Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotele i kanapa z A4 B8, A5 8T do A4 B6/B7


gar.bik

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, daami_lu napisał:

Witam odgrzewam kotleta , mam do kupienia fotele  z A5 , I jak wygląda podłączenie tych kostek , podłącza się je koloromi ?  Ma ktoś może schemat ? Jak podłączyć te kostki z a5 lub b8 do b7? 

Czytałeś w ogóle ten temat? :facepalm:

Cztery posty wyżej masz rozpiskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to jakoś rozwiązać ? Mam fotele w b6 z poduszkami, znalazłem fotele z a5 tylko bez poduszek. Czy jednak będzie błąd poduszek świecił.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy tylnej kanapy można wykodować i wtedy nie będzie błędu. Pod warunkiem że sterownik przyjmie nowe kodowanie, bo różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Poduchy tylnej kanapy można wykodować i wtedy nie będzie błędu. Pod warunkiem że sterownik przyjmie nowe kodowanie, bo różnie z tym bywa.

To raczej chodzi o przednie fotele. Nie tylną kanapę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, r7adek napisał:

To raczej chodzi o przednie fotele. Nie tylną kanapę. 

W dniu 20.10.2021 o 14:29, r7adek napisał:

Ma ktoś foty foteli i kanapy z a5 coupe w b6 avant. Mam zamiar zapodać sobie,tylko ta tylna kanapa,hmm...

Czytając ten post wywnioskowałem że problemem jest kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Czytając ten post wywnioskowałem że problemem jest kanapa.

Tak, post wcześniej pytałem o foty, bo ponoć jest problem z kanapa z coupe - jest za wąska.

Znalazłem więc fotele z normalnej wersji. Jednak jak się okazało są powystawowe a takowe ponoć nie mają air back.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę, że chyba nikt nie ogarnął tej kanapy. Trzeba będzie podjąć ryzyko i coś samemu pokombinować lub zrobić jak -RamzeS- i dać do tapicera aby przeszyć środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem montaż foteli i kanapy od a5 sport back od kanapy tylnej. I cóż siedzisko idzie upchać. Ale oparcie już jest rzeźba, w avancie wiadomo jest roleta. A w a5 brak. Więc czeka mnie modzenie jak ją zamontować ?. Fotele przednie, będę zakładał w tygodniu bo czekam na wiązki. Może do tego czasu coś wykminie z tą roletą. 

Czy miejsca na roletę w oparciach z b8 są w tych samych miejscach co w b6 ?:mysli:

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 22:55, afroo. napisał:

P.S. Gdyby ktoś szukał dopasowania kostek bez ich organoleptycznego porównywania.

fotele kostki B8-B7.jpg

Tylko, że w b6 w żółtej kostce są dwa przewody: czarny i niebieski, natomiast w kostce z siedzeń w b8/a5 jest dodatkowo jeszcze brązowy i co z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 są inne naboje poduszek (stare) które są jednostrzałowe, dlatego mają dwa kable, tam gdzie są trzy, masz dwa naboje. Pierwszy strzela normalnie a drugi (dopełniający) strzela po ustalonym czasie aby podtrzymać poduszkę. Potrzebujesz rozpiski który przewód jest od tego pierwszego strzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 17:09, Langista napisał:

W B6 są inne naboje poduszek (stare) które są jednostrzałowe, dlatego mają dwa kable, tam gdzie są trzy, masz dwa naboje. Pierwszy strzela normalnie a drugi (dopełniający) strzela po ustalonym czasie aby podtrzymać poduszkę. Potrzebujesz rozpiski który przewód jest od tego pierwszego strzału.

Podłączyłem niebieski i czarny przewód, brązowy został wolny. Kostki wziąłem ze starych siedzeń. chyba wszystko jest ok, kontrolka airbag nie świeci.

Kontynuując montaż, musiałem zakupić oparcie tylnej kanapy z a4b8 żeby zamontować roletę. Niby b8 to, to samo co a5, jednak trochę oparcia się różnią. Przekładając poszycie jest różnica kilku milimetrów w otworach na zagłówki. Czeka mnie jeszcze zabawa z roletą, bo ponoć trzeba mocowania na rolecie kilka milimetrów przesunąć. Czyli nie wszystko jest takie p&p. Dobrze, że chociaż montaż przednich foteli poszedł bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki z fotelami, a głównie z tylną kanapą. O ile siedzisko idzie zamontować, to kolejny problem z oparciem. Zatrzaski są o jakieś 3 cm niżej niż w ori oparciu z b6. I czeka mnie ponowna rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj finalnie zakończyłem montaż siedzeń i kanapy z a5 sportback w swojej b6 avant.

