Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Wesoly ten temat, a juz najweselsze to sa komentarze w stylu: "Dawac tych fejkowych sprzedawcow!- zrobimy z nimi porzadek!" :decayed: :decayed: :decayed:

Nic nie zrobicie. :) Taki rynek i juz. Dobra banka oleju (5L) kosztuje miedzy 50€ a 90€ czyli w przedziale okolo 180-380 zeta, wiec odpowiedzmy sobie szczerze- ilu z nas jest gotowym zalac olej za taka cene do auta? (a to tylko olej bez filtrow) Co 15 000km, no bo LongLife jest beee....

A skoro jest zapotrzebowanie na olej w danym przedziale cenowym to handlowcy- ktorzy sa tyko posrednikami miedzy wami a producentem, albo czesciem miedzy innym handlowcem (handlowcami)- staraja sie taki organizowac zeby zarobic. Nie wiem ilu swiadomie sprzedaje Fejki, ale nie chce mi sie wierzyc ze 100% sprzedawcow (zwlaszcza z allegro) sa swiadomi pochodzenie towaru kory sprzedaja.

Nie znam Dzika, ale jest dla mnie wiarygodny i szacun za to ze potrafi ten towar za takie ceny organizowac... :hi:

To przypomiona , jak juz trafnie zdaje sie Dzik okreslil, zapotrzebowanie na samochody z przebiegiem nie wiekszym niz 180 000km. - Wesoly ten rynek jest... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płaciłem za motula jakieś 200 z wysyłka teraz można go kupić taniej niż lotosa 505.01,ale nie dziwne jak na jakie forum nie wejdziesz to tylko wszyscy pieja do tego motula jakby to nie wiadomo co bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoly ten temat, a juz najweselsze to sa komentarze w stylu: "Dawac tych fejkowych sprzedawcow!- zrobimy z nimi porzadek!" :decayed: :decayed: :decayed:

Nic nie zrobicie. :) Taki rynek i juz. Dobra banka oleju (5L) kosztuje miedzy 50€ a 90€ czyli w przedziale okolo 180-380 zeta, wiec odpowiedzmy sobie szczerze- ilu z nas jest gotowym zalac olej za taka cene do auta? (a to tylko olej bez filtrow) Co 15 000km, no bo LongLife jest beee....

A skoro jest zapotrzebowanie na olej w danym przedziale cenowym to handlowcy- ktorzy sa tyko posrednikami miedzy wami a producentem, albo czesciem miedzy innym handlowcem (handlowcami)- staraja sie taki organizowac zeby zarobic. Nie wiem ilu swiadomie sprzedaje Fejki, ale nie chce mi sie wierzyc ze 100% sprzedawcow (zwlaszcza z allegro) sa swiadomi pochodzenie towaru kory sprzedaja.

Nie znam Dzika, ale jest dla mnie wiarygodny i szacun za to ze potrafi ten towar za takie ceny organizowac... :hi:

To przypomiona , jak juz trafnie zdaje sie Dzik okreslil, zapotrzebowanie na samochody z przebiegiem nie wiekszym niz 180 000km. - Wesoly ten rynek jest... :decayed:

nie do konca sie z Toba zgodze. Z tym "nic nie zrobicie" to jest tak, ze rzeczywiscie linczu nie bedzie - ale jak na przyklad post wyzej napisal Bieniek - nie bedzie u niego kupowal.

I z ta nisza rynkowa to tez nie do konca tak. To, ze w Polsce sredni wiek samochodu to 14 lat i przebieg idacy w setki tysiecy to nie znaczy, ze to w jakis sposob uprawnia lub usprawiedliwia walkarzy. Ludzie nie maja kasy wiec jezdza tym na co ich stac i leja tam to na co ich stac. Ale te lewe oleje wcale nie sa jakies mega tansze od oryginalnych. Ich cena jest moze 5-10% nizsza niz oryginalu ale i tak jest duzo wyzsza niz koszt ich produkcji. Po prostu walkarze maja wieksze marze na tych olejach wypychajac swoje walkarskie kabzy. Gdy roznica w cenie miedzy lewym motulem (czy innym olejem) a oryginalem byla rzedu 40-50% to by nie bylo problemu. Ci, ktorzy chca miec lepsze samopoczucie bo zalewaja motula (lub cos innego markowego) niezaleznie od ceny - by sobie kupowali od walkarzy. A Ci, ktorym zalezy na produkcie by wiedzieli za co placa. Aktualnie jest tak, ze mozesz zaplacic normalna cene a dostac olej po frytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też najlepiej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców, a nie eksperymentować za każdym razem z innym celem zaoszczędzenia 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tygrys ma racie bo ja też często się zastanawiałem nad tymi sporymi różnicami cen jak i pojemności baniek.... :mysli:

w BE...za markowy olej np...Castrol 4L 60-90 euro gdzie jest prosto od producenta bo siedziba znajduje się w Antwerpii....

i jak się nie mylę to chyba z Antwerpii ten olej jest importowany na Polskę i inne kraje,więc z tymi olejami w Polsce jest podobnie jak i z autami, ten sam rocznik, model i marka jest w takiej samej cenie a nawet tańszy jak na rynku DE lub BE .... :decayed::naughty:

Yoghurt jeśli lewy olej byłby sporo tańszy od oryginału to nikt by go nie kupił, bo każdy by zajarzył że coś z nim jest nie tak .... :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoghurt jeśli lewy olej byłby sporo tańszy od oryginału to nikt by go nie kupił, bo każdy by zajarzył że coś z nim jest nie tak .... :naughty::decayed:

a samochody, pomimo tej jak napisales wyzej, dziwnie nizszej ceny niz w BE/DE - sie jednak sprzedaja. to jest kwestia (stosunkowo) biednego spoleczenstwa i checi oszczedzenia gdzie sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...troche OT- ale nie uwazam zeby polskie spoleczenstwo bylo biedne- zamoznych ludzi przybywa coraz wiecej- najpierw po '89 roku, pozniej w 2004 a teraz od 1 Maja zniesiono dotychczasowe ograniczenia dotyczace rynku pracy niektorych starych panstw EU w stosunku do m.in. Polski cos sie jeszcze ruszy, ale juz nie tak jak w 2004.

