Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4-KLUB.GERMANY


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy musisz zrobić TÜV.

Później tak jak Tomek mówi - załatwić sobie ubezpieczenie ( tam dostaniesz taki numer dla Zulassungsstelle ) i z tym idziesz do nich.

Niedawno to tu pawelMika robił, ale chyba nieaktywny już dłużej tu jest. On mi mówił że jakieś 350€. Też miał jakieś przeróbki wpisywane.

Edytowane przez RS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..jak cos to jeszcze do was uderze..a macie ktoś jakiś może numer kontaktowy do tego pawelMika?bo popytałbym go jak tam sprawa z tymi przeróbkami wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz papiery na zmienione części i są zgodne żeby przeszło TUV to wszystko przechodzi bez problemu... :) w sumie wystarczy popatrzeć na nie które "tuningi" niemieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..jak cos to jeszcze do was uderze..a macie ktoś jakiś może numer kontaktowy do tego pawelMika?bo popytałbym go jak tam sprawa z tymi przeróbkami wygląda

Masz PN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dzieki jeszcze raz...Tomek u mnie kazda przeróbka auta to ori graty założone poza sprezynami eibach,hidami ale w razie kłopotu to je wyjme bo z tego co wiem to tutaj hidy-Nein no i fele troche mnie martwią bo mam 18'' ale nie mam na nie tego całego papierka ABE czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...jest tu ktoś kto meldował auto z polskich blach na niemieckie?potrzebna mi mała pomoc..wiem że domialex to robił ale dawno sie nie logował a nie mam do niego kontaktu :kwasny:

zapytam, chcesz przerejestrować się na Niemcy, czy po prostu postraszyli Cię przerejestrowaniem ze względu na dłuższy pobyt? :eusathink:

Panowie i ja mam pytanko. Jak wygląda sprawa z DP? Chciałem założyć, ale boję się, że zabiorą mi dowód. Mam polskie tablice, przegląd w kraju bez problemu.

I czy w PL jest też tak, że zabiorą okładki za DP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na felgi musisz mieć papierek albo załóż jakieś ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomy, po co wam to? :kox: na firme i gewerby? ok... ale i tak utrzymałbyś auto na polskich zabezpieczeniach...

Laku, zdejmij żołnierza od felg w podpisie, daj fotke... :naughty:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja auto kupiłem tutaj i nie miałem zamiaru się bawić w tłumaczenia i pierdoły na co straciłbym kupe czasu i też kasy. Z resztą coraz częsciej kontrolują auta na zagranicznych blachach i mi nie Ci roczek na polskich tablicach , zaczną Ci sypać mandaty zmienisz zdanie. Też byłem pewien że nie zatrzymają mnie na polskich a zatrzymali mnie dzień przed kupnem tego auta i kazali zapłacić podatek ale tego już nie robiłem bo miałem zaraz nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz gruuuuby niefart. Ja przyjechałem swoim i za chiny ludowe nie dam Go przewallić na R...cos tam DE, miałem kontrolki policyjne, i pochwałki tylko... :grin::wink:

wiadome mi jest, auto kupione tu rejestrujemy na miejscu,mysle nad tym też :wink:

Trzy lata jestem, Mistrzu.... czekam aż walną winietki, czyli opłaty drogowe, iii.... raz na zawsze odczepią się od Tablic

Ogólny temat, zniknie. ..jak z tym DownPipe'm :huh:???

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz gruuuuby niefart. Ja przyjechałem swoim i za chiny ludowe nie dam Go przewallić na R...cos tam DE, miałem kontrolki policyjne, i pochwałki tylko... :grin::wink:

wiadome mi jest, auto kupione tu rejestrujemy na miejscu,mysle nad tym też :wink:

Trzy lata jestem, Mistrzu.... czekam aż walną winietki, czyli opłaty drogowe, iii.... raz na zawsze odczepią się od Tablic

Ogólny temat, zniknie. ..jak z tym DownPipe'm :huh:???

Jasne ze nie trzeba przemeldowywac jak sie z glowa to zrobilo, ale w wiekszosci przypadkow watpie w to.

A wiec, auto musi wlasciciel zarejestrowac w kraju gdzie znajduje sie jego "centrum zycia" (Lebensmittelpunkt) - wiec jak masz auto na siebie zameldowane i ZOLL udowodni ci poprzez inwigilacje (tak moze) ze regularnie nim tu jezdzisz, to cie w koncu udupia.

Ja tez jezdzilem na PL-blachach przez 2 lata bez problemu i mialem tez kontrole, ale ja zameldowalem auto na matke mieszkajaca w Polsce pod tym samym adresem ktory mam wbity w Polskim dowodzie (tak mam oba i legalnie)

Wiec dla was nie jest to az tak kolorowo- ale jak to sie mowi w rosji: tische jediesz- dalsze budiesz...