Dla tych co mają zamiar odmłodzić sobie wnętrze zestawem z a5 - jak ja lub z b8 opiszę i mniej więcej na fotkach przedstawię co trzeba rzeźbić.

Jak było na początku w tym temacie przód podchodzi p&p - tylko kostki trzeba zmienić lub jak ja zakupić gotową wiązkę od VAG-INSTAL. Nie rozwiązałem tylko aktywacji kontrolki niezapiętych pasów i zajęcia siedziska. Są tezy, że w b6 tego się nie aktywuje ale są tacy co twierdzą, że można, tylko nikt mi nie dał jasnej odpowiedzi co z czym połączyć. Więc temat przyszłościowy.

Męczarnie zaczynają się przy tylnej kanapie a szczególnie przy oparciu. Oparcie z a5 sportback nie ma mocowania na roletę (musiałem kupić oparcie z b8 avant). Kanapa wchodzi ciężko ale siada ładnie. Po zakupie oparcia z b8 musiałem przełożyć całe poszycie, ponieważ nie mogłem dorwać oparcia w skórze. Tu myślałem, że będzie po problemie już. Niestety nic z tego. Mocowanie na roletę jest rozmieszczone w innej odległości. Musiałem na rolecie zmienić rozstawienie aluminiowych zatrzasków. Siedzenia są jakby wyższe przez co należy dokładnie to zrobić, w przeciwnym wypadku roleta będzie tarła o tylny słupek i pewnie po kilku krotnym składaniu przetrze materiał na słupku.

roleta.jpg

Bolce na oparcie jak i otwory też nie psują w tym sensie, że w b6 są mniejsze, natomiast w b8/a5 większe. Przez co oparcie podczas jazdy będzie stukało. Na chwilę obecna podłożyłem grubszego węża na te bolce. Po prostu muszę dorwać tulejki plastikowe o średnicy wewnętrznej otworu 9 mm, zewnętrznej 16 mm i długości 30 mm. Kolejna sprawa to zatrzaski oparcia. Są osadzone w oparciu około 3 cm niżej przez co nie pasują do tych śrub co są ori przykręcone. Nie miałem innego pomysłu na to, więc około 2-3 cm niżej wywierciłem otwór i przykręciłem śrubę. Tu też nie ma co liczyć na to, że wystarczy ta ori przykręcić, bo jest ona za gruba i oparcie nie zatrzaskuje się. Zrobiłem to na śrubie m6 i na razie jest ok. Musze tylko przy okazji wymienić ją o większej klasie twardości. Boczki kanapy zostawiłem swoje, po pierwsze też miałem skórzane, po drugie tam też trzeba się bawić w dopasowanie. O ile zrobienie otworu w materiale na tą śrubę to nie problem, to już kombinacja będzie z dolnym mocowaniem (najprostszym sposobem będzie pewnie użycie blachowkrętu i przykręcenie). A tak w swoich musiałem tylko trochę powiększyć otwór. Nie wygląda to za elegancko ale i tak tego nie widać, a ze złożonym oparciem jeździ się rzadko. Poniżej zdjęcia poglądowe mniej więcej jak to wygląda. Zabawy jest ale auto inaczej wygląda.

 

 

IMG_20211203_160323.jpg

IMG_20211204_112048.jpg

IMG_20211204_112652.jpg

IMG_20211203_180102.jpg

IMG_20211204_113658.jpg

IMG_20211204_114106.jpg

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 20:24, r7adek napisał:

Udało się komuś ogarnąć elektrykę ? Dużo osób pyta a nikt nie wrzuci schematu, przecież na pewno komuś udało się to ogarnąć.

Postaram się zrobić DIY bo przekładam własnie z S6 C6 do A4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DarekS4 napisał:

Postaram się zrobić DIY bo przekładam własnie z S6 C6 do A4 

Polecam zakup wiązek od vag-instal. Tylko brak opcji aktywacji zajętości fotela i braku zapiętych pasów. Ponoć nie da się tego aktywować w b6 ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r7adek napisał:

Polecam zakup wiązek od vag-instal. Tylko brak opcji aktywacji zajętości fotela i braku zapiętych pasów. Ponoć nie da się tego aktywować w b6 ☹️

Też tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...