Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory


krzysiek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Czy możecie powiedzieć u kogo warto kupić ten magiel po regeneracji? Sprawdzałem tą firmę ARGO-FHU, ale niestety nic nie mają już na allegro, a nie chciałbym żeby za pół roku czy rok się to rozsypało. Dzięki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy da się wyjąć magiel w ABC (2.6 V6) bez wyjmowania skrzyni tudzież silnika?

Da się spokojnie. Ja tydzień temu wymieniałem u siebie. Nawet bez kanału czy podnośnika. Ale drugi raz nie chciałbym tego robić :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepne sie nie moge wybic tej sruby co laczy przekładnie kier.(maglownice) z kolumna ma ktos jakis patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja jestem swiezo po wymianie magla i zamawiałem w firmie Argo:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja jestem swiezo po wymianie magla i zamawiałem w firmie Argo:thumbup1:

Hej daj namiary na te firmę będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktoś doradzić ? mam 1.9 tdi 110 km AFN jaki typ maglownicy tam idzie bo też mi padła i muszę wymienic czy pasuję obojętnie jaka do a4 b5 ? świetna ffotorelacja podzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj najlepiej z młodego rocznika,benzynki z silników R4 i V6 tez podejdzie,nie wiem jak jest z 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was podobnie dostałem magiell koyo zdecydowałem się jednak na używkę ;d dałem 300zł cięzko było ale znalazłem wmiarę dobry orginał za te pieniądzę wymieniałem sam według tej fotorelacji wszystko się udało jest super git wporządku ;d ale bardzo długo mi zajeła wymina ;d od 8:30 rano do 18 wieczorem (wymiana maglowncy , końcówek drązka klocków ) ale efek co najważniejsze jest pozytywny dzięki wielkie za wszystkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1 raz zajelo 4h 2raz tez ok 4.

Wszystko zalezy czy np sruba mocujaca gorne wahacze podda sie latwo wtedy wykrecamy 4sruby i mozemy ladniewlozyc magiel na swoje miejsce.kolejny problem to wkrecenia wezy jezeli wykrecimy zawieszenie to mozemy spokojnie wkrecic weze na stole to tez nam pomaga a jak nam pomoze 2 osoba to juz calkiem super zwlaszcza przy wkladaniu magla na swe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ciężko było samemu robiąc wszystko włożyć mmagiel na swoje miejsce .. troche gimnastyki ale się udało nie wypinając wachaczy , przewody od magla przykręcałem po włożeniu nowego magla na miejsce to nie był zbyt dobry pomysł ale udało się wszytko i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się, ponieważ mój magiel właśnie dokonał żywota. Regenerowana od Argo Częstochowa pochodziła 5 i pół roku, więc myślę, że firma solidna godna polecenia. Może pochodziłaby i dłużej, gdyby nie lewa gumowa osłona, która się rozleciała i dzięki temu wszelka wilgoć, woda i brud mogły się pchać do przekładni niewiadomo jak długo - efekt mógł być jeden :kwasny:
Droga zabawa te przekładnie, nawet regenerowane. Z drugiej strony ich znaczący koszt niweluje fakt, że to jedyna tak kosztowna inwestycja w Audi na przestrzeni dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uszczelniał magiel? U mnie poleciało bokami. Zanim się to stało wspomaganie ładnie chodziło a luzy mało wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to do firmy i bedzie spokój albo ryzykuj kup zestaw uszczelek i sam próbuj zawsze to jakieś doświadczenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcanie magla to paskudne zajęcie, najwięcej nerwów mi zżarło przy odkręcaniu wału kierowniczego, nie mówiąc już o samym wyciąganiu. U mnie był ten plus, bo silnik mam na zewnątrz i nie wyobrażam sobie wyciągnąć te ustrojstwo, gdy w budzie silnik siedzi (a mały nie jest, bo 2.8). Miał ktoś styczność z firmą R-Service mgr Zbigniew Machura z Bielska? Oddaję tam maglownicę wraz z wałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...