Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.


Kolkov

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • poziek

    5808

  • Reggi

    5029

  • moskal

    4900

  • Flyer

    3009

Top użytkownicy w tym temacie

Wiciu,

Pavilion 2600 to nazwa serii, daj znać którą konfigurację posiadasz. Podaję link do stronki http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h_lang=en&h_cc=us&cc=us&h_page=hpcom&lang=en&h_client=S-A-R163-1&h_pagetype=s-001&h_query=Pavilion+dv2600t problemy z instalacją XP są spowodowane brakiem sterownika kontrolera obsługującego dyski twarde, rozwiązaniem jest podanie mu na dyskietce 1,44" sterownika w trakcie instalacji, przez naciśnięcie klawisza F6. Ostatnio miałem podobny problem z instalacją XP na lapku przywiezionym ze juesej, z tym że maszyna ta nie posiadała napędu FDD :( i jedyną opcją było podanie sterowników za pomocą przenośnego napędu FDD 1,44" na USB. Sprawdź dokładnie która konfiguracja jest Twoja i jedziemy z koxem. Wiciu, tu masz krok po kroku jak instalować XP na tym kontrolerze. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00758841&lc=en&cc=us&dlc=en&os=228&product=3629825&rule=43167&lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu,

Pavilion 2600 to nazwa serii, daj znać którą konfigurację posiadasz. Podaję link do stronki http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h_lang=en&h_cc=us&cc=us&h_page=hpcom&lang=en&h_client=S-A-R163-1&h_pagetype=s-001&h_query=Pavilion+dv2600t problemy z instalacją XP są spowodowane brakiem sterownika kontrolera obsługującego dyski twarde, rozwiązaniem jest podanie mu na dyskietce 1,44" sterownika w trakcie instalacji, przez naciśnięcie klawisza F6. Ostatnio miałem podobny problem z instalacją XP na lapku przywiezionym ze juesej, z tym że maszyna ta nie posiadała napędu FDD :( i jedyną opcją było podanie sterowników za pomocą przenośnego napędu FDD 1,44" na USB. Sprawdź dokładnie która konfiguracja jest Twoja i jedziemy z koxem. Wiciu, tu masz krok po kroku jak instalować XP na tym kontrolerze. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00758841&lc=en&cc=us&dlc=en&os=228&product=3629825&rule=43167&lang=en

Dzięks :notworthy:

Wczoraj z tym fenolem :D Lukaszemr podążaliśmy podobnym torem. Oczywiście u mnie też nie ma FDD, więc trzeba bedzie kombinować. Lukasz zabrał lapka do siebie do roboty i walczy.

Ja pie*dolę jacy Ci amerykanie są popie*doleni.

Norrrrrrrrmalnie taki liścik już się tworzy w mojej głowie do HP'ka, że normalnie sam się boję. Sku*wysyny, na swojej stronie fajnie opisują jak zrobić downgrade z Visty do XP, coś w rodzaju "applications may NOT work properly" i dalej instrukcje jak zainstalować ... Vistę :polew:

Lukaszr! Żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zmienił sie podział na wojewodztwa jakoś tak mniej chętnie zaglądam na ten temacik. Uważam nawet, że taki podział jaki jest zastosowany jest korzystniejszy, bo wszyscy wiedzą gdzie, co i jak, ale jednak prościej było "podgladać" :P co w innych miastach sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu,

Pavilion 2600 to nazwa serii, daj znać którą konfigurację posiadasz. Podaję link do stronki http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h_lang=en&h_cc=us&cc=us&h_page=hpcom&lang=en&h_client=S-A-R163-1&h_pagetype=s-001&h_query=Pavilion+dv2600t problemy z instalacją XP są spowodowane brakiem sterownika kontrolera obsługującego dyski twarde, rozwiązaniem jest podanie mu na dyskietce 1,44" sterownika w trakcie instalacji, przez naciśnięcie klawisza F6. Ostatnio miałem podobny problem z instalacją XP na lapku przywiezionym ze juesej, z tym że maszyna ta nie posiadała napędu FDD :( i jedyną opcją było podanie sterowników za pomocą przenośnego napędu FDD 1,44" na USB. Sprawdź dokładnie która konfiguracja jest Twoja i jedziemy z koxem. Wiciu, tu masz krok po kroku jak instalować XP na tym kontrolerze. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00758841&lc=en&cc=us&dlc=en&os=228&product=3629825&rule=43167&lang=en

Dzięks :notworthy:

Wczoraj z tym fenolem :D Lukaszemr podążaliśmy podobnym torem. Oczywiście u mnie też nie ma FDD, więc trzeba bedzie kombinować. Lukasz zabrał lapka do siebie do roboty i walczy.

