Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie mam. Lampy założone i nie ma jak foto zrobić. Mogę tylko z zewnątrz.

Opublikowano

Zawiozłem moje odbłyśniki od zwykłych lamp do metalizacji i na miejscu się okazało, że znaki P/L które trasowałem na oprawkach będą przykryte.

Gość mnie przekonał, że odbłyśniki prawy czy lewy są identyczne...

Czy aby faktycznie tak jest??

Opublikowano

Panowie gdzie polecacie wykonanie regeneracji odbłyśników (ponowna metalizacja) tak jak fabrycznie... i szybko przede wszystkim.

Opublikowano

Hc-regeneracja

Opublikowano

Czy regeneracja jest opłacalna? Koszt jest niewiele większy od soczewek z B8. Jak masz bix to zastanów się nad soczewkami z b8

Opublikowano

Regeneracja jest kompletnie nie opłacalna.

Opublikowano

dokładnie, więc zastanawiam się po co niektórzy chcą regenerować.

Opublikowano

Jedni wolą regenerowc;) osobiście to zamiast regeneracji wkładam idealne soczewki od b8 . Każdy robi jak chce ...

Opublikowano

A sprzedałem wczoraj ładny komplet soczewek z b8. Ile Wogole kosztuje regeneracja?

Opublikowano

w granicach 100-150zł za parę.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie co wy na to?

urro.jpg

qefe.jpg

Opublikowano
  • Autor

ja tu widze dwa zdjecia wkladu z lampy b6 :hi:

Opublikowano

Chodziło mi o czarne ringi wokół soczewki ..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, przeczytałem cały temat, Dziś montowałem u siebie soczewki z b8 i różnica jest niesamowita. Tylko jeden problem, jak to wszystko upchaliście, obawiam się że regulacja nie do końca mi chodzi, jest to dość mocno upchane. Czy jakieś podpowiedzi w tym temacie macie. Jak tylko to opanuje to zrobię całą relację z kilkoma zdjęciami.

Opublikowano

Tak mniej wiecej wygląda :)

DSC_0008.jpg

DSC_0157.jpg

DSC_0162.jpg

DSC_0813.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem po montażu i długim rozmyślaniu czy nie da się tego jakoś lepszyć. Probowałem samą soczewkę z b8 włożyć do uchwytu z b6 i się nawet udało. Następnie dodałem i wyrzeźbiłem uchwyty żeby odbłyśnik z b8 pasował do uchwytu soczewki starej. Jeden problem jest to jeszcze dłuższe i ciężko do upchać bo trzeba dawać między uchwyt soczewki a odbłyśnik dystanse żeby świtało było w odpowiedni sposób ukształtowane. Także lipa. Końcowo wyciąłem otwory w obudowie przetwonicy, a samą przetwornicę delikatnie cofnąłem na dodatkowych uszczelkach i udało się wszystko spokojnie upchać, żeby samopoziomowanie spokojnie działało. Poniżej zamieszczam zdjęcia użytych przeze mnie materiałów.

CAM00861.jpg

CAM00862.jpg

CAM00863.jpg

CAM00866.jpg

CAM00867.jpg

Różnica jest niesamowita, roboty trochę jest ale warto. Najważniejsze to dobrze ustawić . Pozdrawiam

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Też już jestem po zabiegu. Udało się nawet rozkleić i pomalować środki na czarno (dwie dniówki mi z tym zeszło).

Pytanko: czy soczewka musi być idealnie w poziomie włożona, bo w jednej lampie mam lekki odchył o kilka mm w dół i nie wiem czy to poprawiać, czy regulacja reflektora wystarczy?

p.s. Tak wyglądał silniczek w jednej lampie, która łapała wilgoć. Prawdopodobnie kapało z regulacji reflektora. Wyczyściłem to i poskładałem ale nie wiem nawet czy działa. Wcześniej jedna lampa się ustawiała, a druga czasami. Błąd na fisie wskakiwał sporadycznie (xenon range). Skasuję go teraz jeżeli jest i zobaczę.

Ile taka cześć w razie czego?

IMG_20141031_222738.jpg

IMG_20141031_223319.jpg

Silniczek po regeneracji działa.

edit__________________

Poniżej fotki porównawcze. Niestety tylko komórką, więc obraz może być trochę przekłamany, ale różnica jest znaczna tak jak na fotkach.

0.jpg

2.jpg

Edytowane przez kqba

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Doświetlenie pobocza jest niesamowite. Barwa też znacznie lepsza.

Pytałem w innym temacie, spróbuje jeszcze tutaj. Miał ktoś z Was problem z regulacja poziomą, bo coś u mnie nie działa. Mam akurat taką regulację na zapasie. Zastanawiam się czy jest możliwość wymiany. Jednak nie chcę robić nic na siłę, aby nie rozwalić. Może ktoś takie coś już robił i wie jak wymienić?

Opublikowano

Jestem właśnie po wymianie soczewek z b6 na b8. Różnica kolosalna, szczególnie gdy odbłyśniki w moich soczewkach wyglądały tak:

f3395dff1800fa81m.jpg

Trochę dłubania przy tym jest ale efekt wart tej ceny. Jestem w 100% zadowolony. Soczewki oczywiście od Krisa, polecam ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.