porównaniu do 9 dieseli wcześniejszych jest poprostu głośniej przy takiej prędkości. mimo to nie mam zamiaru niczego wymieniać, bo to nie o to chodzi. samochód jest tak skonstruowany, żeby dobrze jeździł, a że jest głośniej to poprostu każdy model ma jakąś bolączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...