Wiekszosc z nas ma jakies cele i stara sie do nich dazyc, m.in. kupno lepszego auta, ale niektorzy kupuja auto za ostatnie pieniadze i pozniej brakuje im na jakas naprawe, serwis, czy oplaty- i wlasnie o nich tutaj nie chcialbym mowic- bo tak sie nie powinno robic.

Moja sugestia jest tylko ta ze kazdy produkt ma swoja cene adekwatna do jakosci i nie powinno sie o tym zapominac.

Oczywiscie - jak pisze Yogurt- ciezko jest wychwycic fejka sugerujac sie tylko cena, skoro roznica jest tylko 10-15%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a samochody, pomimo tej jak napisales wyzej, dziwnie nizszej ceny niz w BE/DE - sie jednak sprzedaja. to jest kwestia (stosunkowo) biednego spoleczenstwa i checi oszczedzenia gdzie sie da.

...to nie jest kwestia oszczędzania, tylko posiadania danej marki i modelu... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul, motul.... :naughty:

Kilka informacji :gwizdanie:

Motul w słoiczkach :decayed:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/2QbytryG20bhr88CtZrpZueFvS0-ab8iMSmSNL5I6tE?feat=directlink

to teraz zagadka :naughty: ktory to oryginalny?

jedziemy dalej :naughty:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/lD93Ux8cnLf8NaL_ed0QRueFvS0-ab8iMSmSNL5I6tE?feat=directlink

tak wyglada bańka przewrócona...

a tak front:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Cy9DE3t7WgG8ZkrWDvk2ueeFvS0-ab8iMSmSNL5I6tE?feat=directlink

a tak rewers:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/PNJQ1wMbLit30ZZ6TN8UIOeFvS0-ab8iMSmSNL5I6tE?feat=directlink

słoiczek, zdjęcie fontu i rewersu po prawej to pewny motul

Bardzo podobne do przedstawionych w pierwszym poscie.... :gwizdanie: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle... z tą nalepką z tyłu trzeba uważać - nie każdy "model" Motula musi mieć podwójną np. ori Specyfic 504 507 ma pojedynczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na tej stronce x-cess 8100 kosztuje 149zł. Dodając KW podejrzewam, że wyjdzie tyle co ten sam olej u Dzika + filtr oleju. Po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje Wam pewne źródło Motul Kraków Komart S.C. http://motul.krakow.pl/

Polecam od siebie. Trzy lata kupuje olej od Maćka i zawsze ma super ceny i towar od reki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, batch nr który widnieje na każdej bańce to numer kadzi czyli zbiornika 30 tyś litrowego z którego olej jest rozlewany do 1L 5L 20L 60 i 208L opakowań.

ten olej który Endriuu dał do fotek jest na 100% podróbą bo sam trafiłem do tego sprzedającego i u niego na uginających się półkach widziałem

x-cess i specific z tym samym numerem kadzi a co najlepsze

6100 i minerał - 4000 motion tak samo - to już mnie zupełnie rozbawiło.

Uprzedzam jednak że typowy klient co bierze i wlewa - nie zauważy różnicy.

Przykre to na maxa bo jeszcze 3 miesiące temu bym powiedział że podróba motula raczej nie istnieje ale teraz już po prostu radzę wszystkim uważać i jednak dokonywać zakupu w pewnych miejscach.

A gdzie dokładnie na bańce znajduje się ten numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, batch nr który widnieje na każdej bańce to numer kadzi czyli zbiornika 30 tyś litrowego z którego olej jest rozlewany do 1L 5L 20L 60 i 208L opakowań.

ten olej który Endriuu dał do fotek jest na 100% podróbą bo sam trafiłem do tego sprzedającego i u niego na uginających się półkach widziałem

x-cess i specific z tym samym numerem kadzi a co najlepsze

6100 i minerał - 4000 motion tak samo - to już mnie zupełnie rozbawiło.

Uprzedzam jednak że typowy klient co bierze i wlewa - nie zauważy różnicy.

Przykre to na maxa bo jeszcze 3 miesiące temu bym powiedział że podróba motula raczej nie istnieje ale teraz już po prostu radzę wszystkim uważać i jednak dokonywać zakupu w pewnych miejscach.

A gdzie dokładnie na bańce znajduje się ten numer ?

z przodu bądź z tyłu - dokładna data rozlania, dzień miesiąc rok / numerek kadzi i na końcu zakodowany rodzaj opakowania od banieczki 1L po beczkę 208L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na bańce nalepkę jak tutaj na tej ORI, ale jest pojedyncza i nic niema pod spodem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na bańce nalepkę jak tutaj na tej ORI, ale jest pojedyncza i nic niema pod spodem :no:

zrób fotę to się obejrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu za pośrednictwem forum A3 zdobyłem kontakt do sklepu z częściami, filtrami olejami. Kilka razy zrobiłem tam zakupy dla siebie i znajomych. Dzisiaj czytam wątek i na początku panika czy to co kupowałem było w porządku. Szybko sprawdziłem ostatnią fakturę a tam jako sprzedawca widnieje ProChoice. Nawet nie wiedziałem, że kupuje od znanego tutaj Dzika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...