Co do DP to jezeli auto jest zameldowane w PL i ma wazny przeglad to nie moga sie dodupic, ale jak masz na DE-blachach to normalnie jest jazda bez homologacji. Tu sie szybko ludzi kryminalizuje, wiec albo dostaniesz do glowy, albo bedziesz to olewal bedac czujny jednoczesnie :evil:

Ja mam tez DP i nawet przeszlo mi na tym AU i jakos kulam sie na tym juz 2 lata- w razie czego mam jeszcze dpf do zalozenia na kontrole :decayed:

to na felgi musisz mieć papierek albo załóż jakieś ori

bez papiera tez by sie dalo- oni maja dostep do bazy danych wszystkich ABE (AllgemeineBetriebsErlaubniss)- zalezy od kontrolera chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękówka RS, na niemieckich bym się bał załozyć DP, a szybciej założyć DP niż napawać rure w kata, chociaż to najlepszy pomysł tylko czasu potrzeba.

Myslę, że jak wprowadzą płatne drogi to bedzie po temacie, dlatego chyba wdrażają taki system z racji wielu, którzy migają się od płacenia podatku

Schones wochenende :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płaciłeś już podatek Shiftback ? teraz wprowadzili ten przepis ze możesz tylko jeden podatek opłacić a później musisz zmienić tablice na de .

Tak RS można bez papierka , ja do swojej dostałem wykaz felg jakie mógłbym założyć nie ori ale to z 2009 roku jest. Wiec takie dane pewnie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podobno można sam podatek i z głowy, ale ciężko to wyrwać w urzędzie bo od razu każą rejestrować, a chodzi o OC, nie bagatela bo 1k eueo na rok :facepalm:

plan jest żeby uciec z autem, i na nowym aucie wbita bedzie data pierwszej rejestracji, tak więc mogą mi :whistling: chyba... :naughty:

tylko teraz jak pójde nawet sam podatek opłacić to mnie cofną elegancko do tylu...


gracie coś może na ps4? można by multiplayer załączyć jeśli ktoś dysponuje :naughty::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja place 1500€ niestety.

nie powinni Ci cofnąć mówisz od kiedy masz tutaj auto i koniec. tak mi policjant przy kontroli mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chce przemeldować bo mieszkam juz tu na stałe i tu zamierzam zostać..a szczerze to niechce mi sie z duszą na ramieniu jezdzić i czekać aż mi dowalą za to że mam tu meldunek mieszkam pracuje...wole zapłacić i mieć z głowy a tym bardziej że moje auto w moim miasteczku rzuca sie w oczy a do pracy tez mam kawałek.starcha tez mam że ktoś mnie podkabluje...można by poczekać do początku roku i kupowac winiety i z bani,tyle że jakby była stłuczka lub coś to juz widze te cyrki z ubezpieczalnią w PL..a co do felg to musze poszukać kogoś kto robi przegląd i podpisze mi go na tych felach bo wiem że ABE te fele nie mają bo dzwoniłem do firmy gdzie je kupiłem.choć fele są z niemiec ale ABE nie mają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczalni w razie czego nie dostaniesz nic przerabiałem to :) Nie masz jakiś innych felg ? Jak masz ori to jesteś w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam ori 15'' z zimowymi oponami..ale wiem że te 18'' tez muszą byc wbite w dowód bo jak polizei mnie zatrzyma to kapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tuv musisz mieć. ja mam w bite 16 a jeżdżę na 18. wujek kupił nowe auto z salonu i tez ma wbite 16 a jeździ na 17 kuzyn a Atu mówił ze to jest minimalny rozmiar jaki powinien być który jest w bity w dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chce przemeldować bo mieszkam juz tu na stałe i tu zamierzam zostać..a szczerze to niechce mi sie z duszą na ramieniu jezdzić i czekać aż mi dowalą za to że mam tu meldunek mieszkam pracuje...wole zapłacić i mieć z głowy a tym bardziej że moje auto w moim miasteczku rzuca sie w oczy a do pracy tez mam kawałek.starcha tez mam że ktoś mnie podkabluje...można by poczekać do początku roku i kupowac winiety i z bani,tyle że jakby była stłuczka lub coś to juz widze te cyrki z ubezpieczalnią w PL..a co do felg to musze poszukać kogoś kto robi przegląd i podpisze mi go na tych felach bo wiem że ABE te fele nie mają bo dzwoniłem do firmy gdzie je kupiłem.choć fele są z niemiec ale ABE nie mają..

to jest kosztowna ale bezpieczna rzecz, praktyczna jest ok. Zastanawiałbym się jesli nie opcja przyszłej opcji z winietkami.

podszedłem do tematu tak...

- nikt nigdy mnie o tym nie poinformował żeby płacić, ( nie mam TV przychodzi abonament, mam auto nie przychodzi podatek) kumacie :wink:

- policja sie nie czepia

- i uwaga info z ostatniej chwili od kolegi, podobno od 1 stycznia podatek albo winieta już na stałe... :eusathink: od 2016?? hmmm

ile razy miałem wyrzuty, że pakuje w moje Audi jak w skarbonke a to i tak nie wróci, jednak to przepłacanie, EU przecież

Co jeśli bedziecie pluć sobie w brode w 2018, że przeszły ustawy o podatku na winiety, nie raz tak było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...