Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie dodatków ... jeżeli te nano cuda i ceramizery są tak rewelacyjne to dlaczego jakoś nie spotkałem się z nimi jako produkt oferowany przez producentów samochodów. Przecież w trosce o swych klientów proponowali by takie wynalazki za kosmiczną kasę (z reszta jak wszelka chemia w ASO) a chętnych by nie brakowało.

Nanotechnologia to pojęcie ogólne, jak Musashi wcześniej wspomniał zapewne już ona znalazła się w nowoczesnych olejach np. choćby przez polimery.

Co do testu olejów powyżej to świadczy on tylko o tym, że wskazanym olejem do przedstawionych warunków test taki, który ma bardzo dużą wytrzymałość na ciśnienie (naciski). Poszukajcie sobie jakie destrukcyjne jest zjawisko pittingu. Czemu w teście nie użyto oleju przekładniowego (mogło by być ciekawie) gdzie na zębach kół zębatych występują bardzo duże naciski a olej musi zachowywać klin smarny.

Olej silnikowy musi spełniać bardzo wiele funkcji a realizowane jest to przez szereg dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imiennie

Kolego Koterni,

Spotkałem w życiu wielu fachowców, niewielu prawdziwych.

Krótki poradnik rozpoznawania pseudo/prawdziwy:

1)mówi ze jest fachowcem i głosi swoją PRAWDĘ(taka gazeta kiedyś)/poraża wiedzą i nieznanymi szczegółami

2)na prośbę o źródła przechodzi do 1(patrz wyżej)/ znudzony tłumaczeniem podstaw odsyła do swoich prac

Stąd moje pytanie udostępnisz nam swoją pracę czy znikniesz w niesławie i zapomnieniu?

Przypominam że praca magisterska jest dobrem ogólnym, dostępnym na uczelni.

Myślę że inni koledzy też są zaciekawieni.[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 18:31_________________________________________________

Przecież w trosce o swych klientów proponowali by takie wynalazki za kosmiczną kasę

Reszta ok ale co do tego zdania się nie zgodzę, raczej w trosce o utrzymanie zysków i sprzedaży nie będą tego robić. Nowy silnik/samochód to lepszy zysk niż ceramizery, zwłaszcza ze w Chinach mogą tę pastę skopiować a silnik już nie tak bardzo.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale firmy potrafią się dogadać. Np. stawki były 1100zł. Na strefie powstała nowa firma, firmy zaczęły podkupywać sobie ludzi (masowe przejścia, co miesiąc zmiana pracy i nowa stawka), gdy pracownicy zaczeli śpiewać 1500, kadrowcy się spotkali. Nagle oferowana stawka spadła i nie chcieli nawet rozmawiać z kimś kto pracuje w innej firmie na strefie.

"Umowa dżentelmeńska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dodatków ... jeżeli te nano cuda i ceramizery są tak rewelacyjne to dlaczego jakoś nie spotkałem się z nimi jako produkt oferowany przez producentów samochodów. Przecież w trosce o swych klientów proponowali by takie wynalazki za kosmiczną kasę (z reszta jak wszelka chemia w ASO) a chętnych by nie brakowało.

Nanotechnologia to pojęcie ogólne, jak Musashi wcześniej wspomniał zapewne już ona znalazła się w nowoczesnych olejach np. choćby przez polimery.

Co do testu olejów powyżej to świadczy on tylko o tym, że wskazanym olejem do przedstawionych warunków test taki, który ma bardzo dużą wytrzymałość na ciśnienie (naciski). Poszukajcie sobie jakie destrukcyjne jest zjawisko pittingu. Czemu w teście nie użyto oleju przekładniowego (mogło by być ciekawie) gdzie na zębach kół zębatych występują bardzo duże naciski a olej musi zachowywać klin smarny.

Olej silnikowy musi spełniać bardzo wiele funkcji a realizowane jest to przez szereg dodatków.

a powiedz mi jakiemu producentowi zalezy na tym aby jego auta były wieczne ????

7-10 lat i na złom, 30 lat temu mało brakowało a MB zdechłby z głodu, z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imiennie

Kolego Koterni,

Spotkałem w życiu wielu fachowców, niewielu prawdziwych.

Krótki poradnik rozpoznawania pseudo/prawdziwy:

1)mówi ze jest fachowcem i głosi swoją PRAWDĘ(taka gazeta kiedyś)/poraża wiedzą i nieznanymi szczegółami

2)na prośbę o źródła przechodzi do 1(patrz wyżej)/ znudzony tłumaczeniem podstaw odsyła do swoich prac

Stąd moje pytanie udostępnisz nam swoją pracę czy znikniesz w niesławie i zapomnieniu?

Przypominam że praca magisterska jest dobrem ogólnym, dostępnym na uczelni.

Myślę że inni koledzy też są zaciekawieni.[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 18:31_________________________________________________

Przecież w trosce o swych klientów proponowali by takie wynalazki za kosmiczną kasę

Reszta ok ale co do tego zdania się nie zgodzę, raczej w trosce o utrzymanie zysków i sprzedaży nie będą tego robić. Nowy silnik/samochód to lepszy zysk niż ceramizery, zwłaszcza ze w Chinach mogą tę pastę skopiować a silnik już nie tak bardzo.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale firmy potrafią się dogadać. Np. stawki były 1100zł. Na strefie powstała nowa firma, firmy zaczęły podkupywać sobie ludzi (masowe przejścia, co miesiąc zmiana pracy i nowa stawka), gdy pracownicy zaczeli śpiewać 1500, kadrowcy się spotkali. Nagle oferowana stawka spadła i nie chcieli nawet rozmawiać z kimś kto pracuje w innej firmie na strefie.