Ja pie*dolę jacy Ci amerykanie są popie*doleni.

Norrrrrrrrmalnie taki liścik już się tworzy w mojej głowie do HP'ka, że normalnie sam się boję. Sku*wysyny, na swojej stronie fajnie opisują jak zrobić downgrade z Visty do XP, coś w rodzaju "applications may NOT work properly" i dalej instrukcje jak zainstalować ... Vistę :polew:

Lukaszr! Żyjesz?

Niestety jest z tym problem, nie tylko HP odchodzi od montowania w swoich produktach napędów FDD, u mnie poszło jedynie przez FDD na USB, nie można było zapodać sterowników w żaden inny sposób, chyba że tak jak pisała Brynia dodać sterowniki do bazy w pliku *.cab w XP, ale tego nie próbowałem. Najszybciej jednak będzie zainwestować 50 pln`ów w napęd FDD http://www.allegro.pl/item288516786_naped_dyskietek_fdd_na_usb_floppy_czarny_nowy_fv.html albo używka za 29pln, (a co.. na raz) http://www.allegro.pl/item285736945_naped_fdd_flop_usb_uniwersalny_jak_nowy.html co do opisu instalacji XP to masz rację... nie wysilili się zbytnio :) ale wszelkich porad dotyczących Windowsa XP w HP szukaj w zakładkach opisujących Windowsa 2000. Tak czy inaczej podaj dokładny model lapka może coś się jeszcze wyczyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnym modelem nie jest takie hop siup.

Na naklejce pisze Pavilion 2600

Na ramce ekranu Pavilion 2000

W Biosie Pavilion 2500

Wychodzę z założenia, ze Bios prawdę Ci powie.

Powoli chyba sprawa się klaruje - agent LukaszR, kóry przejął sprzęt donosi, że odniósł pewne sukcesy. Optymizm narazie umiarkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naklejce pisze Pavilion 2600

Na ramce ekranu Pavilion 2000

W Biosie Pavilion 2500

He, he, czyli to stary dobry P2000, tylko "ideologicznie" przerobiony na 2600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli chyba sprawa się klaruje - agent LukaszR, kóry przejął sprzęt donosi, że odniósł pewne sukcesy. Optymizm narazie umiarkowany.

Sukces to taki, że widzi HDD i zainstalował się XP.

Problem w tym, że po pierwszym ekranie pojawia się niebieski ekran na ułamek sekundy i laptop się restartuje i tak ciągle.

Właśnie dumam co tu by wykombinować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli chyba sprawa się klaruje - agent LukaszR, kóry przejął sprzęt donosi, że odniósł pewne sukcesy. Optymizm narazie umiarkowany.

Sukces to taki, że widzi HDD i zainstalował się XP.

Problem w tym, że po pierwszym ekranie pojawia się niebieski ekran na ułamek sekundy i laptop się restartuje i tak ciągle.

Właśnie dumam co tu by wykombinować :mysli:

Jak długo laptop wspólpracował z Vist'ą? Wygląda mi jakby uszkodzony kontroler :mysli: Update biosu moze pomoc, ale to w ostatecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, coś mi świta, bo miałem taki sam problem kiedyś. Na 99% to było uszkodzenie jakiegoś komponentu np. pamieci, grafiki lub innego kontrolera. Na początek przywróciłbym Viste i zobaczyl czy nadal hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Skończ gadać przez telefon, bo ja chcę z Toba pogadać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES YES YES !!!!!

Zrobiłem to badziewie :dance: :dance: :dance:

te skajłoker.. jak dałeś mu stery od kontrolera??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skajłoker.. jak dałeś mu stery od kontrolera??

Inne niż wcześniej ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skajłoker.. jak dałeś mu stery od kontrolera??

Inne niż wcześniej ... :D

Ale jak??? FDD na USB czy znalazłeś jakiś inny złoty środek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak??? FDD na USB czy znalazłeś jakiś inny złoty środek??

FDD na USB :tongue4:

I co z tego, że się udało - nie ma praktycznie żadnych sterowników do tego badziewia.

Niby patrzę po specyfikacji, ale nic nie chce działać.

Ale badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...