Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

adaho, jest właśnie tak jak piszesz. Układ wydechowy jest tak skonstruowany, że wytwarza się w nim ciśnienie o określonej wartości - jeśli ta wartość znacznie odejdzie od normy to może dojść do spadku mocy. Proste.

Wrzucam cytat:

"Bezwładność gazów w przewodzie dolotowym i wylotowym - zarówno mieszanka paliwowo-powietrzna, jak i gazy spalinowe są sprężyste i przemieszczanie się ich w przewodach podlega zjawiskom falowym. Impuls gazów spalinowych w chwili otwierania zaworu wydechowego ma ciśnienie ponad 0,5 Mpa i wywołuje falę nadciśnienia, która przemieszcza się wzdłuż rury wydechowej z szybkością ok. 600 m/s. Na końcu rury wydechowej fala ta odbija się, by wrócić do cylindra jako impuls podciśnienia wspomagając opróżnienie cylindra ze spalin."

ło karwa :decayed: ale jestem kozak :decayed:

no to Ragga - auto na kanał i ta sama robota tyle że w druga stronę :wallbash: ... acha tym razem pamietaj żeby odpiąć aku :cool1:

  • Odpowiedzi 84 tys.
  • Wyświetleń 2,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

ponieważ nie znam się jakoś specjalnie na temacie napisze tylko to co przypuszczam - czy winą wywalenia kata i tłumików nie będzie problem zakłucen w strumieniu gazów ? być może układ wydechowy obliczono w ten sposób że strmień spalin musi się w pewnym miejscu rozprężać co z koleii powoduje wyrównanie i swobodne wyjście z kolektora .. prosta rura może powodowac jakieś nadciśńienie i w efekcie silnik się "przypycha" ..

ale na chłopski rozum to przez prostą rure powinien pluć bez problemu ... no niewiem :kwasny

Możliwe, że są zawirowania spalin i cofają się.

Przy takich operacjach jest ryzyko.

Trzeba by zrobić logi zobaczyć jak wygląda ciśnienie i ogólnie spojrzeć w auto.

Opublikowano

tomaszust i adaho dobrze to wytłumaczyliście :good:

Opublikowano

tomaszust i adaho dobrze to wytłumaczyliście :good:

senkju Krzyniu :yeah:

Opublikowano

Poza tym jest jeszcze kwestia emisji spalin. Do cholery nie szukajcie sobie niewielkich oszczędności kosztem środowiska. Raggaman, a właściwie to co Ty chciałeś osiągnąć tą operacją? Spadek spalania czy wzrost mocy? :mysli:

Opublikowano

Jest jeszcze taka możliwość że spalił się komputer ;( i autko chodzi na noflaucie, często słyszałem że ktoś nie odpiął aku i komputer do kosza.

:vaglogi: to wtedy się dowiemy

Opublikowano

Adecneo, nie strasz Ragusia, bo łun znów zacznie palić. :D

Opublikowano

Adecneo, nie strasz Ragusia, bo łun znów zacznie palić. :D

łon już pali ....

i obawiam się że Adrian może mieć rację :kwasny:

Opublikowano

Jest jeszcze taka możliwość że spalił się komputer ;( i autko chodzi na noflaucie, często słyszałem że ktoś nie odpiął aku i komputer do kosza.

:vaglogi: to wtedy się dowiemy

Turbo suszy ...wszystko chodzi...tylko jakby go coś prztykało w wydechu :mysli:

Opublikowano

Turbo suszy ...wszystko chodzi...tylko jakby go coś prztykało w wydechu :mysli:

Jeśli nie masz możliwości zrobić tego wcześniej to doczłap się jakoś na spot, to podłączy się VAGa i zobaczy o co chodzi

Po jaką cholerę grzebałeś w tym wydechu? :mysli:

Opublikowano

Za 20 minut jade sie waginować ..

Opublikowano

Za przeproszeniem pier do licie o tym wydechu jakby to było auto N/A...

to jest auto turbo...poczytajcie trochę na ten temat a potem się wypowiadajcie

tomaszust cały czas piszesz o N/A :gwizdanie:[br]Dopisany: 03 Październik 2008, 11:29_________________________________________________

Za 20 minut jade sie waginować ..

i napisz co się zesrało i jakie błędy wyszły bo na bank jest to kwestia kompa i błędów od tego spawania niż uwolnienia wydechu...

Opublikowano

Za przeproszeniem pier do licie o tym wydechu jakby to było auto N/A...

to jest auto turbo...poczytajcie trochę na ten temat a potem się wypowiadajcie

No właśnie.Chyba tak naprawdę w doładowanym silniku wydech może kończyć się zaraz za turbo i będzie git.Zgadza się czy jestem w błędzie ??

Opublikowano

Oho, chyba kogoś tu trafiło.. :D

Opublikowano

Misiaki, ale chyba nie w seryjnym aucie. Zawsze istnieje w dieslu prawdopodobieństwo zawirowań i cofania się powietrza w stronę gorącą turbiny - wtedy dzieją się dziwne rzeczy.

Opublikowano

Raguś za pare minut zvaginuje woza, a my możemy obstawiać kto ma rację. :decayed:

Opublikowano

to może ja będę przyjmował zakłady :naughty::kox: jaki jest aktualnie kurs ....?

tomaszust poziek

adaho vs hugo

łukaszr gdzie zakwalifikować ? :gwizdanie:

Opublikowano

Za przeproszeniem pier do licie o tym wydechu jakby to było auto N/A...

to jest auto turbo...poczytajcie trochę na ten temat a potem się wypowiadajcie

tomaszust cały czas piszesz o N/A :gwizdanie:[br]Dopisany: 03 Październik 2008, 11:29_________________________________________________

Za 20 minut jade sie waginować ..

i napisz co się zesrało i jakie błędy wyszły bo na bank jest to kwestia kompa i błędów od tego spawania niż uwolnienia wydechu...

izi kałboj :decayed: jedzie na VAgsa wiec o so chodzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.