"Umowa dżentelmeńska"

dobry jajosz z ciebie jest :polew:

ale wróćmy do tematu

ad.1nigdzie nie było użyte słowo "fachowiec" jeśli chodzi o moją osobę-fachowców tu na foru multum

ad.2nie udostępnie,bo moje test były niemiarodajne,wyczytałam na forum niedawno że najlepiej eksploatować 2 takie same silniki niewiadomo jak długo i wtedy sprawdzić zużycie aha i jednej koleżance pękła szklanka po ceramizerze :polew: daruj sobie hasła o niesławie i zapomnieniu :polew:

ps:polecam ci motodoktora lej śmiało bo nie ma nano nie ma ceramiki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation masz racje -- merc w latach 80tych takie auta zrobil ze malo by nie zamkneli budy bo poza rdza te auta byly wieczne

co do dodatkow zapytajcie w ASO -- Slick50 jest polecany przez niektorych i jak wlewasz NIE TRACISZ GWARANCJI - choc sami tego nie prowadza do diesla jeszcze tego nie lalem ale do benzyny owszem

koterni -- ale skoro robiles badania udostepnij a czy sa wiarygodne czy nie to mozna samemu sobie wydedukowac ale jakies rezultaty i fakty dodatkowe moga sie pojawic

a jesli chodzi o dodatki sa takie jak RAINX do szyb i powiem ze stosuje go i jest rewelacjyny nie uzywam prawie wcale wycieraczek bo deszcz od 50kmh zostaje sciagnany pedem powietrza 0 przyczepnosci wody na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylby srodek, ktory wplynalby faktycznie i znaczaco na poprawe pracy silnika bardzo chetnie go zastosuje.

ale poprosze przekonywujace argumenty.

o taki rainix to sprobuje, chyba szyby mi nie wyźre :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylby srodek, ktory wplynalby faktycznie i znaczaco na poprawe pracy silnika bardzo chetnie go zastosuje.

ale poprosze przekonywujace argumenty.

o taki rainix to sprobuje, chyba szyby mi nie wyźre :decayed:

polecam naprawde ja jestem mega zadwolony z tym ze musisz poswiecic troche czasu na idealne umycie szyby i natarcie tym specyfikiem ale bloto czy snieg z deszczem zeslizguja sie z szyby i ogolnie wycieraczki nie maja wogole oporu przy pracy a tym samym ich zywotnosc wzrasta

dla testu napastuj szybe z jednej strony auta najlepiej prawa bo ta sie bardziej brudzi a druga zostaw pojezdzij pare dni i sam sie przekonasz czy mam racje ja wlanie tak ten test zrobilem

sorry za moje OT w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation masz racje -- merc w latach 80tych takie auta zrobil ze malo by nie zamkneli budy bo poza rdza te auta byly wieczne

co do dodatkow zapytajcie w ASO -- Slick50 jest polecany przez niektorych i jak wlewasz NIE TRACISZ GWARANCJI - choc sami tego nie prowadza do diesla jeszcze tego nie lalem ale do benzyny owszem

koterni -- ale skoro robiles badania udostepnij a czy sa wiarygodne czy nie to mozna samemu sobie wydedukowac ale jakies rezultaty i fakty dodatkowe moga sie pojawic

a jesli chodzi o dodatki sa takie jak RAINX do szyb i powiem ze stosuje go i jest rewelacjyny nie uzywam prawie wcale wycieraczek bo deszcz od 50kmh zostaje sciagnany pedem powietrza 0 przyczepnosci wody na szybie

Gdzie ten Slick50 zakupic mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje na ebayu [br]Dopisany: 15 Luty 2012, 14:06_________________________________________________

BTW. - OT

przydalby sie taki preparat do karoserii :decayed: EOT

bylo by ok pewnie cos jest ale nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk Oliwa, jak jedziesz w stronę Sopot, mijasz halę i jakieś 200m po prawej w podwórku na rampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest przykładowy link do ich aukcji na allegro, ja tam zawsze kupuje Motula :) i filtry.

http://allegro.pl/gdansk-motul-x-cess-5w40-5w-40-5l-filtry-do-40-i2113749391.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem olej motul 8100 x-clean c3 5w40 i chce sie upewnic ze ori,chcialem zrobic fotki ale nie moge bo mam problemy ze sterownikami pod win7 , z tego co widze to nowa etykieta na opakowaniu oznaczenie widniejace na opakowaniu 14.09.11 271091A1 ,z tylu podwojna etykieta,made in france,kupiony w sklepie z motoryzacyjnym cena 235 zl 5L ,mowil ze wczesniejsza dostawa kosztowala 204 zl ta juz podrozala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa etykieta to ori. ale przeplaciles ostro - kolega Dzik u nas na forum ma sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to raczej oryginał kupiłeś. Faktem też jest, że od września do lutego Motul podrożał i to sporo. Podwyżki były chyba 2-3 razy.

Myślę, że nie masz się co martwić, że to jakaś podróba.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...